22.06.2015. 08:06

, LSM.LV - Sports

Andora tikai 2011.gada maijā kļuva par Eiropas Handbola federācijas (EHF) biedri un tā paša gada oktobrī aizvadīja pirmo oficiālo spēli, spraigā cīņā piekāpjoties Īrijai. EHF rangā andorieši šobrīd ieņem pozīcijas pašā lejasgalā ir viena no vājākajām komandām IHF turnīrā.

Latvijas un Andoras mačā intriga loģiski izpalika. Latvijas handbolisti dominēja jau no pirmajām minūtēm, un, lai gan dažbrīd spēlēja pavirši, pēc puslaika jau bija iekrājuši 17 vārtu pārsvaru (24:7). Otrajā puslaikā latviešu rezultativitāte nedaudz kritās, tomēr tas būtiski neietekmēja spēles ritējumu.

Rezultatīvākais valstsvienības rindās ar deviņiem vārtiem bija Rolands Ivanovs, par vieniem vārtiem mazāk guva Artis Kurmēns. Atšķirībā no pirmās spēles, kad vārtos laiku dalīja Edgars Kukša un Viktors Turkupols, šoreiz visas 60 minūtes Latvijas vārtus sargāja Raitis Puriņš.  Tiesneši latviešiem mačā piešķīra divas sarkanās kartītes – Tomam Lielajam diskvalifikācija tika piešķirta jau 9.minūtē, kad, izpildot soda metienu, viņš pretinieku vārtsargam trāpīja ar bumbu pa seju, savukārt Eināram Kiršteinam sarkanā kartīte tika piešķirta par trim noraidījumiem.   D apakšgrupas otrajā spēlē Urugvaja ar 28:20 apspēlēja Bulgāriju, tādējādi kopā ar Latviju nodrošinot vietu ceturtdaļfinālā. Ceturtdaļfinālā Latvijas pretiniece, visticamāk, būs Moldova vai Malta.

Sestdien Andora uzsāka turnīru ar bezierunu kapitulāciju pret Urugvaju (9:38), savukārt Latvija saspringtā cīņā spēja salauzt Bulgārijas pretestību un spēles galotnē izcīnīja uzvaru 27:25.

Turnīrā ceturtdaļfināli ir paredzēti trešdien, pusfināli risināsies dienu vēlāk, bet fināli būs piektdien. Zemākas pozīcijas grupā ieguvušās komandas aizvadīs spēles par 9. līdz 16.vietu.IHF attīstības turnīra spēle

Latvija – Andora 41:13 (24:7)

Latvija: Ivanovs 9, Kurmēns 8, Borisenko 6, Trifanovs 5, Kivlenieks 4, Hovratovičs 3, Kreicbergs 3/1, Kiršteins 2, Lielais 1/1, Tuminskis, Borodovskis.