26.01.2017. 21:19

Latvijas telpu futbola izlase atlases turnīru sākumu Jelgavā sagaidīja favorītes statusā - iepriekšējās desmit spēlēs pret Igauniju bija gūtas deviņas uzvaras, un tikai vienreiz igauņi bija tikuši pie neizšķirta. Taču jau iepriekšējā mačā decembrī Latvija uzvaru pār Igauniju guva tikai grūtā cīņā ar rezultātu 2:0, un pēdējā laikā Igaunija bija pratusi uzlabot savus rezultātus starptautiskajā arēnā.

Pirmajā puslaikā Latvija daudz vairāk kontrolēja bumbu, taču nemaz tik daudz momentus pie pretinieku vārtiem neizmantoja. Labas iespējas gūt vārtus bija vienatnē pret vārtsargu palikušajiem Oskaram Ikstenam un Germanam Matjušenko, pie labām sitiena pozīcijām tika arī Konstantins Zabarovskis, taču tas viss palika bez rezultāta vārtu guvuma izskatā. Toties igauņi 11. minūtē ar ātru auta izspēli un teicami trāpītu Erika Grigorjeva sitienu tuvējā vārtu stūrī atklāja rezultātu un puslaiku pabeidza ar vadību 1:0.

Otrais puslaiks Latvijas izlase nesa daudz pozitīvākas vēsmas. Ļoti ātri izdevās panākt izlīdzinājumu, ar precīzu tālsitienu pēc ašas saspēles izceļoties Artūram Jerofejevam. Igauņi ar saviem pretuzbrukumiem atbildēja arvien retāk, un 29. minūtē Jerofejevs vēlreiz sita precīzi no distances, pirmoreiz izvirzot vadībā Latviju.

Pāris nākamajās minūtēs Latvija sarūpēja grūtas dienas Igaunijas vārtsargam Nikolajam Pulkinenam, taču viņš izturēja, un Igaunija varēja sākt domāt par atspēlēšanos. Šīs domas gan piebremzēja visai strīdīgi nozīmētā pendele uz Igaunijas vārtiem, ko Ikstens ļoti pārliecinoši realizēja. Igaunija mēģināja atspēlēties ar vārtsarga nomainīšanu pret laukuma spēlētāju, taču tas ļāva Jerofejevam nokārtot sev "hat-trick". Ieguvusi trīs vārtu pārsvaru, Latvija mēģināja vienkārši sagaidīt spēles beigas, bet igauņi par to sodīja, vārtus gūstot Martinam Taskam. Uzvaru tas Latvijai neatņēma, taču kopvērtējumā svarīga var izrādīties arī gūto un zaudēto vārtu starpība.

Grupas pirmajā spēlē Armēnija ar 5:3 pieveica futbola lielvalsti Vāciju, kas gan telpu futbolā kotējas daudz zemāk un tikai ar šo spēli debitēja Eiropas čempionāta atlasē. Jelgavā notiekošais turnīrs ir EČ atlases pirmā kārta, kuru pārvarēs tikai viena komanda - grupas uzvarētāja.

Latvijas nākamā spēle paredzēta rīt pret Vāciju, un šī tikšanās, tāpat kā visas šī turnīra spēles, būs pieejamas arī Sportacentrs.com TV kanālā.

Vārti: Jerofejevs 21:59`, 28:52`, 38:13`, Ikstens 33:49` (6m) - Grigorjevs 10:48`, Taska 39:39`Brīdinājumi:Aleksejevs, Ikstens

Aigars Bondars, Antons Astrahancevs, Aleksejs Lavrenovs, Andrejs Aleksejevs, Maksims Seņs, Artūrs Jerofejevs, Igors Avanesovs, Oskars Ikstens, Konstantins Zabarovskis, Dmitrijs Jakovļevs, Igors Lapkovskis, Artūrs Strazdiņš, Jānis Pastars un Germans Matjušenko.Galvenais treneris: Artūrs Šketovs