07.11.2014. 20:00
Pirmo zaudējumu Eiropas Izaicinājuma kausa (EIHC) posma otrajā mačā piektdien piedzīvoja Latvijas hokeja izlase, kas rupjībām bagātā spēlē ar rezultātu 1:4 Stavangerā piekāpās laukuma saimniekiem norvēģiem. Latvijas valstsvienībā noraidījumu līdz spēles beigām nopelnīja trīs spēlētāji (Armands Bērziņš, Koba Jass un Lauris Bajaruns), kamēr mājiniekiem divi.

• Beļavskis gandarīts par hokeja izlases uzvaru pār Dāniju šodien
  • Latvijas izlase Beļavska debijas mačā uzvar Dānijas hokejistus vakar

Par labāko spēlētāju Latvijas komandā atzina aizsargu Māri Jasu, bet laukuma saimniekiem labākā hokejista gods tika divu vārtu autoram Matsam Trigsam.

Elvis Merzļikins šajā mačā atvairīja 27 pretinieku metienus, kamēr Larss Voldens norvēģu vārtos tika galā ar 24 metieniem.

Latvija - Norvēģija 1:4 (0:1, 0:3, 0:0)

Vārtu guvēji: 1:0 Ūle Kristans Tolefsens (Olimbs) (12:00, vair.), 2:0 Anderss Bastiansens (20:16, vair.), 3:0 Mats Trigss (Odegārds, Tūresens) (31:50), 4:0 Mats Trigss (Dāls-Andersens) (36:05), 1:4 Lauris Bajaruns (Ābols, Bērziņš) (42:16).

Skatītāji: 1791

Dienas pirmajā mačā Dānijas komanda ar 4:0 pārspēja Franciju.

Pēc diviem mačiem turnīra līdere ar sešiem punktiem ir Norvēģija, ar trīs punktiem seko Latvija un Dānija, bet Francija līdz šim punktus nav ieguvusi.

Latvijas izlases sastāvs spēlei ar Norvēģiju

Vārtsargi: Elvis Merzļikins, (Ervīns Muštukovs);

Aizsargi: Māris Jass, Guntis Galviņš, Jānis Andersons, Jēkabs Rēdlihs, Maksims Širokovs, Kristaps Bazevičs, Kristers Freibergs, Mārtiņš Gipters.

Uzbrucēji: Koba Jass, Armands Bērziņš, Lauris Bajaruns, Toms Andersons, Artūrs Mickevičs, Artūrs Ozoliņš, Aleksejs Širokovs, Edijs Brahmanis, Jānis Ozoliņš, Rodrigo Ābols, Rūdolfs Maslovskis, Miks Lipsbergs.

Sacensību pirmajā mačā Latvijas hokejisti ar 4:1 uzvarēja Dānijas izlasi, kamēr Norvēģija 3:2 apspēlēja Francijas valstsvienību.

Noskanējušas valstu himnas un mačs var sākties!

Jau pirmajā minūtē divi bīstami metieni pa Merzļikina sargātajiem vārtiem. Mūsu komandas vārtsargs spēlē veiksmīgi, neļaujot mājiniekiem atklāt mača rezultātu.

1:44 min

Mārim Jasam divu minūšu noraidījums par spēles laika vilcināšanu. Latvija cīnās četratā pret pieciem.

Pirmo skaitlisko mazākumu Latvijas hokejisti iztur! Spēle turpinās vienādos sastāvos.

6:05 min

Aizvadītas sešas minūtes. Tajās neliela iniciatīva piederēja Norvēģijas valstsvienībai. Pirmais skaitliskais vairākums Latvijas izlasei.

Līdzjutēji Stavangeras arēnā skandē: Latvija! Latvija! Latvija...

Mača 9. minūtē bīstamu metienu pa pretinieku vārtiem izdarīja Rodrigo Ābols. Norvēģijas komandas vārtsrags Larss Voldens spēlē veiksmīgi.

12:00 min

Vārti! 1:0. Ar spēcīgu metienu no zilās līnijas rezultātu vairākumā atklāj Norvēģijas izlase. Precīzi vārtu devītniekā meta Ūle Kristans Tolefsens. Elvis Merzļikins šajā epizodē nebija glābējs, viņam bija nosegts redzes lauks.

Stavangerā spēli pret Norvēģiju apmeklē aptuveni 200 Latvijas līdzjutēju, kuri ir manāmi skaļāki pār mājiniekiem pic.twitter.com/DSCbLjNhon— LV Hokeja federācija (@lhf_lv) November 7, 2014

Lieliska izdevība atgūt līdzsvaru mačā radās Rūdolfam Maslovskim, kurš izgāja vienatnē pret norvēģu vārtsargu. Pārāks šajā duelī bija Larss Voldens. Latviešu uzbrucējam kā nākas neizdevās pārmest pāri ripu Skandināvu izlases vārtsarga kājsargam.

Līdz pirmās trešdaļas beigām 3 minūtes.

19:04 min

Vēl viens noraidījums (Kristapam Bazevičam) Latvijas izlasē.

Pirmā trešdaļa noslēgusies. 1:0 vadībā ir Norvēģijas komanda.

Noraidījumi pirmajā periodā Latvijas izlasi iegāž un zaudējam norvēģiem 0:1.— Hokejs (@Latvijas_hokejs) November 7, 2014

Sākusies otrā trešdaļa!

20:16 min

Vārti! 2:0. Latvijas izlase iekrīt aizsardzībā un zaudē otros vārtus. Ar precīzu metienu vairākumā Merzļikinu pārspēja Anderss Bastiansens.

Latvijas hokejisti neizmanto savu otro iespēju vairākumā.

Rupji pret Koba Jasu pie apmales nospēlē norvēģu hokejists, par ko tiek noraidīts uz divām minūtēm. Latvijas izlases uzbrucējs gūst sejas traumu un viņu aprūpē valstsvienības ārsts Jānis Kvēps.

Latvijas nacionālā komanda neizmanto arī savu trešo iespēju, spēlējot nevienādos sastāvos (5:4).

Spēlē aizvadītas 30 minūtes. Norvēģijas izlase veikusi 18 metienus pa latviešu sargātajiem vārtiem, kamēr mūsu komanda sāncenšu vārtus apdraudējusi 16 reizes.

30:07 min

Koba Jass iesaistās asumos ar Tomiju Kristiansenu. Abi spēlētāji nometa cimdus un bija gatavi izkauties, taču mača arbitri to nepieļāva. Abi spēlētāji saņēmuši noraidījumu un mačs turpinās vienādos sastāvos.

Koba Jass, skaisti norveģim savu vietu ierādija.— Gints Guļbinovs (@Graadinsh) November 7, 2014 31:50 min

Vārti! 3:0. Ar izcilu metienu no tālas distances trešos vārtus norvēģiem gūst Mats Trigss. Latvijas izlases vārtsargs negaidīja metienu, tiesa pasīvi viduszonā nospēlēja mūsu komandas spēlētāji, ļaujot pretiniekam izdarīt metienu.

36:05 min

Vārti! 4:0. Aizturētā soda laikā ceturtos vārtus laukuma saimniekiem gūst Mats Trigss. Merzļikinu viņš pārspēja ar spēcīgu metienu, kad latviešu vārtsargam bija nosegts redzes lauks. Vārtu priekšā bija visai liela burzma. Trigsam tas ir otrais vārtu guvums šajā trešdaļā, mačā.

Koba Jass vēlreiz gatavs izkauties ar Tomiju Kristiansenu. Arī šoreiz viņi līdz nopietnai dūru izvicināšanai netiek. Abi spēlētāji saņem noraidījumu līdz mača beigām.

Otrā trešdaļa noslēgusies. 4:0 vadībā atrodas Norvēģijas komanda.

Otrajā periodā ielaižam vēl trīs ripas un pirms pēdējā trešdaļas jau 0:4. Spēle vēl nav galā.— LV Hokeja federācija (@lhf_lv) November 7, 2014

Sākusies trešā trešdaļa!

42:16 min

Vārti!!! 1:4. Pirmos vārtus Latvijas izlases labā no vārtu priekšas gūst Lauris Bajaruns. Viņam teicamu piespēli no aizvārtes izpildīja Armands Bērziņš.

Uzreiz pēc vārtu guvuma izcēlās kautiņš. Notikumu epicentrā bija Armands Bērziņš, kuru izprovocēja Ūle Kristans Tolefsens, iegrūžot mugurā nūju. Bērziņš un Tolefsens saņēma noraidījumu līdz mača beigām. Tāpat 25 minūšu noraidījums Laurim Bajarunam.

Līdz trešās trešdaļas beigām jāspēlē 10 minūtes.

Latvijas izlase ieguva tiesības 2 minūtes spēlēt vairākumā, kuru atkal neizdevās realizēt.

Cīņas izskaņā vērojama līdzvērtīgu sāncenšu spēkošanās.

Mačs noslēdzies! Uzvaru ar 4:1 izcīnīja Norvēģijas nacionālā komanda.