09.04.2015. 21:32
Rodrigo Ābolam septītajā minūtē gūstot pirmos vārtus Latvijas izlases rindās, Aleksandra Beļavska vadītā komanda pārbaudes spēlē piekto reizi pēc kārtas sāncenšu vārtsargu pārspēja tikai vienu reizi, un uzvarai pret Francijas valstsvienību ar to nepietika - 1:2. Rītvakar vienības tiksies vēlreiz.

Pateicoties Latvijas valstsvienības pirmās maiņas aktivitātei – jau pirmajā uzbrukumā pie netraucēta metiena tika aizsardzības balsts Krišjānis Rēdlihs –, iniciatīva no mača ievada piederēja laukuma saimniekiem, un septītajā minūtē spiediens vainagojās panākumiem. Uzvarējis divcīņu aiz vārtiem, Lauris Bajaruns tūdaļ sameklēja netraucēto Rodrigo Ābolu, un centra uzbrucējs no tuvas distances izdarīja neatvairāmu metienu Francijas vārtu augšējā stūrī – 1:0. 19 gadus vecajam Ābolam tas bija pirmais rezultatīvais raidījums izlases rindās, bet sešās spēlēs viņš sakrājis trīs punktus.

Pēc nonākšanas iedzinējos Francijas spēlētāji aktivizējās, pirmās trešdaļas otrajā pusē gūstot divus vārtus ar divu minūšu un 17 sekunžu intervālu un panākot 2:1. Vispirms Elvi Merzļikinu sarūgtināja Tedijs Trabišē, kurš vārtu guvumā arī pārvērta piespēli no aizvārtes, bet viesus vadībā izvirzīja cits vietējo čempionātu pārstāvošais hokejists Loiks Lamperjē, kurš pēc uzvarētas divcīņas laukuma stūrī vārtu priekšā bija veiklāks nekā Mārtiņš Gipters.

Lai gan mača otrajā nogrieznī laukuma saimniekiem bija virkne iespēju panākt neizšķirtu, piemēram, Miķelis Rēdlihs, pats nopelnījis vairākumu, nespēja trāpīt tukšā stūrī, tā vietā pārbaudot Francijas vārtu stabiņa izturību, kamēr Ābols izcēlās ar fantastisku reidu pa labo malu, pazemojot sāncenšu aizsargu, taču nespējot pārspēt pieredzējušo vārtsargu Kristobālu Iē, pati labākā iespēja tomēr piederēja frančiem. 35. minūtē Roberts Jekimovs apturēja Damjēnu Ro tikai ar pārkāpuma palīdzību, tādējādi uz Merzļikina cietoksni tika nozīmēts soda metiens. Taču 20 gadus vecajam Latvijas izlases vārtsargam plaukstas metiens lielas problēmas nesagādāja.

Likumsakarīgi, ka Latvijas izlases piederēja pārsvars jau noslēdzošās trešdaļas pirmajās sekundēs, pie šāvieniem no distances tiekot gan Gipteram, gan Mārim Jasam, gan Kristapam Sotniekam, bet vairākumu vārtu priekšā nopelnot Gunāram Skvorcovam. Taču atkal pietrūka rezultatīva raidījuma noslēgumā, arī M. Rēdliham piecas minūtes pirms beigām, kad viņam otro reizi mačā neizdevās trāpīt tukšā stūrī.

Veiksme nebija Latvijas izlases sabiedrotā arī pēdējā minūtē, kad Merzļikinu vispirms aizstāja Edijs Brahmanis, bet pēcāk kā sestais laukuma spēlētājs uz ledus devās Ābols. Līdz ar to mūsējie Aleksandra Beļavska vadībā piektajā spēlē pēc kārtas guva tikai vienus vārtus un piedzīvoja neveiksmi ar 1:2. Piektdien pulksten 19:30 komandas tiksies vēlreiz, bet pirms pasaules čempionāta Latvijas valstsvienībai paredzētas divas pārbaudes spēles arī pret Norvēģiju un Slovākiju. Meistarsacīkstes laika posmā no 1. līdz 17. maijam norisināsies Čehijā.

Elvis Merzļikins (Ervīns Muštukovs); Kristaps Sotnieks – Krišjānis Rēdlihs, Mārtiņš Porejs – Maksims Širokovs, Guntis Galviņš – Mārtiņš Gipters, Māris Jass – Renārs Demiters; Lauris Dārziņš – Jānis Sprukts – Miķelis Rēdlihs, Roberts Jekimovs – Andris Džeriņš – Edijs Brahmanis, Gunārs Skvorcovs – Armands Bērziņš – Roberts Bukarts, Koba Jass – Rodrigo Ābols – Lauris Bajaruns.

Vārti: 6:53 Ābols (Bajaruns) 1:0, 14:23 Trabišē (Flerī) 1:1, 16:40 Lamperjē (Flerī, Da Kosta) 1:2Soda minūtes: 2:6Vārtsargi: Elvis Merzļikins – Kristobāls Iē