12.04.2014. 22:14
Ventspilī noslēdzies pasaules čempionāts hokejā sievietēm 1. divīzijas B grupā, pēdējā spēlē tiekoties Latvijas un Nīderlandes izlasēm. Jau pirms šīs spēles Latvijas izlase bija garantējusi pirmo vietu turnīrā un spēja uzvarēt arī šoreiz ar rezultātu 2:0. Abus vārtus Latvijas izlases labā guva Inese Geca-Miljone.

Jau pirms šīs spēles bija skaidrs, ka Latvijas hokejistes izcīnīs uzvaru šajā turnīrā un nākamajā gadā varēs spēlēs 1. divīzijas A grupā. Bija gaidāms, ka latvietes par šo iespēju šodien cīnīsies ar Nīderlandi, bet nīderlandietes turnīra gaitā zaudēja punktu pret Kazahstānu un atzina Ungārijas pārākumu, kamēr Latvijas izlase izcīnīja četras uzvaras četrās spēlēs.

Noslēdzošā spēle šajā turnīrā sākās ar Lailas Dekmeijers-Trigubovas noraidījumu, kas iniciatīvu ļāva iegūt Nīderlandes izlasei. Perioda turpinājumā latvietes spēja pārņemt iniciatīvu savās rokās, tiesa nerealizējot divus skaitliskos vairākumus. Īsi pēc otrā vairākuma beigām rezultātu tomēr atklāja Inese Geca-Miljone. Vēl pus minūti vēlāk iespēju izpildīt soda metienu nopelnīja Anna Katrīna Lagzdiņa, bet Latvijas pārsvaru dubultot nespēja.

Otro periodu komandas iesāka ar četrām laukuma spēlētājām, jo pēdējā minūtē katras vienības sastāvā tika fiksēts kāds noteikumu pārkāpums. Visai asa spēle turpinājās arī otrā perioda ievadā, ar ko tiesneses viegli tika galā, hokejistes nežēlojot un sūtot uz noraidīto soliņa. Latvijas izlase otrajā periodā nerealizēja trīs skaitliskos vairākumus, īsti neieguva iniciatīvu un noslēdza to ar tādu pašu rezultātu kā pirmo - 1:0.

Trešā perioda ievadā Latvijas izlase spēlēja ļoti neizteiksmīgi, kamēr nīderlandietes centās uzlauzt mājinieču aizsardzību. Vienā no retajiem uzbrukumiem Latvijas izlase nopelnīja skaitlisko vairākumu, bet tā īsti nenostājās zonā, neizveidojot nevienu vārtu gūšanas momentu. Nīderlandes hokejistes turpināja pārkāpt noteikumus, kad veidojās kāds šķietami bīstams Latvijas izlases uzbrukums. Vairākumu realizācija laukuma saimniecēm bija zem katras kritikas, bet vismaz laiks ritēja latvietēm par labu. Nīderlandes izlase vēl centās izraut kaut neizšķirtu, kas ļautu izcīnīt otro vietu šajā turnīrā. Latvijas izlase to nepieļāva, noslēdzot spēli ar rezultātu 2:0 un pasaules čempionātu ar perfektu bilanci (5-0).

Turnīra noslēdzošajā dienā Ķīnas izlase ar 2:0 apspēlēja Ziemeļkorejas valstsvienību, tādējādi izcīnot otro vietu šajā turnīrā. Tikmēr Ungārija pagarinājumā ar 2:1 apspēlēja Kazahstānu, pateicoties uzvarai savstarpējā mačā, izcīnot trešo vietu, bet ceturtajā vietā atstājot Nīderlandi. Ziemeļkoreja, pateicoties turnīra pirmajā dienā izcīnītajai uzvarai pār Kazahstānu saglabāja vietu 1. divīzijas B grupā, kamēr kazahietes nākamajā gadā būs spiestas spēlēt 2. divīzijas A grupā.

Latvija - Nīderlande 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)Vārti: 15:31 Geca-Miljone (Koka, Dekmeijere-Trigubova) 1:0, 59:49 Geca-Miljone 2:0Soda minūtes: 8-22Metieni: 30-30Vārtsardzes: Evija Tētiņa - Klaudija van Līvena

12.04.2014. plkst. 20:00 Latvija - Nīderlande 2:0

Vārtsardzes: Evija Tētiņa (Laima), Ilze Krontāle (Laima), Dita Vazne (HK Daugava);

Aizsardzes: Aija Apsīte (Laima), Anna Kubliņa (Laima), Olita Liepiņa (Laima), Elīna Ņeploškina (Laima), Sarma Ozmena (Laima), Žanete Vasiļevska (HK Daugava), Sandra Žebere (Laima);

Uzbrucējas: Ilona Ābola (SHK Sāga), Sindija Agare (Laima), Zane Apse (Laima), Agnese Apsīte (Laima), Ilze Bičevska (Leksands IF), Laila Dekmeijere-Trigubova (HK Daugava), Inese Geca Miljone (Laima), Lelde Hartmane (Laima), Iveta Koka (Leksands IF), Ivita Krūmiņa (Laima), Anna Katrīna Lagzdiņa (Laima), Līga Miljone (MoDo).