15.12.2012. 18:15
Latvijas hokeja valstsvienība pēdējā Lionā notiekošā Eiropas Izaicinājuma kausa (EIHC) posma spēlē sestdien ar rezultātu 4:3 (2:1, 1:1, 0:1, 1:0) pagarinājumā pieveica Slovēniju.

Rezultātu spēles septītajā minūtē atklāja jaunais uzbrucējs Gunārs Skvorcovs, slovāki spēja panākt izlīdzinājumu, bet pirmās trešdaļas beigās aizsargs Kristaps Sotnieks atguva vadību latviešiem.

Otrās trešdaļas latviešus jau ar 3:1 vadībā izvirzīja Lauris Bajaruns, bet slovēni pamanījās atspēlēties. Vēl pēdējā pamatlaika minūte minūte sākās ar 3:2 Latvijas labā, tomēr mūsu hokejisti cīnījās mazākumā, jo no laukuma bija noraidīts Oskars Bārtulis. Cīnoties četratā pret sešiem latviešiem savus vārtus tomēr neizdevās nosargāt neskartus un 33 sekundes pirms pamatlaika beigām Ziga Jegličs izlīdzināja rezultātu.

Tomēr papildlaiku jau vairākumā iesāka Latvijas valstsvienība un to izmantoja Miks Indrašis, nodrošinot latviešiem panākumu ar 4:3. Sotniekam un Indrašim šajā mačā bija pa vieniem gūtajiem vārtiem un vienai rezultatīvai piespēlei, bet slavenākais slovēņu hokejists Anže Kopitars atzīmējās ar divām rezultatīvām piespēlēm.

Šajā mačā Latvijas izlasē bija pieteikti visi hokejisti, kuri bija devušies uz Franciju, izņemot Māri Jasu, kurš jau priekšlaicīgi atgriezās sava kluba rīcībā. Latvijas izlases vārtus mačā sargāja Māris Jučers, bet kapteiņa pienākumus pildīja Oskars Bārtulis.

Turnīra pirmās kārtas spēlēs ceturtdien Latvijas izlase ar 2:3 pēcspēles metienu sērijā zaudēja Dānijai, bet Francija ar 6:1 sagrāva Slovēniju. Savukārt otrās kārtas mačos piektdien Latvija ar 4:7 piekāpās Francijai, bet Dānija ar 2:1 pagarinājumā uzvarēja Slovēniju.

Pēdējā turnīra mačā svētdien Francija spēkosies ar Dāniju. Pirms šī mača Francijai ir seši punkti, Latvija un Dānija izcīnījusi pa trim punktiem, bet Slovēnijas kontā ir divi punkti.

Kā zināms, Francija februārī būs viena no Latvijas pretiniecēm cīņā par ceļazīmi uz Soču olimpiskajām spēlēm.Šajā turnīrā Latvijas izlases sastāvā piedalījās 22 spēlētāji - divi vārtsargi, septiņi aizsargi un 13 uzbrucēji. Izlases kandidātu sarakstā nebija vairāku potenciālo līderu, kuru vietā tiek pārbaudīti jaunie hokejisti.

Kā ziņots, pagājušajā sezonā Latvijas izlase februārī piedalījās EIHC posmā Norvēģijā, kurā ieņēma trešo vietu.Novembra sākumā Latvijas izlase sāka gatavošanos Soču olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīram. Pirmajās divās pārbaudes spēlēs "Arēnā Rīga" divreiz ar identisku rezultātu 1:3 tika zaudēts Krievijas otrajai izlasei.

No 7. līdz 10.februārim Latvijas izlase "Arēnā Rīga" aizvadīs Soču olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīru, kurā par vienīgo ceļazīmi uz Olimpiādi sacentīsies ar Franciju, Kazahstānu un Lielbritāniju. Latvijas hokeja izlases kandidāti dalībai EIHC turnīrā Francijā: vārtsargi: Māris Jučers (Rīgas "Dinamo"), Mārtiņš Raitums (Atirau "Beibaris", Kazahstāna);aizsargi: Kristaps Sotnieks, Mārtiņš Porejs (abi - Rīgas "Dinamo"), Māris Jass (Hannoveres "Scorpions", Vācija), Mārtiņš Jakovļevs (Joensū "Jokipojat", Somija), Oskars Bārtulis (Doņeckas "Donbass", KHL), Agris Saviels (Kijevas "Kompanjon", Ukraina), Aleksandrs Jerofejevs (Krasnodaras "Kubaņ", VHL); uzbrucēji: Miks Indrašis, Andris Džeriņš, Gints Meija, Māris Bičevskis, Gunārs Skvorcovs, Vitālijs Pavlovs, Elvijs Biezais (visi - Rīgas "Dinamo"), Roberts Jekimovs (Lāpenrantas "SaiPa", Somija), Ronalds Ķēniņš ("ZSC Lions", Šveice), Armands Bērziņš, Juris Štāls (abi - "Kopanjon"), Artūrs Ozoliņš (Kokšetau "Arlan", Kazahstāna), Lauris Bajaruns ("Liepājas metalurgs").