08.04.2015. 08:51
Latvijas izlase stājhokejā Lieldienu laikā Igaunijas galvaspilsētā Tallinā aizvadīja divas pārbaudes spēles ar Pasaules vicečempioniem Somijas izlasi. Pirmajā mačā zaudējums ar 2:4, bet otrajā gūts revanšs ar 3:2.

2016. gada Pasaules čempionāts stājhokejā, iespējams, norisināsies 2016. gada aprīlī Latvijā (Jelgavā). Par to vēl tiks lemts Starptautiskā stājhokeja federācija kongresā, kurš notiks Čehijā Pasaules čempionāta hokejā laikā. Tikmēr Lieldienu laikā mūsu izlase biju devusies uz Tallinu,lai aizvadītu divas pārbaudes spēles ar Somijas komandu.

Abu komandu spēkošanās sākās ar Latvijas komandas pārdomāto pretuzbrukuma taktikas spēli, kura vismaz 1.perioda beigās nesa augļus. Somijas uzbrukuma viļņi aizķērās vidējā zonā, savukārt mūsējiem pavērās iespējas mērķtiecīgi ar noslēdzošo metienu apdraudēt vārtsarga Samminena cietoksni. Jāatzīmē abu Latvijas vārtsargu veiksmīgā spēle, visvairāk uzslavas pelnījis jaunais talants Sergejs Saveļjevs, kurš speciāli atlidoja no Vācijas, lai palīdzētu komandas veterānam Andrim Ulmanim. Metienu attiecība 33:16 pa labu Somijai.

Skandināvi izmantoja vienīgo rupjo mūsu aizsardzības kļūdu vārtu priekšā pirmajā trešdaļā, mūsu aizsardzībā kā sviesta nazis ieurbās Somu „raķētēns” Hirvonens un 0:1. Pagāja trīs minūtes un Latvija rezultātu izlīdzināja - Kameņeva plaukstas metiens un 1:1. Somijas garākais vīrs (2,10m bez slidām) Makonens sāka bombardēt mūsu vārtus ar metieniem tipiskā Ziemeļamerikāņu manierē, bet Latvijas komandas pretuzbrukumi vainagojās ar vārtu guvumu – komandas kapteinis Uldis Pūpols meistarīgi piespēlēja un izrēķinājās ar aizsargiem, bet vārtsargu atkal pārspēja Kameņevs. Četras minūtes pirms perioda beigām, spēlējot vairākumā, Somijas komandas līderis Makonens ar izcilu plaukstas metienu zem pārliktņa pārspēja Ulmani 2:2.

Otrajā trešdaļā Latvijai bija četras reālas vārtu gūšanas iespējas, bet glāba Somijas vārtsargs. Turpretī mūsu kļūdu aizsardzībā izmantoja Somijas izlases spēlētāji - 2:3. Latvijas komanda metās izmisuma šturmā, mainot Sergeju Saveļjevu pret sesto laukuma spēlētāju 30 sekundes pirms spēles beigām, bet to izmantoja somi un ceturto ripu raidīja jau tukšos vārtos. Latvijas komandas nedisciplinētība (noraidījumu attiecība 18:8) visu nolika mūsējiem ne pa labu. Vairs nebija spēka lauzt spēles gaitu un izlīdzināt rezultātu. Labākais spēlētājs Latvijas izlasē - Sergejs Semjonovs. Jāuzteic arī vislielāko komandas cīnītāju Gintu Markūnu, kurš cīņā pie borta ar Somijas velniem salauza roku. Liels paldies Dokam Ērikam Didrihsonam par palīdzību.

Otrā spēle sākās divas stundas ātrāk pēc paredzētā grafika, atkal paldies „Somulēniem”. Īsti neiesildoties, nācās kapāt uz ledus. Somijas izlases kapteini Tortillia ar pirmajām minūtēm uzkurināja kautiņa ugunskuru ar rupjību un aizskarošiem vārdiem (somu valodā), bet varotčiks Ulmanis nedaudz saprot skandināvu valodu un atbildēja ar to pašu. Ulmanis gan pats neizglāba divreiz komandu un tika pamatoti nomainīts pret jauno talantu Saveļjevu. Latvija atbildēja ar skaistu izspēli Kalvītis – Kameņevs – Cimermanis un elejietis samazināja starpību. LSF prezidents Kameņevs spēja arī izlīdzināt rezultātu 2:2.

Spēles turpinājums bija bagāts ar noraidījumiem no abām pusēm, bet veiksmīgāki izrādījās Latvijas hokejisti, izspēlējot skaitu vairākuma kombināciju - no Kameņeva un Pūpola piespēlēm vārtus guva Lācis 3:2. Spēle arī tā noslēdzās, jāpiezīmē gan, ka 5 sekundes līdz spēles beigām izcēlās kautiņš. Tortillia speciāli uzgrūdās mūsu vārtsargam Saveļjevam un pēc tam atkārtoti ar nūju iesita komandas kapteinim Pūpolam. Komandas kapteinis attaisnoti pārmācīja lecīgo Somijas kapteini, saņēma 5 + 20 minūšu sodu un publikas (Latvijas) aplausus. Labākais spēlētājs Latvijas komandā – Rihards Sprincis, par cīnītāju jānosauc Kristaps Kalvītis, kurš metās ripas ceļā un dabūja pamatīgu ripas plāksteri hematomas veidā.

Pateicamies par atbalstu Latvijas Paralimpiskajai komitejai, par sadarbību LHF federācija un Rīgas „Dinamo”.