11.07.2014. 12:23
Pirms došanās uz Pasaules Šaha olimpiādi Latvijas šaha izlasi pieņems Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš. Uz olimpiādi komanda dosies savā labākajā sastāvā, startēs arī mūsu šaha lielākā zvaigzne Aleksejs Širovs.

Latvijas šaha olimpiešu pieņemšana pie Valsts prezidenta notiks 15. jūlijā Rīgā.

Pasaules Šaha olimpiāde notiek reizi divos gados. Šogad tā norisināsies Norvēģijas pilsētā Trumsē 1.-14. augustā. Olimpiādē Latvijas šahisti sacentīsies 1500 spēlētāju konkurencē no 170 valstīm.

Šogad par iekļūšanu pirmajā desmitniekā cīnīsies mūsu sieviešu un vīriešu komandas. Sieviešu izlase: divkārtējā Eiropas jauniešu čempione un pasaules jauniešu vicečempione Dana Reizniece-Ozola, pasaules jauniešu čempione Laura Rogule, Inguna Erneste, Eiropas čempione ātrajā šahā Ilze Bērziņa un Katrīna Šķinķe, treneris Aloizs Kveins. Vīriešu izlase: lielmeistars, pasaules vicečempions un Aleksejs Širovs ( #39 pasaules rangā), Normunds Miezis, Artūrs Neikšāns, Toms Kantāns un Igors Kovaļenko, treneris Mihails Ričagovs.

Latvijas valsts komanda lielākajā šaha notikumā pasaulē ar lielākiem un mazākiem pārtraukumiem piedalās kopš pirmās olimpiādes, kur 1924. gadā Parīzē Latvijas šahists Hermanis Matisons kļuva par uzvarētāju individuālajā turnīrā. Pasaules Šaha olimpiādes oficiālajā mājas lapā starp 15 pasaules šaha leģendām vārdiem ir arī mūsu Mihails Tāls.

Latvijas Šaha federācija (LŠF) ir Starptautiskās Šaha federācijas (FIDE) un Eiropas Šaha savienības (ECU) biedre. Latvijā ir 448 šahisti ar starptautisko reitingu un 1560 nacionālo reitingu. Valstu starptautiskā sarakstā Latvijas vīrieši ir 33., bet sievietes 28.vietā. Latvijas šahisti piedalās nozīmīgās pasaules un Eiropas sacensībās – Pasaules šaha olimpiāde, Pasaules prāta spēles, pasaules un Eiropas komandu čempionātos, Eiropas jauniešu un pieaugušo čempionātos. LŠF prezidents kopš 2011.gada septembra ir Pēteris Šmidre.

Izmantotie resursi:www.sahafederacija.lvDaugavpils Individuālo sporta veidu skola Kandavas 17, Daugavpils, LV-5401
Mihailovs Jurijs Mihailovs JurijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties