22.11.2017. 10:49

"Ņemot vērā Rolanda veselības stāvokli, lietderīgāk ir ļaut veseļoties Rīgā, cerībā, ka viņš varēs palīdzēt vismaz svētdienas spēlē ar Zviedriju. Šmita enerģija komandai ir ļoti svarīga, tomēr spēka uzbrucēju pozīcijā šajā sastāva modelī ir vairāki spēlētāji ar saviem trumpjiem," sacīja Latvijas izlases galvenais treneris Arnis Vecvagars, kurš Eiropas čempionātā bija viens no Ainara Bagatska palīgiem.

"Turcijas komandas sastāvs ir zināms, spēlētāju meistarības nianses – arī. Spēles plānā tas tiks ņemts vērā, bet izšķiroša nozīme būs tam, kā nospēlēsim paši. Prasmei parādīt labāko sniegumu, izmantot mūsu trumpjus, un, protams, pašatdevei un pārliecībai par saviem spēkiem," pauda Vecvagars. Turcijas izlases kandidātos iekļauti trīs basketbolisti ar Eirolīgas pierakstu, kamēr Latvijai ir Rodions Kurucs, kurš ir "Barcelona" pieteikumā, taču līdz tikšanai laukumā vēl tālu.

2,08 metrus garais Iļja Gromovs pārstāv Latvijas čempioni "VEF Rīga". Latvijas Basketbola līgā viņš sešās spēlēs pēc kārtas devies starta pieciniekā, vidēji laukumā pavadot 22 ar pusi minūtes. Gromovs iemetis 7,8 punktus un savācis 6,0 atlēkušās bumbas, kā arī bloķējis 1,5 metienus. Tikmēr Spānijā spēlējošais Šmits, kurš nākamajā vasarā pievienosies Barselonai, bija starp Latvijas izlases līderiem Eiropas čempionātā, kopā ar Kristapu Porziņģi darbojoties garajā galā.

Latvijas izlase kvalifikāciju sāks piektdien pulksten 18:00 izbraukumā pret Turciju, bet svētdien pirmais mačs savā laukumā – pulksten 17:00 pretī stāsies Zviedrijas izlase.

Izmantotie resursi:Vīriešu valstsvienība: uz Turciju ar apņēmību,...Pārdaugava, BJFK Pārdaugava, BJFK Dammes iela 20, LV-1069 Futbols
Čigurs Antons Čigurs Antons Džudo, Sambo
FTA
Reģistrēties