16.08.2015. 18:46
Pārbaudes spēļu turnīrā Gruzijas galvaspilsētā Tbilisi Latvijas vīriešu basketbola izlase šodien pēdējā spēlē ar 69:70 zaudēja Igaunijas valstsvienībai, ar ko septembrī būs jātiekas arī Eiropas čempionāta finālturnīrā.

Latvijas izlases sastāvā šodien mačam nebija pieteikts Dairis Bertāns, kurš bija piedalījies visās līdzšinējās spēlēs, bet viņa vietā bija iekļauts Mārtiņš Laksa. Mača pirmajās minūtēs pēc Kristjana Kangura veiksmīgiem uzbrukumiem igauņiem izdevās izvirzīties vadībā ar 10:6, ceturtdaļas vidū ar Laksa un Mareka Majera pūlēm latviešiem izdevās pārņemt vadību (17:12), tomēr pēc nospēlētām desmit minūtēm rezultāts bija neizšķirts – 19:19.

Otrās ceturtdaļas pirmajās četrās minūtēs Latvijas komanda igauņiem ļāva gūt tikai trīs punktus, taču arī pašiem sekmes uzbrukumā varēja būt labākas (26:22). Pēc diviem ātrajiem uzbrukumiem Igaunijas izlase atkal panāca neizšķirtu, bet 9:0 izrāvienu ar tālmetienu pabeidza Janars Talts (26:29). Puslaika beigās Igaunijas komanda pat palielināja pārsvaru, bet lielajā pārtraukumā komandas devās, rezultātam esot 36:40.

Otro puslaiku Latvijas komanda sāka ar nelielu izrāvienu, kas ļāva izvirzīties vadībā (44:42), tomēr palielināt pārsvaru neizdevās un turpinājumā cīņā atkal ritēja punkts punktā. Pirms pēdējām desmit minūtēm latviešiem bija minimāls deficīts (52:53), kas saglabājās līdz pat pēdējās ceturtdaļas vidum, kad igauņi panāca +5 (63:58). Divarpus minūtes līdz spēles beigām latviešiem bija -6 (64:70), bet pēdējā minūte sākās, rezultātam esot 67:70 un bumba Latvijai. Uz rezultatīvu Latvijas izlases uzbrukumu igauņi atbildēja ar neprecīzu Kangura metienu, taču arī Latvijas komandas pēdējās uzbrukums bija nesekmīgs.

Atgādinām, ka turnīra pirmajā spēlē piektdien latvieši ar 62:83 piekāpās Itālijas valstsvienībai, bet sestdien ar 76:78 zaudēja arī mājiniekiem gruzīniem.