30.10.2014. 20:02
Latvijas vīriešu handbola izlase ceturtdien 2016.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra izšķirošās, trešās, kārtas pirmajā mačā izbraukumā ar 23:33 (8:18) zaudēja Zviedrijas valstsvienībai.

• Nosaukts Latvijas handbola izlases kandidātu saraksts EČ kvalifikācijas spēlēm 2014. g. 13. oktobris
  • LČ handbola sezonu papildinās cīņa par LHF kausu 2014. g. 18. septembris

Latvijas komandas rindās rezultatīvākais bija Dainis Krištopāns, kuram astoņi vārti, bet piecus pievienoja Ģirts Lilienfelds.

Lai gan cīņas rezultātu atklāja Zviedrija, turpmākajās minūtēs Latvijai izdevās nospēlēt sekmīgi, izvirzoties vadībā ar 3:1. Tiesa, pēc tam Latvijai ar vārtu gūšanu klājās krietni vājāk, jo zviedri īsā laikā panāca 7:3 sev par labu, turklāt pārliecinoši aizvadīja pirmā puslaika turpinājumu. Četras minūtes līdz pārtraukumam Latvija nonāca iedzinējos jau ar desmit vārtu pārsvaru - 6:16, bet līdz pārtraukumam abas valstsvienības apmainījās vārtu guvumiem.

Otrā puslaika sākumā Latvijai neizdevās lauzt cīņas gaitu un pietuvoties sāncenšiem, taču mazāk nekā 15 minūtes līdz pamatlaika beigām latvieši guva piecus vārtus pēc kārtas un pietuvojās līdz 19:26. Tiesa, pēc tam Zviedrija paņēma pārtraukumu, pēc apspriedes ar treneri gūstot četrus vārtus pēc kārtas un atjaunojot 11 vārtu pārsvaru. Mača atlikušajā laikā cīņas gaita vairs nemainījās, Latvijai ciešot pārliecinošu zaudējumu.

Šīs grupas pirmā spēle risinājās jau trešdien, kad Slovēnija savā laukumā 31:25 uzvarēja Slovākiju.

Turpinājumā sestdien Latvijas izlase Dobelē uzņems Slovēniju, bet kvalifikācijas turnīrs turpināsies nākamā gada aprīlī.

Latvijas izlases galvenais treneris Uģis Vikštrēms pirms spēles ar Zviedriju no kandidātu saraksta izslēdza pārsvarā vietējo klubu spēlētājus. No sastāva izslēgti Norvēģijā spēlējošais Einārs Kiršteins, Vācijā cīņas aizvadošais Lauris Ozoliņš, kā arī Latvijas čempiones Dobeles «Tenax» handbolisti Toms Lielais, Ēriks Blūms un Nils Kreicbergs, «Celtnieks»/LSPA spēlētājs Artūrs Lazdiņš, «Ogre»/«Miandum» vienību pārstāvošais Dzintars Dravnieks, Ingus Kivlenieks no ASK/LU vienības un «Jūrmalas sporta» spēlētājs Uldis Lībergs.

Šie spēlētāji paliek treneru redzeslokā un nepieciešamības gadījumā tiks izsaukti uz valstsvienību.

Šoreiz Latvijas izlasei slimības dēļ nepalīdz tās līderis Evars Klešniks, bet sastāvā ir Aivis Jurdžs, Dainis Krištopāns un Ģirts Lilienfelds, kuri augustā netika uz pārbaudes turnīru Vācijā.

Tikmēr Zviedrijas izlases sastāvā bija iekļauti Matīass Andešons un Tubīass Kārlsons, kuri pērn triumfēja EHF Čempionu līgā. Deviņi no spēlētājiem pārstāv spēcīgās Vācijas bundeslīgas klubus.

Vikštrēms Latvijas izlases galvenā trenera amatā tika apstiprināts aprīlī, kad nomainīja Valdi Labanovski. Viņš pirms mača paudis, kas izlases sapnis būtu spēlē pret zviedriem iegūt kaut punktu.

Atlases turnīra spēles notiks līdz 2015.gada jūnijam.

Komandas salozētas septiņās apakšgrupās, no kurām katras divas spēcīgākās vienības un viena labākā trešās vietas ieguvēja iekļūst finālturnīrā, kas tiks aizvadīts Polijā.

Latvijas handbola izlases kandidāti 2016.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēlei Zviedrijā:

Helmuts Tihanovs («Celtnieks»/LSPA), Oskars Arājs, Andis Ērmanis, Egils Politers (visi - Dobeles «Tenax»), Arnolds Straume, Artis Kurmēns (abi - «Ogre»/«Miandum»), Austris Tuminskis (Ludzas «Latgols»), Aivis Jurdžs, Ģirts Lilienfelds (abi - «ThSV Eisenach», Vācija), Ingars Dude («Istres», Francija), Edgars Kukša («VFL Fredenbeck», Vācija), Elvijs Borodovskis («HSV Bad Blankenburg», Vācija), Raimonds Trifanovs («VT Zweibrucken - Saarpfalz», Vācija), Māris Veršakovs («S.V. Beckdorf», Vācija), Artūrs Kuģis («TIF Viking», Norvēģija), Dainis Krištopāns («Tatran», Slovākija), Jānis Pavlovičs («Sandefjord», Norvēģija).