03.08.2013. 21:54

Mača sākums tika aizvadīts līdzīgā cīņā, pēc piecām spēlētām minūtēm Latvijai atrodoties nelielā vadībā ar trīs punktiem (9:6). Augumā raženie turku basketbolisti gan atlikušajās pirmās ceturtdaļas minūtēs spēja sadeldēt punktu deficītu un pirmās desmit spēles minūtes noslēgt ar viena punkta pārsvaru (19:18). Otrās ceturtdaļas sākums veiksmīgāks padevās turkiem, turpinot pakāpeniski audzēt pārsvaru un pēc piecām spēlētām minūtēm panākot 29:24 savā labā. Realizējot presingu pa visu laukumu un vairākus veiksmīgus ātros uzbrukumus, Latvijas izlase divas minūtes līdz ceturtdaļas beigām spēja atgūt vadību mačā ar 32:31. Puslaiku Latvija spēja noslēgt ar viena punkta vadību (36:35).

Otrā puslaika pirmajās minūtēs Latvija pārņēma iniciatīvu, audzējot punktu pārsvaru savā labā un pēc nedaudz vairāk kā piecām minūtēm rezultāts bija 45:40 par labu latviešu basketbolistiem. Komandas līdzvērtīgu sniegumu demonstrēja līdz pat trešās ceturtdaļas beigām, Latvijai saglabājot piecu punktu pārsvaru (50:45). Pēdējā ceturtdaļa ļoti veiksmīgi iesākās mūsu valstsvienībai, pāris minūtēs pārsvaru palielinot par vēl pieciem punktiem (56:46), tomēr tikpat ātri tas tika izsēts un četras minūtes līdz spēles beigām rezultāts bija 58:55. Latvija turpinājumā veica vēl vienu izrāvienu un minūti pirms mača izskaņas bija nodrošinājusi komfortablu desmit punktu pārsvaru (65:55). Turki spēja pietuvoties piecu punktu attālumā (66 61), taču latvieši nosargāja uzvaru.

Rezultatīvākais Latvijas izlases rindās ar 13 punktiem bija Kaspars Bērziņš, bet desmit punkti Daira Bertāna kontā.

Jau vēstīts, ka pirmajā pārbaudes spēlē Latvijas valstsvienība sīvā cīņā ar rezultātu 67:71 piedzīvoja zaudējumu pret Slovēniju.

Kā zināms, gaidāmais Eiropas čempionāta finālturnīrs septembrī notiks tieši Slovēnijā.

Sacensību turpinājumā svētdien Latvijas izlase spēkosies Serbiju, kas būs vieni no latviešu pretiniekiem Eiropas čempionāta apakšgrupā.

Treniņus pirms Eiropas čempionāta Latvija izlase uzsāka 18.jūlijā, bet kopš 25.jūlija tā atrodas treniņnometnē Slovēnijā, kur uzturēsies līdz 5.augustam.

Pēc tam izlase līdz 17.augustam trenēsies Rīgā, 8. un 9.augustā «Arēnā Rīga» aizvadot pārbaudes spēles pret Krievijas izlasi. Tām augusta gaitā sekos pārbaudes spēles arī Somijā un Horvātijā.

Latvijas izlases rindās pašlaik ir visi pieejamie 16 valstsvienības kandidāti. Savukārt pēc atgriešanās no Slovēnijas izlases treniņiem plāno pievienoties Eiropas U-20 čempionāta sudraba medaļas ieguvējs Jānis Bērziņš.

Kā zināms, nepalīdzēt izlasei Eiropas čempionātā izlēmis vienīgais latvietis Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) Andris Biedriņš.

Eiropas čempionāts šogad no 4. līdz 22.septembrim norisināsies Slovēnijā.

Eiropas čempionāta grupas turnīrā Slovēnijas pilsētā Jeseņicē Latvijas pretinieki būs Bosnijas un Hercegovinas, Serbijas, Melnkalnes, Lietuvas un Maķedonijas basketbolisti. Trīs komandas kvalificēsies nākamajam posmam.