04.12.2017. 16:58

Latvijas izlases treneri nebija veikuši būtiskas korekcijas maiņu virknējumos un spēli pret somietēm uzsāka tādos pašos piecniekos, kā pabeidza spēli ar norvēģietēm. Vienīgā izmaiņa bija vārtos, jo Laumai Višņevskai tika dota atpūta un viņas vietu vārtos ieņēma Kristīne Kirilova. Lai gan par izteiktām spēles favorītēm tika uzskatītas somietes, maču abas komandas iesāka diezgan gausi. Pirmais puslīdz bīstamais moments tika izveidots trešajā minūtē, turklāt tas notika pie Somijas komandas vārtiem. Jau nākamajā uzbrukumā gan bumbiņa bija Latvijas izlases vārtos, kad somietes "saraustīja" Latvijas aizsardzību, Mijai Karjalainenai atklājot rezultātu. Pēc trim minūtēm somietes guva arī otros vārtus, kad Karjalainena izdarīja piespēli no aizvārtes pēc garām vārtiem raidītam metienam un pārsvaru dubultoja Vera Kaupi. Jāpiebilst, ka abos zaudētajos vārtos laukumā bija mūsu otrais piecnieks.

Mača devītajā minūtē no labās malas Kirilovu pārspēja Karolina Kujala, bet pēc pusotru minūti Jenna Sario pielaboja raidījumu no distances, panākot jau 4:0. Atlikušajās trešdaļas minūtēs vārti vairs netika gūti. Latvietēm labākā iespēja radās brīdi pēc ceturtajiem zaudētājiem vārtiem, kad somu komandas aizsardze neveiksmīgi atspēlēja vārtsardzei un tika nozīmēta soda izspēle, pēc kuras pretinieces tomēr spēja neitralizēt Diānas Isjominas metienu. Lai vai kā, pirmā perioda otrajā pusē vārti vairs netika gūti un pārtraukumā komandas devās pie 4:0 Somijas labā.

Otrā perioda sākums latvietēm atkal nebija sekmīgs, jo pēc 66 nospēlētām sekundēm Laura Manninena guva piektos vārtus. Jāizceļ arī fakts, ka ar otro trešdaļu cīņā iesaistījās arī ceturtais uzbrucēju trio. Perioda vidū tieši viņas tika "izraustītas" un Vera Kaupi guva sestos vārtus. Pēc pusminūtes ar lielisku metienu Katri Luomaniemi pārsvaru palielināja līdz 7:0. Tad beidzot iemesls līksmībai laiks bija arī latvietēm. Gar labo bortu uzbrukumu iesāka kapteine Gunita Kārkliņa, kura piespēlēja Evelīnai Garbarei. Mūsu Šveicē spēlējošā leģionāra ar vienu pieskārienu izveda Diānu Isjominu vienatnē pret sāncenšu vārtsardzi un Lielvārdes florbola audzēkne vienus vārtus atspēlēja. Perioda turpinājā Ella Alanko no vārtu priekšas guva astotos vārtus savas izlases labā – 1:8 pēc 40 nospēlētām minūtēm. Mūsu pirmās maiņas florbolistes izveidoja vēl dažus gana bīstamus pretuzbrukumus, bet līdz vēl vieniem gūtajiem vārtiem tikt neizdevās.

Trešajā trešdaļā bija nospēlētas vien dažas sekundes, kad bumbiņa atkal nonāca Kirilovas sargātajos vārtos. Tomēr šoreiz talkā latvietēm nāca tehniskas kļūdas, jo uz spēles tablo nebija sācis skaitīt laiku, tādēļ tiesneši nolēma vārtu guvumu neskaitīt. Drīz vien Kārkliņa atstāja mazākumā Latvijas izlasi, bet, līdzīgi kā spēlēs pret Čehiju un Norvēģiju, latvietēm skaitliskajā mazākumā izdevās savus vārtus nosargāt neskartus. Trešdaļas vidū mūsu meitenes vēlreiz palika skaitliskajā mazākumā, kura laikā latvietes veica lielisku pretuzbrukumu, taču Edītei Bankavai neizdevās trāpīt pa bumbiņu. Somietes turpināja spēlēt vairākumā un Nina Rantala beidzot guva pirmos vārtus trešdaļā. Pēc pavisam neilga laika no tuvas distances vārtus guva Karolina Kujala, ļaujot somietēm otro dienu pēc kārtas tikt pie vismaz desmit gūtajiem vārtiem spēlē - 1:10. Mača izskaņā latvietēm sāka klibot spēles disciplīna un vēl vienu noraidījumu nopelnīja komandas kapteine Kārkliņa. Izturējušas lielāko daļu noraidījuma laiku, latvietes tomēr ielaida bumbiņu vārtos pēc metiena tuvajā apakšējā stūrī. Pēdējās minūtēs pie diskutabla noraidījuma tika arī somietes, ļaujot latvietēm arī izmēģināt spēkus skaitliskajā vairākumā. Tā laikā pāris labas epizodes radās Garbarei, tomēr ar to izrādījās par maz un vairākums palika nerealizēts. Vēl vairāk - pusminūti pirms mača beigām bumbiņa vēl vienu reizi nonāca Kirilovas sargātajos vārtos, kas nodrošināja Somijas izlasei panākumu ar 12:1.

Latvija - Somija 1:12 (0:4, 1:4, 0:4)Rezultatīvākās Latvijas izlasē: Diāna Isjomina 1 (1+0), Evelīna Garbare 1 (0+1)87