29.04.2015. 21:12
Latvijas handbola izlase šovakar Dobelē izcīnīja pirmo uzvaru 2016. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas ciklā, ar 25:18 pārspējot Slovākiju. Astoņus vārtus uzvarētāju labā guva Dainis Krištopāns.

Kvalifikācijas turnīru pērn rudenī Latvijas un Slovēnijas izlases uzsāka līdzīgi – ar diviem zaudējumiem pret grupas favorītēm Zviedriju un Slovēniju. Mūsu valstsvienības pārliecinošo zaudējumu dēļ cerības uz kādu pirmajām vietām ir diezgan minimālas, tomēr spēle pret Slovākiju bija svarīga cīņā par trešo vietu. Eiropas čempionāta finālturnīram kvalificēsies katras grupas pirmo divu vietu ieguvējas, kā arī labākā trešās vietas īpašniece. Trešā pozīcija ir svarīga arī tādēļ, lai nākamajā kvalifikācijā izlozē tiktu pie relatīvi vieglākiem pretiniekiem.

Personisku iemeslu dēļ Latvijas izlasei šīvakara spēlē nevarēja palīdzēt Aivis Jurdžs un Artis Kurmēns, bet savainojuma dēļ laukumā nevarēja doties Oskars Arājs. Tomēr tas nemazināja latviešu apņēmību savu līdzjutēju priekšā tikt pie pirmā panākuma šajā kvalifikācijas ciklā.

Pēc Daiņa Krištopāna diviem gūtajiem vārtiem mača ievadā Latvijas handbolisti izvirzījās vadībā ar 2:0, tomēr tad teju sešas minūtes nespēja izcelties, ļaujot slovākiem ne tikai līdzsvarot rezultātu, bet pēc Olivera Rabeka metiena izvirzīties vadībā (2:3). Puslaika turpinājumā spēle ritēja punkts punktā, bet pēdējās desmit minūtes Latvija aizvadīja teicami, ļaujot pretiniekiem gūt tikai vienus vārtus, kamēr pretinieku vārtsargs tika pārspēts piecreiz – 11:7 pēc pirmajām 30 minūtēm.

Pateicoties Edgara Kukšas lieliskajam sniegumam vārtos Latvijas handbolistiem otrā puslaika ievadā izdevās atrauties līdz +7 (15:8) un viesiem nācās pieprasīt minūtes pārtraukumu. Tas gan nelīdzēja un latvieši laukumā turpināja demonstrēt pārliecinošu sniegumu, 43.minūtē pēc Māra Veršakova metiena pirmoreiz panākot desmit vārtu pārsvaru – 19:9. Dažus vārtus slovākiem izdevās atspēlēt, taču Latvija panākumu pārliecinoši nosargāja – 25:18.

Nākamo spēli Latvijas vīriešu handbola izlase aizvadīs jau sestdien, 2.maijā, kad izbraukumā vēlreiz spēkosies pret Slovākiju.

Latvija - Slovākija 25:18 (11:7)Latvija: Krištopāns 8, Lilienfelds 6, Tuminskis 3, Pavlovičs 3, Veršakovs 2, Dude 1, Kreicbergs 1, Trifanovs 1.Slovākija: Rabeks 8, Volentics 3, Briatka 3, Hruščāks 1, Kopčo 1, Pekars 1, Cigans 1.

Vārtsargi: Artūrs Kuģis, Edgars Kukša, Viktors Turkupols.Kreisā mala: Nils Kreicbergs.Kreisie ārējie: Austris Tuminskis, Artūrs Lazdiņš.Saspēles vadītāji: Māris Veršakovs, Raimonds Trifanovs.Labie ārējie: Dainis Krištopāns, Ģirts Lilienfelds, Elvijs Borodovskis.Labā mala: Jānis Pavlovičs, Andis Ērmanis.Līnijas spēlētāji: Ingars Dude, Uldis Lībergs, Einārs Kiršteins.Treneri: Uģis Vikštrēms un Andrejs Narnickis.

Visas spēles

Dienvidrietumu Loku Šaušanas Sporta Klubs, biedrība Celtnieku 40-42, Grobiņa, Grobiņas n., LV-3430