28.12.2013. 14:54

• Latvijas handbola izlase RD kausa spēlē uzvar Igauniju vakar
  • Latvijas handbola izlase ar neveiksmi sāk RD kausu 2013. g. 26. decembris

Jau iesildoties pirms spēles, potīti savainoja vārtsargs Edgars Kukša, bet vēl vairāki spēlētāji guva traumas cīņas laikā, tomēr tas neliedza tikt pie panākuma.

Latvija maču uzsāka daudz pārliecinošāk un 25.minūtē jau bija izvirzījusies vadībā ar 12:4, turklāt trešdaļu no vārtiem Latvijas izlase labā bija guvis Oskars Arājs. Kad jau likās, ka Latvija tiks pie droša panākuma, mājinieku uzbrukums apstājās uz vairāk nekā desmit minūtēm, kas pretiniekiem ļāva gūt sešus vārtus pēc kārtas un pietuvoties līdz 17:20.

Pēdējās sešās mača minūtēs gan Latvija cīnījās pārliecinoši, izcīnot uzvaru.

Rezultatīvākais uzvarētājiem ar septiņiem gūtajiem vārtiem bija Aivis Jurdžs, bet Arājs palīdzēja ar četriem precīziem metieniem.

Par turnīra labāko spēlētāju Latvijas izlasē un arī visu sacensību vērtīgāko handbolistu kļuva Ingars Dude, bet Dainis Krištopāns saņēma balvu kā rezultatīvākais spēlētājs.

Šajā mačā Latvijai beidzot varēja palīdzēt Vācijas pirmajā bundeslīgā spēlējošie Jurdžs un Evars Klešniks, kā arī Uldis Lībergs, kurš vēl tikai piektdien aizvadīja maču Norvēģijas čempionātā.

Ar Slovākijas izlasi Latvija spēlēja vienā 2014.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas grupā, kur uzvaras tika dalītas uz pusēm. Dobelē Latvija svinēja uzvaru ar 28:24, bet izbraukumā izlaida panākumu - 25:27.

Jau pirms mača bija zināms, ka trešo reizi vēsturē Rīgas domes kausu ieguvusi Lietuva, kas uzvarēja pirmajās divās turnīra spēlēs, bet sestdien ar 27:34 atzina Igaunijas pārākumu.

Kā ziņots, Rīgas domes kausa pirmajā kārtā ceturtdien Latvija ar 29:31 piekāpās Lietuvai, bet Igaunija ar 27:40 kapitulēja Slovākijai. Savukārt otrās kārtas mačos piektdien Latvija ar 34:26 pārspēja Igauniju, bet Lietuva ar 22:18 uzvarēja Slovākiju.

Šīs Latvijai bija pēdējās pārbaudes spēles pirms janvārī paredzētajām noslēdzošajām četrām 2015.gada pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīra cīņām. Pēc divām kārtām Latvijas izlase ar divām uzvarām ir grupas līdere, bet nākamo posmu sasniegs vien labākā vienība. Šajā grupā spēlē arī Bosnija un Hercegovina, Portugāle un Igaunija.

Rīgas domes kausā Latvijas izlases sastāvā atgriezās Māris Veršakovs, kurš valstsvienībā nebija spēlējis divarpus gadus. Tomēr eksāmenu dēļ viņš nevarēs piedalīties kvalifikācijas spēlēs.

Rokas savainojumu dēļ komandai nevar palīdzēt saspēles vadītājs Ģirts Lilienfelds un kreisais ārējais Austris Tuminskis, bet pēc savainojuma sadziedēšanas izlasē atkal spēlē labais malējais Ēriks Blūms.

Pagājušajā gadā Rīgas domes kausā piedalījās Latvijas, Lietuvas, Krievijas un Baltkrievijas handbolisti. Galveno balvu uz mājām aizveda Krievija, bet Latvija izcīnīja trešo vietu.

Sudraba pakavs, jāšanas sporta klubs Sudraba pakavs, jāšanas sporta klubs Šaurītes 1, Krustpils pagasts, Krustpils novads, LV-5120