14.07.2015. 09:24
Galvenais treneris vēl nav zināms, bet komanda jau trenējas uz ledus. Otro nedēļu trenera Ērika Miļuna vadībā Volvo ledus hallē gatavošanos sezonai uzsākuši Latvijas hokeja izlases kandidāti. Pirmdien, 20. jūlijā, pulksten 16.30 paredzēta pārbaudes spēle ar KHL klubu Toljati Lada.

Pilna vērsija:

, Diena.lv, Sports

Kopš Rīgas Dinamo spēlē Kontinentālajā hokeja līgā (KHL), vasaras koptreniņi izlases kandidātiem netika rīkoti. "Ārvalstīs spēlējošo Latvijas hokejistu skaits turpina palielināties, un par to, kā viņiem veicies, parasti visi spriež pēc statistikas. Tomēr pavisam cita lieta ir redzēt izlases kandidātus vienkopus uz ledus," treniņu nepieciešamību ar konkrētāka priekšstata iegūšanu par pasaulē izkaisītajiem Latvijas hokejistiem pamatoja Ēriks Miļuns. Latvijas Hokeja federācijas (LHF) valde viņu apstiprinājusi par Latvijas izlašu treneri koordinatoru.

Patlaban valstsvienībā ir izveidojusies savdabīga situācija. LHF prezidents devis mājienu, ka galvenā trenera palīgi būs Kārlis Zirnis un Ēriks Miļuns. Ir sākušies fiziskās sagatavotības trenera meklējumi. Viens no variantiem ir bijušais NHL policists Raitis Ivanāns. Pagaidām gan tikai ir mēģināts izdibināt, vai Raitim šāds piedāvājums būtu saistošs. Atbilde vēl nav saņemta. Tomēr iepretim svarīgākajai sadaļai - galvenais treneris, joprojām ir liela jautājuma zīme.

Treniņi notiek pat divās plūsmās. Vispirms uz ledus dodas gados jaunākie, pārsvarā U-18 un U-20 izlases kandidāti, kuriem par treniņu ir jāmaksā 10 eiro. Pēc tam jau slido Latvijas valstsvienības kandidāti. Jaunajiem ir iemesls pacensties. Ja kāds sevi labi apliecina, seko paaugstinājums trenēties kopā ar izlases vīriem. Šonedēļ treniņus vairs neturpina tikai divi - Kaspars Daugaviņš un Mārtiņš Karsums, kuri ir devušies uz Maskavas Dinamo nometni. Vārtus treniņos sargā abi patlaban labākie Latvijas vārtsargi Edgars Masaļskis un Kristers Gudļevskis. 

Visu rakstu lasiet otrdienas, 14.jūlija laikrakstā DienaAquatic Vita, SIA Brīvības gatve 314, Rīga, LV-1006
Semenkovs Vjačeslavs Bokss, Taekvondo, Kikbokss, MMA
FTA
Reģistrēties