01.05.2012. 18:00
Ar uzvaru gatavošanās ciklu pasaules čempionātam (PČ) otrdien noslēdza Latvijas hokeja valstsvienība, kas «Arēnā Rīga» ar rezultātu 3:1 pārbaudes spēlē apspēlēja Francijas izlasi. Vārtus Latvijas komandā guva Jānis Sprukts, Krišjānis Rēdlihs un Gints Meija. Astoņos pārbaudes mačos Latvijas hokejisti izcīnījuši piecas uzvaras.

Rezultātu pirmās trešdaļas desmitajā minūtē atklāja Jānis Sprukts, bet spēles 29.minūtē Krišjānis Rēdlihs dubultoja Latvijas izlases pārsvaru.

Mača pirmajās septiņās minūtēs cīņa bija līdzīga un īpaši bīstamu momentu nebija ne pie vieniem vārtiem. Pirmās trešdaļas vidū Francijas izlase pirmo reizi šajā spēlē palika skaitliskajā mazākumā, bet Latvijas hokejistiem vairākuma realizēšanai bija nepieciešama minūte - Krišjānis Rēdlihs no zilās līnijas piespēlēja ripu tieši uz nūjas vārtu priekšā esošajam Spruktam, kurš pārspēja Francijas komandas vārtsargu Fabrisu Lenrī.

Cīņas turpinājumā spēle kļuva līdzīgāka un arī Francijai bija pāris labas iespējas gūt vārtus, tomēr Latvijas izlases vārtos pārliecinoši darbojās Edgars Masaļskis.

Pirmās trešdaļas beigu daļā komandas spēlēja mierīgi, tāpēc pēc pirmajām 20 minūtēm Latvija saglabāja minimālu vadību ar 1:0.

Pašā otrās trešdaļas sākumā Francijas izlase vēlreiz palika mazākumā, taču šo vairākumu mājiniekiem neizdevās realizēt, bet brīdi vēlāk uz noraidīto spēlētāju soliņa devās arī Oskars Bārtulis, taču arī francūži nespēja izmantot viena hokejista pārsvaru.

Otros vārtus Latvijas izlase guva mača 29.minūtē, kad, spēlējot vairākumā, Krišjānis Rēdlihs ar precīzu metienu no zilās līnijas pārspēja Lenrī, kurš bija nosegts un metiena brīdi neredzēja.

Četras ar pusi minūtes pirms otrās trešdaļas beigām Francija kārtējo reizi palika mazākumā, taču šo vairākumu Latvijas hokejistiem neizdevās realizēt, bet pašās trešdaļas beigās francūži izveidoja pāris vētrainus uzbrukumus pie pretinieku vārtiem, taču tos rezultatīvi noslēgt traucēja Masaļska lieliskais sniegums.

Šajā spēlē piedalās iepriekš nespēlējušie aizsargi Oskars Bārtulis un Georgijs Pujacs, kā arī uzbrucējs Kaspars Daugaviņš.

Dienu iepriekš uzvaru ar rezultātu 3:2 pēcspēles metienos izcīnīja Latvijas valstsvienība.Līdz šim Teda Nolana vadītā Latvijas komanda aizvadījusi septiņas pārbaudes spēles, kurās gūtas četras uzvaras.

Salīdzinot ar pirmo maču pret Franciju, šoreiz sastāvā nav iekļauts vārtsargs Ervīns Muštukovs, aizsargi Atvars Tribuncovs un Jānis Andersons, kā arī uzbrucēji Aleksandrs Macijevskis, Ronalds Ķēniņš un Ģirts Ankipāns.

Arī uz šo maču sastāvā nav uzbrucēja Roberta Jekimova.

Ar Latvijas izlasi vairs netrenējas cits aizsargs Aleksandrs Jerofejevs, kurš aizpagājušajā nedēļā kļuva par Slovākijas čempionu. Viņš sasirdzis ar angīnu.

Valstsvienības galīgais sastāvs dalībai pasaules čempionātā tiks paziņots trešdien. Iepriekš tika izteikti pieņēmumi, ka komandā varētu tikt atstāta viena brīva vieta, kas tiktu taupīta Amerikas hokeja līgā (AHL) joprojām spēlējošajam vēl vienam aizsargam Artūram Kuldam.

Pasaules čempionātam plānots pieteikt trīs vārtsargus, astoņus aizsargus un 14 uzbrucējus.

Reklāma Latvijas hokeja izlases sastāvs spēlei ar Franciju

Vārtsargi: Edgars Masaļskis, Māris Jučers;

Aizsargi: Guntis Galviņš, Krišjānis Rēdlihs, Oskars Cibuļskis, Oskars Bārtulis, Georgijs Pujacs, Kristaps Sotnieks, Rodrigo Laviņš;

Uzbrucēji: Miks Indrašis, Jānis Sprukts, Miķelis Rēdlihs, Kaspars Daugaviņš, Aleksejs Širokovs, Mārtiņš Cipulis, Roberts Bukarts, Andris Džeriņš, Gints Meija, Armands Bērziņš, Juris Štāls, Kaspars Saulietis, Koba Jass.

PČ risināsies Zviedrijā un Somijā. Latvija spēlēs vienā apakšgrupā ar Krieviju, Zviedriju, Čehiju, Vāciju, Norvēģiju, Dāniju un Itāliju.

Pirmo spēli PČ (Stokholmā) Latvija aizvadīs 5. maijā, tiekoties ar Krievijas hokejistiem.