14.04.2017. 19:47
Latvijas sieviešu hokeja izlase piektdien cieta zaudējumu izšķirošajā spēlē par ceļazīmi uz pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupu.

Latvijas izlase Polijā notiekošā pasaules čempionāta pirmās divīzijas B grupas pēdējā, piektajā, spēlē ar 0:8 (0:1, 0:4, 0:3) kapitulēja Slovākijai, kas līdz ar to atgriezās pirmās divīzijas A grupā.

Latvijas izlase pirmās divīzijas B grupā spēlēja otro gadu pēc kārtas. Šogad latvietes ieņēma trešo vietu, bet pērn palika otrās.

Mača rezultātu piektajā minūtē atklāja Nikola Čupkova, kura izvirzīja vadībā slovākietes. Līdz pirmā perioda beigām Latvijas hokejistes tika pie trim vairākumiem, taču nevienu no tiem nerealizēja.

Savukārt otrajā periodā līdz trešdaļas 14.minūtei latvietes ielaida trīs vārtus mazākumā, bet pārtraukumā devās ar piecu vārtu deficītu. Trešajā periodā slovākietes iemeta vēl trīs ripas, Latvijas ciešot smagu zaudējumu ar 0:8.

Lolitas Andriševskas trenētā Latvijas izlase turnīru pirms nedēļas sāka ar 4:1 uzvarot Itāliju, trīs vārtus gūstot uzbrukuma līderei Līgai Miljonei, bet pēc tam ar 3:2 tika pārspēta Ķīna. Savukārt trešajā mačā otrdien cīņas izskaņā ar 1:2 nācās piekāpties Kazahstānai, bet pēc tam tika izrauta uzvara 5:4 pār Poliju.

Tikmēr Slovākija, kas pērn izkrita no pirmās divīzijas A grupas, vispirms ar 7:2 sagrāva Poliju, pēc tam ar 3:2 tika uzvarēta Itālija, turpinājumā ar 2:1 pārspēta Ķīna, bet trešdien ciests zaudējums 2:4 Kazahstānai.

Pirmās divīzijas B grupā ar 12 punktiem piecās spēlēs uzvarējusi Slovākija, bet otro vietu ar desmit punktiem ieņēma Kazahstāna, kamēr Latvija ar deviņiem punktiem palika trešā. Ķīna četrās spēlēs tikusi pie pieciem punktiem, četri punkti piecos mačos ir Itālijai, bet polietēm četros dueļos ir divi punkti.

Plkst.21 turnīra pēdējā mačā Polija tiksies ar Ķīnu, polietēm mēģinot saglabāt vietu pirmās divīzijas B grupā.

Sestdien Austrijā sāksies pirmās divīzijas A grupas turnīrs, kuras zaudētāja izkritīs uz B grupu, bet uzvarētāja iekļūs elites divīzijā.

Iepriekšējā turnīrā Latvijas hokejistes piedalījās decembrī, kad 2018.gada Phjončhanas Ziemas olimpisko spēļu priekškvalifikācijas turnīrā tikās ar šī gada pasaules čempionāta pretiniecēm itālietēm un ķīnietēm, kā arī francūzietēm. Itālietēm tika ciests zaudējums 2:3, bet Ķīna uzveikta par 4:2. Pēc tam piedzīvotais zaudējums 1:8 Francijai liedza iekļūt izšķirošajā kvalifikācijas kārtā.

Latvijas izlase uz Poliju devās 22 hokejistu sastāvā. Lielāko daļu no valstsvienības sastāva veidoja Latvijas čempiones «Laimas» spēlētājs, bet izlasei palīdzēja arī leģionāres Anna Kubliņa («Naiset», Somija), Agnese Apsīte (Bērnsvilas vidusskola, ASV), Karīna Aņismova («Ostende», Dānija) un Līga Miljone («Leksands», Zviedrija). Tiesa, traumu dēļ izlasei nepalīdzēja potenciālās līderes Iveta Koka un Ilze Bičevska, kuras ir Miljones komandas biedrenes.

Latvijas izlase pirmās divīzijas B grupā spēlēja otro gadu pēc kārtas. Pērn latvietes palika otrās.

Savukārt 2015.gadā sieviešu izlase palika pēdējā pirmās divīzijas A grupā, līdz ar to noslīdot grupu zemāk. Arī 2013.gadā Latvija izkrita no pirmās divīzijas A grupas, tomēr nākamajā gadā triumfēja Ventspilī notikušajās pasaules čempionāta pirmās divīzijas B grupas sacensībās, iegūstot iespēju atgriezties līmeni augstāk.

Latvijas sieviešu hokeja izlases sastāvs dalībai pasaules čempionāta pirmās divīzijas B grupas turnīrā: