11.04.2014. 20:35
Gatavojoties 2014. gada pasaules čempionātam hokejā, kas startēs pēc nepilna mēneša, šovakar otro pārbaudes spēli aizvadīja Latvijas izlase, izbraukumā atkal atzīstot Somijas spēlētāju pārākumu - 1:5. Vienīgos vārtus Latvijas labā guva Aleksejs Širokovs, kurš 36. minūtē realizēja izgājienu vienatnē pret vārtsargu un samazināja deficītu līdz minimumam.

Vakar Latvijas izlases hokejisti 60 minūšu laikā izdarīja tikai sešus metienus un Somijas priekšā piekāpās ar 1:5. Arī šodien laukuma saimniekiem nospiedošs pārsvars piederēja jau no pirmajām sekundēm. Pirmajā trešdaļā labākā iespēja izcelties bija somu kapteinim Leo Komarovam, pēc kura pirmā metiena uzdevumu augstumos bija latviešu vārtsargs Jānis Kalniņš, bet otrais raidījums atsitās pret vārtu stabu. Komarovs ir vienīgais spēlētājs Somijas izlasē, kurš šogad kļuva par olimpiskās bronzas medaļas ieguvēju.

Mājinieki vadībā izvirzījās 26. minūtē, kad Mika Lahti saņēma ripu un izdarīja netraucētu metienu no vidējas distances. 27 gadus vecais centra uzbrucējs palīdzēja Somijai izmantot ilgu pozicionālo uzbrukumu. Sešas sekundes pirms mača ekvatora laukuma saimnieki dubultoja pārsvaru - Veli Mati Savinainens izrāvās vienatnē pret Kalniņu, Latvijas vārtsargu pārspējot ar metienu no neērtā tvēriena.

Pēc sešām minūtēm vienīgos vārtus Latvijas valstsvienības labā guva Aleksejs Širokovs, samazinot deficītu līdz minimumam - 1:2. Aizsardzības zonā viņš pārtvēra piespēli, izrāvās vienatnē pret Jūsi Sarosu, 1995. gadā dzimušo Somijas izlases debitantu pārspējot ar metienu starp kājsargiem. Širokovam tas bija 25. vārtu guvums valstsvienības kreklā.

Tomēr izrādīt pretestību nebija latviešu spēkos - noslēdzošajā trešdaļā tika zaudēti trīs bezatbildes vārti. 44. minūtē Tuomass Kīskinens Kalniņu pārspēja pretkustībā, turklāt metienu izdarīja bez liekām problēmām. 29 sekundes vēlāk Jani Tupurainens apsteidza paviršo Ediju Brahmani, vārtu priekšā pieliekot nūju un ripu ievirzot Latvijas vārtos. Punktu pielika Peteri Virtanens, kurš rezultatīvi meta pēc kombinācijas, kura tika galā ar stāvošajiem latviešu aizsargiem - Somija otro dienu pēc kārtas svinēja uzvaru ar 5:1.

Jāizceļ, ka Latvijas izlase izdarīja 14 metienus jeb par astoņiem vairāk nekā pirmajā savstarpējā mačā. Latvijas izlases rindās par labāko tika atzīts kapteinis Rodrigo Laviņš, kurš aizvadīja 217. maču valstsvienības kreklā, atkārtojot Aleksandra Ņiživija rekordu. Aizsargs izlasē debitēja pirms 22 gadiem - 1992. gadā, kad tā cīnījās par piedalīšanos C divīzijā.

Gatavošanos pasaules čempionātam Latvijas hokeja izlase turpinās nākamās nedēļas nogalē, savā laukumā aizvadot divas pārbaudes spēles pret Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenēto Krievijas izlasi.

Jānis Kalniņš (Rihards Cimermanis); Rodrigo Laviņš, Jānis Jaks, Agris Saviels, Guntis Galviņš, Jēkabs Rēdlihs, Mārtiņš Gipters, Mārtiņš Porejs, Maksims Širokovs; Aleksejs Širokovs, Artūrs Ozoliņš, Artūrs Kuzmenkovs, Andris Džeriņš, Miks Lipsbergs, Edgars Kļaviņš, Edijs Brahmanis, Juris Štāls, Roberts Bukarts, Gunārs Skvorcovs, Roberts Jekimovs, Juris Upītis, Māris Bičevskis.

Vārti: 25:21 Lahti (Tupurainens, Martinens) 1:0, 29:54 Savinainens (Karalahti, Mentile) 2:0, 35:48 A. Širokovs 2:1, 43:48 Kīskinens (Hitonens, Lindels) 3:1, 44:17 Tupurainens (Pakarinens, Nokivo) 4:1, 53:15 Virtanens (Karalahti, Mentile) 5:1Soda minūtes: 2:12Metieni: 44:14Vārtsargi: Jūse Saross- Jānis Kalniņš