05.06.2014. 22:43
Pirmo uzvaru Čehijā notiekošajā pasaules čempionāta pirmajā divīzijā svinēja Latvijas inline hokeja izlase, kura pārsteidza Austriju (4:3 bullīšos) un svinēja vēsturisku panākumu, iekļūstot divīzijas pusfinālā. Tajā Latvijai pretī stāsies Slovēnija.

Latvija pirmās divīzijas čempionātu grupu turnīrā sāka ar trim zaudējumiem trīs spēlēs, un arī ceturtdaļfināla mačs pret favorīti Austriju sākās ne pārāk veiksmīgi. Austrija jau 33. sekundē vairākumā atklāja rezultātu (1:0), bet otrās ceturtdaļas 11. minūtē tika ielaista arī otrā ripa (0:2).

Trešajā ceturtdaļā Jānis Bullītis atguva vienus vārtus (1:2), bet noslēdzošajā ceturtdaļā Arturs Batraks ne tikai panāca izlīdzinājumu, bet minūti un 22 sekundes līdz pamatlaika beigām pat izvirzīja Latviju vadībā (3:2). Diemžēl Latvijai pietrūka nieku septiņu sekunžu, lai triumfētu jau pamatlaikā – Austrija nomainīja vārtsargu un izrāva neizšķirtu 3:3. Pagarinājumā vārti netika gūti, bet bullīšos izšķirošos vārtus guva Rustams Begovs (4:3).

Austrija, kur inline hokejam ir krietni senākas tradīcijas nekā Latvijā, grupu turnīrā B apakšgrupā pārliecinoši pieveica Brazīliju (8:0) un Japānu (8:2), kā arī zaudēja Ungārijai (5:6). Latvija piekāpās gan Austrālijai (1:5), gan Horvātijai (3:6), gan arī Slovēnijai (4:9), ar kuru rītvakar būs jātiekas pusfinālā.

Interesanti, ka pusfinālā tika pilnīgi visas Latvijas apakšgrupas izlases. Grupas uzvarētāja Slovēnija apspēlēja Brazīliju (7:1), Horvātija tika galā ar Japānu (5:2), bet Austrālija izslēdza ungārus (3:1).

Austrija – Latvija 3:4 (1:0, 1:0, 0:1, 1:2, 0:0, 0:1)Vārti: 0:33 Španrings (Oberkoflers, Lange, vair.) 1:0, 22:10 Šveda (Španrings, Millers) 2:0, 29:10 Bullītis (Fadejevs) 2:1, 43:06 Batraks (Ogorodņikovs, Šancovojs) 2:2, 46:38 Batraks (Ogorodņikovs, Fadejevs) 2:3, 47:53 Grūbers (Lange) 3:3, 53:00 Begovs 3:4Metieni: 40:34

Vārtos: Renārs Kazānovs (rezervē Kristaps Krūze)1. maiņa - Artjoms Ogorodņikovs #7, Arturs Batraks #17, Dmitrijs Šancovojs #96, Aleksandrs Fadejevs #112. maiņa - Rustams Begovs #8, Vladislavs Koniševs #29, Jānis Bullītis #55, Pauls Zvirbulis #933. maiņa Eduards Mitrovs #21, Augusts Valdis Vasiļonoks #33, Viesturs Cimermanis #77, Uldis Bušs #5

Latvijas Izpletņlēkšanas Federācija Lienes 1-17, Rīga, LV-1009