15.06.2014. 17:51
Latvijas izlase regbijā-7 svētdien ierindojās astotajā vietā Lietuvas pilsētā Kauņā notiekošajā Eiropas čempionātā.

Cīņā par septīto pozīciju Latvijas regbija spēlētāji ar 7:31 (0:19) pārliecinoši piekāpās Izraēlas spēlētājiem.

Vienīgais rezultatīvais uzbrukums Latvijai šajā mačā izdevās otrajā puslaikā, kad piezemējumu veica Anārs Bērziņš, bet Valters Raņķis sekmīgi iesita realizācijas sitienu.

Jau vēstīts, ka svētdien Latvija ceturtdaļfinālā ar 0:19 (0:15) piekāpās Polijai, bet pusfinālā par 5.-8.vietu turnīrā ar 5:12 (5:5) atzina Ukrainas pārspēku.

Kā zināms, Latvija sestdien A apakšgrupas pirmajā mačā ar 0:26 (0:7) kapitulēja Ukrainas priekšā, bet pēc tam ar identisku rezultātu 0:26 (0:21) zaudēja arī Lietuvai. Izšķirošajā grupas mačā par trešo pozīciju tajā latvieši tikās ar Dāniju, tiekot pie panākuma ar 15:10 (12:10).

Ar vienu uzvaru trīs spēlēs Latvijas regbisti savā apakšgrupā ieņēma trešo vietu, iekļūstot ceturtdaļfinālā un tādejādi saglabājot vietu A divīzijā, kas bija Latvijas Regbija federācijas izvirzītais uzdevums.

Pēc tam, kad turnīra dalībnieku pulkā pēdējā brīdī vairs nebija Nīderlandes un Horvātijas, rīkotāji bija spiesti lemt par jaunu spēļu kalendāru un izspēles kārtību. Pirmo divu vietu ieguvējas katrā grupā un divas labākās trešo vietu ieguvējas iekļuva ceturtdaļfinālā. Pāri tika noteikti atkarībā no komandas vietas rangā pēc pirmās dienas spēlēm. Pārējās trīs komandas cīnīsies par devīto vietu.

Pagaidām nav zināms, cik komandu pacelsies uz Grand Prix divīziju, kurā spēlē 12 spēcīgākās Eiropas izlases, cik pametīs A divīziju un kas notiks ar Nīderlandi un Horvātiju, kas Kauņā nestartē.

Latvijas izlase šajā Eiropas čempionāta divīzijā atgriezusies pēc trīs gadu pārtraukuma, jo pērn ļoti pārliecinoši triumfēja Upesciemā notikušajā Eiropas čempionāta B divīzijas Ziemeļu zonas turnīrā.

Kopš 1992.gada Latvijas izlasi regbijā-7 vadīja Uldis Bautris, kuru šogad aizstājis lietuviešu speciālists Edmunds Ščavinsks. Viņš izlases sastāvā iekļāvis 12 pašmāju spēlētājus, no kuriem puse spēlē Livonia klubā, bet trīs - Miesnieku vienībā.

Viens no kādreizējiem Lietuvas izlases līderiem Ščavinsks pagājušajā gadā aizveda līdz uzvarai Latvijas regbija-7 čempionātā Autowelt/Livonia komandu.