09.04.2014. 22:10
Trešo uzvaru pasaules čempionāta 1. divīzijas B grupā izcīnījusi Latvijas sieviešu hokeja izlase. Latvietes grūtā spēlē ar 3:1 pieveica Kazahstānas izlasi, saglabājot līderpozīcijas šajā turnīrā.

Latvijas izlase šo turnīru iesāka ļoti pārliecinoši, sakaujot gan Ungārijas (4:0), gan Ķīnas izlases (5:1), par ko lielākie nopelni ir tieši Inesei Gecai Miljonei un Līgai Miljonei. Mātes un meitas duets pielicis roku septiņos no deviņiem vārtu guvumiem šajā turnīrā. Tikmēr Kazahstānas hokejistes pēc zaudējuma Ziemeļkorejai ar 0:3, spēja nozagt punktu vienai no turnīra favorītēm, Nīderlandes izlasei, zaudējot pēcspēles metienos ar 2:3.

Spēli labi iesāka Kazahstānas izlase, ātri tiekot pie skaitliskā vairākuma. Tā laikā lieliska iespēja atklāt mača rezultātu bija Aļonai Fuksai, bet Evija Tētiņa atvairīja no tuvas distances mesto ripu. Īsā laikā kazahietes tika pie vēl divām vārtu gūšanas iespējām, bet Tētiņa bija uzdevumu augstumos. Uzreiz pēc tam sekoja Latvijas izlases vairākums, bet reālākā iespēja gūt vārtus radās īsi pēc tā nerealizēšanas, kad tika izdarīti vairāki metieni vārtu priekšā.

Perioda otrajā pusē pārliecinošāk laukumā izskatījās Latvijas izlase, bet bīstamāki uzbrukumi bija Kazahstānai. Teju četras minūtes līdz pirmā perioda beigām Iveta Koka nodrošināja Latvijai vairākumu, kuru pus minūti vēlāk vārtu priekšā realizēja Anna Katrīna Lagzdiņa, atklājot šīs spēles rezultātu - 1:0. Jāpiezīmē, ka spēli neturpināja, to pa īstam nemaz neiesākot, Līga Miljone, kurai traucēja iepriekšējā spēlē gūtais rokas savainojums.

Otro periodu sekmīgi iesāka Kazahstānas izlase, kas ar pārliecinošu spēli aizsardzībā spēja sekmīgi pārvest spēli uz otru laukuma galu, kur tika nopelnīts vairākums. Laimīgā kārtā latvietes mazākumu izturēja un īsi pēc tā beigām aizsteidzās ātrajā pretuzbrukumā. Metienu nolēma izdarīt Laila Dekmeijere-Trigubova, bet tajā brīdī uz līdzenas vieta paklupa, izniekojot reālu vārtu gūšanas iespēju. Latvietes turpināja veidot reālas vārtu gūšanas momentus, bet lieliski spēlēja Aižana Raušanova. Pat skaitliskajā vairākumā Kazahstānas hokejistes netika ārā no savas zonas, kas lieliski parādīja Latvijas pārākumu.

Pārlieku lielā aizraušanās ar uzbrukumu Latvijas izlasei maksāja dārgi. Skaitliskajā mazākumā ātro pretuzbrukumu veica Zarina Tuktijeva, panākot izlīdzinājumu (1:1). Neilgi pēc tam Latvijas izlasei bija lieliska iespēja atgūt vadību. "Leksands IF" duets Iveta Koka un Ilze Bičevska ātrajā pretuzbrukumā aizspēlējās līdz teju tukšiem vārtiem, bet Bičevska nespēja tajos raidīt ripu. Latvijas hokejistes turpināja savus centienus gūt kādus vārtus, bet ripa spītīgi negāja vārtos.

Trešo periodu vairākumā varēja sākt Latvijas izlase, un ātri to realizēja. Pirmā metienu izdarīja Geca-Miljone, bet pirmā pie atvairītās ripas bija Dekmeijere-Trigubova, izvirzot Latviju vadībā ar 2:1. Pēc vārtu zaudējuma būtiski aktivizējās Kazahstānas hokejistes, kuras ieguva arī vairākumu un vairākkārt apdraudēja Tētiņas sargātos vārtus. Pēc pāris minūtēm vētrainus uzbrukumus veica Latvijas izlase, pie divām labām iespējām tiekot Gecai-Miljonei.

Papildus pārsvaru iedeva arī skaitliskais vairākums, kad atlicis spēlēt bija mazāk par piecām minūtēm. Otros vārtus tā laikā varēja gūt Lagzdiņa, bet Kazahstānu glāba vārtu pārliktnis. Uzreiz pēc tam sekoja vēl viens noraidījums Kazahstānas izlases sastāvā, kas 3:1 ļāva panākt Dekmeijerei-Trigubovai. Uzreiz pēc tam viņa varēja arī tikt pie "hat trick", bet glāba vārtsardze. Atlikušajā laikā rezultāts vairs nemainījās, Latvijai izcīnot uzvaru ar rezultātu 3:1. Par labāko spēlētāju Latvijas izlasē tika atzīta Evija Tētiņa, bet Kazahstānas izlasē Zarina Tuktijeva.

Nākamo spēli Latvijas izlase aizvadīs jau rīt, kad plkst. 20:00 mērosies spēkiem ar Ziemeļkorejas izlasi.

Ziemeļkorejietes šodien aizvadīja spēli pret Nīderlandes valstsvienību, nenoturot divu vārtu pārsvaru un atzīstot pretinieču pārākumu ar 2:4. Tikmēr pie pirmā panākuma turnīrā tika Ķīnas izlase, kas ar 3:1 apspēlēja Ungāriju.

Latvija - Kazahstāna 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)Vārti: 16:23 Lagzdiņa (Geca-Miljone, Vasiļevska) 1:0, 32:44 Tuktijeva 1:1, 40:33 Dekmeijere-Trigubova (Geca-Miljone) 2:1, 57:05 Dekmeijere-Trigubova (Koka, Geca-Miljone) 3:1Soda minūtes: 10-12Metieni: 30-38Vārtsardzes: Evija Tētiņa - Aižana Raušanova

12.04.2014. plkst. 20:00 Latvija - Nīderlande

Vārtsardzes: Evija Tētiņa (Laima), Ilze Krontāle (Laima), Dita Vazne (HK Daugava);

Aizsardzes: Aija Apsīte (Laima), Anna Kubliņa (Laima), Olita Liepiņa (Laima), Elīna Ņeploškina (Laima), Sarma Ozmena (Laima), Žanete Vasiļevska (HK Daugava), Sandra Žebere (Laima);

Uzbrucējas: Ilona Ābola (SHK Sāga), Sindija Agare (Laima), Zane Apse (Laima), Agnese Apsīte (Laima), Ilze Bičevska (Leksands IF), Laila Dekmeijere-Trigubova (HK Daugava), Inese Geca Miljone (Laima), Lelde Hartmane (Laima), Iveta Koka (Leksands IF), Ivita Krūmiņa (Laima), Anna Katrīna Lagzdiņa (Laima), Līga Miljone (MoDo).

Latvijas Svarbumbu celšanas asociācija Saules 110-45, Ventspils, LV-3601
Mihailovs Jurijs Mihailovs JurijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa