02.05.2015. 21:00
Spēles gaitā vairākkārt nonākot iedzinējos ar septiņu vārtu pārsvaru, Latvijas handbola izlase 2016.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra izšķirošās - trešās - kārtas ceturtajā mačā sestdien izbraukumā ar 23:22 (10:16) pieveica Slovākiju.

Šī ir Latvijas izlases pirmā uzvara pār Slovākiju tās laukumā Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīros.

Latvijas valstsvienības rindās deviņus vārtus iemeta Jānis Pavlovičs, bet pa četriem guva Dainis Krištopāns un Nils Kreicbergs.

Lai gan cīņas rezultātu atklāja viens no Latvijas izlases līderiem Ingars Dude, mājinieki ātri vien pārņēma kontroli pār maču un nedaudz vairāk kā desmit minūšu laikā izvirzījās vadībā ar 8:2. Turpinājumā cīņā starp abām komandām līdzsvarojās, Latvijai spējot pietuvoties līdz 7:9. Tiesa, pirmā puslaika beigas atkal labāk aizvadīja slovāki, kuri spēja atjaunot sešu vārtu pārsvaru un pirmo spēles daļu noslēgt ar 16:10 sev par labu.

Lai gan pirmo puslaiku Latvija neaizvadīja pārāk sekmīgi, otro spēles daļu tā sāka ar ofensīvu. Puslaika pašā sākumā slovākiem vēl izdevās panākt 18:11, bet pēc tam viesi 15 minūšu laikā jau bija panākuši neizšķirtu - 19:19. Pamatlaika pēdējās minūtes starp abām valstsvienībām aizritēja aizraujošā cīņā, turklāt nepilnas četras minūtes līdz beigām Austris Tuminskis jau vadībā izvirzīja Latviju (21:20).

Cīņas izskaņā Latvijai izdevās nosargāt šo vienu vārtu pārsvaru, turklāt pēdējās sekundēs viesus glāba vārtsargs Edgars Kukša.

Abas komandas savā starpā tikās jau trešdien, kad Latvija savā laukumā bija pārāka ar 25:18.

Pagājušā gada oktobra beigās un novembra sākumā Latvijas izlase sāka 2016.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra izšķirošās, trešās, kārtas cīņas. Vispirms tā ar 23:33 izbraukumā zaudēja pašreizējai olimpiskajai vicečempionei Zviedrijai, bet vēlāk savā laukumā ar 28:39 piekāpās spēcīgajai Slovēnijai.

Ar trīs spēlēs maksimāli iekrātiem sešiem punktiem apakšgrupas līdere ir Zviedrija, bet četri izcīnīti punkti ir Slovēnijai un Latvijai, kas gan to paveikusi četros mačos. Tikmēr Slovākija cīnās bez punktiem.

Svētdien savstarpēju maču šajā apakšgrupā aizvada arī Slovēnija un Zviedrija.

Šajos mačos pret Slovākijas handbolistiem Latvijai nepalīdzēja viens no tās līderiem Aivis Jurdžs, kurš nespēlēja personisku iemeslu dēļ, turklāt vēl vairāki spēlētāji, kuri bija iepriekšējos izlases sasaukumos, šobrīd dziedē savainojumus.

Vārtsarga pozīcijā sastāvā bija jau ierastie Artūrs Kuģis un Edgars Kukša, kā arī Latvijas čempionātā spēlējošais Viktors Turkupols no «Jūrmalas Sporta». Sastāvā bija vēl septiņi pašmāju spēlētāji, tostarp Latvijas čempionāta rezultatīvākais spēlētājs Austris Tuminskis.

Sastāvā tika iekļauts arī daudzkārtējais Slovākijas čempions Dainis Krištopāns, kurš šobrīd spēlē Kataras klubā «Al Rayyan», bet nākamās divas sezonas pārstāvēs ambiciozo Baltkrievijas klubu Brestas «Meškov».

Šajās spēlēs kā galvenā trenera palīgs debitēja Ludzas «Latgola» galvenais treneris Andrejs Narnickis.

Latvijas izlases sastāvs spēlēm pret Slovākiju: Artūrs Kuģis («TIF Viking», Norvēģija), Edgars Kukša («Fredenbeck», Vācija), Viktors Turkupols, Uldis Lībergs (abi - «Jūrmalas Sports»), Oskars Arājs, Nils Kreicbergs, Andis Ērmanis (visi - Dobeles «Tenax»), Austris Tuminskis (Ludzas «Latgols»), Artis Kurmēns, Artūrs Lazdiņš (abi - «Celtnieks»/LSPA), Raimonds Trifanovs («Zweibrucken-Saarpfalz», Vācija), Māris Veršakovs («Beckdorf», Vācija), Dainis Krištopāns («Al Rayyan», Katara), Ģirts Lilienfelds («ThSV Eisenach», Vācija), Elvijs Borodovskis («HSV Bad Blankenburg», Vācija), Jānis Pavlovičs («Sandefjord», Norvēģija), Ingars Dude («Istres», Francija), Einārs Kiršteins («Herulf», Norvēģija).

Dienvidrietumu Loku Šaušanas Sporta Klubs, biedrība Celtnieku 40-42, Grobiņa, Grobiņas n., LV-3430