25.06.2015. 08:45
Trešdien Starptautiskās Handbola federācijas (IHF) attīstības turnīra pusfinālu pārliecinoši sasniedza Uģa Vikštrema un Andreja Narnicka Latvijas handbolisti, kas ceturtdaļfināla spēlē ar 35:14 sagrāva Maltu.

Latvijas handbolisti veiksmīgi aizvadīja grupu turnīru, D apakšgrupā apspēlējot Bulgāriju, Andoru un Urugvaju. Maltas handbolistiem ceļš līdz ceturtdaļfinālam bija sarežģītāks – grūta uzvara pār Ķīnu, panākums pret Īriju un graujošs zaudējums pret Moldovu. Kā jau iepriekš varēja noprast, tad Latvijas un Maltas valstsvienību ceturtdaļfināls bija ar visparedzamāko iznākumu, kamēr citos intriga bija krietni lielāka. Latvijas handbolisti savu favorītu statusu apliecināja jau no pirmajām minūtēm, iegūstot vairāku vārtu pārsvaru, kas puslaika 20.minūtē sasniedza astoņus vārtus, bet noslēdzoties pirmajai spēles pusei latvieši bija vadībā ar 17:8. Tikpat pārliecinoši Latvijas handbolisti laukumā saimniekoja nākamajās 30 minūtēs, kurās latviešu pārsvars ne tikai sasniedza desmit vārtu robežu, bet arī tika dubultots, mača izskaņā pārsniedzot arī 20 vārtus. Spēles gala rezultāts – 35:14. Spēles laiku vārtos dalīja Viktors Turkupols un Raitis Puriņš – pirmajā puslaikā par vārtu drošību rūpējās Turkupols, nākamajās 30 minūtēs – Puriņš. Rezultatīvākais Latvijas izlases rindās bija Toms Lielais, kas guva astoņus vārtus. Pusfinālā, kas norisināsies 25.jūnijā plkst. 21:00 Latvijas pretinieki būs Urugvaja, kas apakšgrupā ne bez grūtībām tika pieveikta ar 26:24. Urugvaja šodien itin pārliecinoši ar 34:23 pieveica Moldovu. Pagaidām nav informācijas vai Latvijas - Urugvajas spēle būs skatāma video tiešraidē. Otrajā pusfināla spēlē par vietu finālā cīnīsies Fēru salas un Kosova. Fēru salas ceturtdaļfinālā ar 26:21 pieveica Kamerūnu, bet Kosova saspringtā cīņā spēja nosargāt uzvaru pār Igauniju (31:30). Fēru salas un Kosova spēkiem mērojās jau apakšgrupu turnīrā, kad uzvaru ar 36:30 izcīnīja Fēru salas. IHF attīstības turnīrs

Latvija – Malta 35:14 (17:8)

Latvija: Lielais 8, Kurmēns 6/1, Ivanovs 5, Kivlenieks 5, Borisenko 4, Trifanovs 3, Kiršteins 2, Borodovskis 2, Kreicbergs, Hovratovičs, Tuminskis, Puriņš, Turkupols, Kukša.

Latvijas Izpletņlēkšanas Federācija Lienes 1-17, Rīga, LV-1009