06.11.2014. 16:00
Ar uzvaru Eiropas Izaicinājuma kausa (EIHC) posmu Norvēģijā ceturtdien sāka Latvijas hokeja valstsvienība, kas ar 4:1 Stavangerā pieveica Dānijas izlasi. Aleksandram Beļavskim šī bija debijas spēle Latvijas komandas galvenā trenera amatā.

Par labāko spēlētāju Latvijas komandā atzina vārtsargu Ervīnu Muštukovu, kurš atvairīja 42 metienus.

Ar diviem gūtiem vārtiem Latvijas valstsvienībā izcēlās Edijs Brahmanis, vienus vārtus guva un divas rezultatīvas piespēles veica kapteinis Aleksejs Širokovs.

Vārtu guvēji: 1:0 Edijs Brahmanis (A. Širokovs, T. Andersons) (14:48), 1:1 Jespers Jensens (Storms, Franks) (18:27, vair.), 2:1 Lauris Bajaruns (M. Širokovs) (30:30), 3:1 Edijs Brahmanis (A. Širokovs, M. Širokovs) (40:33), 4:1 Aleksejs Širokovs (Brahmanis) (59:36).

Šī bija debijas spēle Aleksandram Beļavskim Latvijas nacionālās komandas galvenā trenera amatā.

Latvijas izlases sastāvs spēlei ar Dāniju

Vārtsargi: Ervīns Muštukovs, (Elvis Merzļikins);

Aizsargi: Māris Jass, Guntis Galviņš, Jānis Andersons, Jēkabs Rēdlihs, Maksims Širokovs, Kristaps Bazevičs, Kristers Freibergs, Mārtiņš Gipters.

Uzbrucēji: Koba Jass, Armands Bērziņš, Lauris Bajaruns, Toms Andersons, Artūrs Mickevičs, Artūrs Ozoliņš, Aleksejs Širokovs, Edijs Brahmanis, Jānis Ozoliņš, Rodrigo Ābols, Rūdolfs Maslovskis, Miks Lipsbergs.

Teksta tiešraide Pēdējais atjauninājums 18:06 18:06

Spēle noslēgusies! 4:1 uzvar Latvija!!!

18:03

Vārti!!! 4:1. Aleksejs Širokovs ripu raida tukšos vārtos.

17:59

Komandas spēlē vienādos sastāvos. Līdz trešā perioda beigām jāspēlē mazāk nekā divas minūtes.

17:57

Mārtiņš Gipters nopelna 2 minūšu noraidījumu.

17:55

Dānijas hokejistiem kļuvuši manāmi aktīvāki, cenšoties rezultātu samazināt līdz minimumam. Līdz trešdaļas beigām jāspēlē 4 minūtes.

17:45

Līdz trešā perioda beigām jāspēlē 10 minūtes. Ar rezultātu 3:1 vadībā atrodas Latvijas nacionālā komanda.

17:44

A photo posted by Latvijas Hokeja federācija (@latvijashokejafederacija) on Nov 11, 2014 at 7:41am PST

17:43

Lieliska izdevība Artūram Ozoliņam, taču tā palika neizmantota.

17:40

Latvijas spēlēs četratā pret trijiem. Aleksandrs Beļavskis pieprasa 30 sekunžu pārtraukumu.

17:38

Koba Jass Latvijai varēja gūt ceturtos vārtus, bet viņš, kā nākas neapstrādāja ripu, lai to varētu mest vārtu tīklā.

17:37

Lieliska izdevība samazināt rezultātu bija Dānijas hokejistiem, bet pēdējā brīdī pretinieku nodomus izjauca aizsargs Guntis Galviņš, bloķējot sāncenša mesto ripu, kas lidoja vārtu virzienā.

40:33

Vārti!!! 3:1. Edijs Brahmanis gūst savus otros vārtus mačā. Ar precīzu metienu viņš izcēlās, izlaužoties vārtu priekšā, no tuvas distances. Punktu par rezultatīvu piespēli nopelnīja Aleksejs Širokovs un Maksims Širokovs.

17:31

Sākusies trešā trešdaļa!

17:16

Otrā trešdaļa noslēgusies. 2:1 vadībā Latvija

17:12

Dānijas izlases spēlētāji vairākumā aktīvi uzbrūk Latvijas komandas vārtiem, bet teicamais Ervīna Muštukova sniegums ļauj mūsu hokejistiem nosargāt vadību.

17:05

Otrajā periodā vēl jāspēlē 5 minūtes.

17:04 Ideāla Maksima Širokova piespēle un Lauris Bajaruns panāk 2:1 Latvijas labā.— LV Hokeja federācija (@lhf_lv) 17:03

Mūsu hokejisti neizmanto pirmo skaitlisko vairākumu.

30:30

Vārti!!! 2:1. Lauris Bajaruns izgājienā vienatnē pret dāņu vārtsargu atgūst vadību Latvijas izlasei. Ripu viņš pretinieku vārtos raidīja starp Dānijas valstsvienības vārtu vīra kājsargiem. Teicamu piespēli Bajarunam izpildīja Maksims Širokovs.

16:57

Ervīns Muštukovs sarežģītā situācijā vēlreiz glābj Latvijas izlasi no vārtu zaudējuma.

16:56

Artūrs Ozoliņš par klupināšanu nopelna 2 minūšu noraidījumu.

16:51

Latvijas valstsvienība spēle pilnā sastāvā. Skaitliskajā mazākumā teicami spēlēja Ervīns Muštukovs, neļaujot savai komandai nonākt iedzinēju lomā.

16:48

Kristaps Bazevičs nopelna 2 minūšu noraidījumu. Latvijas izlase spēlē mazākumā (4:5).

16:45

Sākusies otrā trešdaļa!

16:32 Pēc 1. perioda Stavangerā 1:1 pret Dāniju. Mums precīzs bija Edijs Brahmanis. — LV Hokeja federācija (@lhf_lv) 16:30

Pirmā trešdaļa noslēgusies. 1:1

18:27

Vārti! 1:1. Jespers Jensens vairākumā panāk izlīdzinājumu. Pēc ilgstošas cīņas vārtu priekšā viņš bija veiklākas no Dānijas hokejistiem, ripu vārtos raidot ar otro metienu pēc kārtas.

16:26

Latvijas hokejisti īsā laikā divreiz pārkāpj noteikumus. 49 sekundes mūsējiem jāspēlē trijatā pret pieciem.

14:48

Vārti!!! 1:0. Edijs Brahmanis atklāj mača rezultātu. Ripu viņš vārtos raidīja no tuvas distances, pārbīdot to pāri vārtu līnijai.

16:17

Ļoti bīstama situācija pie Latvijas komandas vārtiem. Veiksmīgi nospēlēja Ervīns Muštukovs, glābjot savu vienību no vārtu zaudējuma.

16:16

Aleksandra Beļavska vadītā vienība mazākumu izturējusi. Mačs turpinās vienādos sastāvos.

10:01

Toms Andrsons neitrālajā zonā nopelna 2 minūšu noraidījumu (klupināšana), atstājot Latvijas valstsvienību skaitliskajā mazākumā.

16:12

Pirmās 10 minūtes aizvadītas. Tajās neliela iniciatīva piederēja Latvijas izlases hokejistiem.

16:05

Mača trešajā minūtē labā pozīcijā nokļuva Toms Andrsons, kurš, veicot spēcīgu metienu, ripu raidīja nedaudz garām vārtiem.