18.06.2015. 11:59
Vakar vakarā pasaules čempionātā inline hokejā, kas norisinās Argentīnas pilsētā Rosario, otrajā spēlē Latvijas izlase zaudēja pagājušā čempionāta sudraba medaļas ieguvējiem Čehijai ar 1:5, kaut arī vēl piecas minūtes līdz spēles beigām rezultāts bija neizšķirts 1:1. Vienīgos vārtus mūsu komandas labā guva Guntis Pujāts.

Lai gan otrdien Latvija savu startu A grupā sāka ar uzvaru pār Šveici, tomēr otrā diena Pasaules čempionātā Latvijas izlasei nebija tik veiksmīga. Mūsējie piedzīvoja sagrāvi no savas grupas favorītiem Čehijas valstsvienības, kas viennozīmīgi ir apakšgrupas līderu komanda, jo čehi vairāk nekā desmit reižu ir bijuši finālos, saņēmusi čempionu titulus vai bijusi ļoti tuvu tiem.

Kā jau bija gaidāms, spēle neplānojās no vieglajām, un uz uzvaru cerības nebija lielas, tomēr uzvarētā spēle pret pērn 4.vietu ieguvušo Šveici parādīja, ka Latvija var labi spēlēt, un tas deva stimulu un ticību, ka arī pret čehiem pozitīvs rezultāts nav izslēdzams.

Spēle tiešām sākas daudzsološi, jo pirmajā periodā čehiem izdevās realizēt tikai vienu metienu, bet otrā perioda pirmajā minūtē Guntis Pujāts pēc Edgara Lipsberga piespēles guva atbildes vārtus. Šāds neizšķirta rezultāts 1:1 noturējās līdz pat otrā perioda (inline hokejā ir divi periodi – aut.piez.) 15.minūtei, kad pretinieku komanda panāca izšķirošo lūzumu, pēdējās 5 minūtēs gūstot četrus vārtus. Līdz ar to spēle noslēdzās 1:5.

Ar pieredzējušo Čehijas izlasi spēlēts arī agrāk, piedzīvojot zaudējumus ar lielu starpību. Pirmā tikšanās 2013 gadā ASV, kad Latvija piedzīvoja sagrāvi 1:11, arī pagājušajā gadā Pasaules čempionātā Francijā Latvija piekāpās ar rezultātu 2:8.

Nenoliedzami, čehi ir meistarīgi un ātri, un savu lomu nospēlēja vairāki noraidījumi mūsu komandā otrā perioda vidū, kas prasīja daudz spēka. Iespējams, arī Latvijas komandai pagaidām trūkst pārliecības par savām spējām, bet šī pārliecība pamazām augs.

Divu spēļu summā rezultatīvākie komandā: Miks Lipsbergs 3+0 (vārti+piespēles), Edgars Lipsbergs 0+3, Guntis Pujāts 1+0, Rūdolfs Maslovskis 1+0, Sergejs Durdins 1+0 .

Nākamā pasaules čempionāta spēle ir šodien, plkst. 23:00 pēc Latvijas laika, kad Latvijas izlase tiksies ar Francijas izlasi, kas pirmajās divās spēlēs ar 2;4 zaudēja Čehijai, bet ar 7:1 sagrāva Šveici. Līdz ar to gaidāma līdzīga spēkošanās. Pēc šīs spēles tad arī būs zināmi Latvijas nākamie pretinieki un nākamo spēļu laiki.

Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs "Dolomīts M", Salas p., Salas n., LV-5230