07.01.2016. 20:41
Šovakar 2017.gada pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīrā trešo uzvaru trijās spēlēs izcīnīja Uģa Vikštrema vadītie Latvijas handbolisti, kas izbraukumā ar 28:20 apspēlēja grupas pastarīti Kipru.

Pirms šī vakara spēles abas komandas turnīra tabulā bija pretējās pozīcijās – Latvijas izlase, pateicoties divām uzvarām novembrī pār Grieķiju un Ukrainu bija izvirzījusies 3.apakšgrupas vadībā, savukārt kiprieši ar diviem zaudējumiem ieņēma pēdējo vietu. Ar Kipru latvieši pasaules čempionāta kvalifikācijā bija tikušies četras reizes, visās uzvarot, taču pēdējās savstarpējās spēles bija gana sen, 2008.gadā, kad kiprieši tika apspēlēti ar 36:19 un 33:26. Šī vakara spēlē vārtu drošība tika uzticēta Edgaram Kukšam, bet otrajā puslaikā viņu nomainīja Viktors Turkupols.

Spēles pirmās sešas minūtes, lai arī aizritēja ar aktīviem Latvijas izlases uzbrukumiem, nevienai no komandām spēles rezultātu neizdevās atklāt. Tikai septītās minūtes sākumā beidzot Aivis Jurdžs atslēdza Kipras vārtus, izvirzot Latviju vadībā – 1:0. Līdz 13.minūtei latviešu pārsvars pieauga līdz 4:0 un drīz vien pēc tam pirmos vārtus guva arī Kipra. Puslaika turpinājumā gan Uģa Vikštrema vadītie handbolisti turpināja atrāvienu 23.minūtē panākot +9 (11:2), bet vēlāk sasniedzot arī desmit vārtu pārsvaru (13:3, 14:4). Pārtraukumā ejot – 14:5 Latvijas labā.

Otrā puslaika sākumā rezultāta pieauga līdzīgi un pat ar nelielu kipriešu pārsvaru. Pēc neapmierinoša sākuma Vikštrems laukumā sūtīja otro sastāvu, vienlaikus laukumā atstājot mūsu raženāko vīru Krištopānu, taču arī tas rezultātus nedeva.Jau pirmo desmit minūšu laikā kiprieši guva vairāk vārtu nekā visā pirmajā puslaikā kopā, līdz puslaika vidum divreiz vairāk nekā pirmajā, turklāt samazināja pārsvaru līdz septiņiem vārtiem – 22:15. Otro puslaiku nospēlējot krietni vājāk un neizteiksmīgāk, latvieši ļāva otrajās 30 minūtēs kipriešiem būt pat nedaudz pārākiem (15:14), taču uzvara tik un tā gana pārliecinoša - 28:20. Trešā uzvara trīs spēlēs, bet svētdien Vidzemes Olimpiskajā centrā Valmierā ar Kipru jāspēlē vēlreiz.

Šīvakara spēlē Latvijas izlases rindās rezultatīvākais ar septiņiem gūtajiem vārtiem bija Dainis Krištopāns (attēlā), bet piecus pievienoja Artis Kurmēns. Krištopāns arī pakāpies uz otro vietu kvalifikācijas turnīra rezultatīvāko spēlētāju sarakstā (21 vārti), atpaliekot vienīgi no bosnieša Nikola Prce (24).

Otrā grupas spēlē pie otrā panākuma tika Grieķija, kas izbraukumā negaidīti spēja apspēlēt Ukrainu. Pēc pirmā puslaika ukraiņiem bija triju vārtu pārsvars, taču situāciju mainīja otrā puslaika sākums, kad grieķi guva četrus vārtus pēc kārtas, pārņemot vadību. Vēlāk Grieķija panāca arī +3 un uzvaru spēja nosargāt – 27:25.

Šobrīd Latvija ar sešiem punktiem ir 3. apakšgrupas grupas līdere, bet Grieķija ar četriem ir otrā. Ja Latvijai izdosies izcīnīt pirmo vietu grupā, tad jūnijā būs jāaizvada izšķirošā – play off – kārta, kuras uzvarētājs (divu spēļu summā) kvalificēsies pasaules čempionātam. Tas 2017.gada sākumā notiks Francijā.

Kipra – Latvija 20:28 (5:14)Latvija: Krištopāns 7, Kurmēns 5/1, Pavlovičs 5/2, Jurdžs 4, Dude 2, Trifanovs 2, Lielais 2, Kreicbergs 1, Politers 1.