27.12.2015. 20:43
Latvijas handbola izlase tradicionālā Rīgas domes kausa izcīņas otrajā mačā svētdien ar 29:24 (11:10) diezgan droši pieveica vairākkārtējo Āfrikas čempioni Ēģiptes valstsvienību. Latvijas komandas labā septiņus vārtus guva valstsvienības līderis Dainis Krištopāns, kamēr sešus pievienoja Raimonds Trifanovs.

Šo maču veiksmīgāk iesāka Ēģipte, izvirzoties vadībā ar 4:2, taču turpinājumā abas vienības cīnījās punkts punktā, bet pirmo puslaiku ar vienu vārtu pārsvaru noslēdza Latvija, kad pēdējā sekundē 11:10 panāca Krištopāns.

Savukārt otro puslaiku Latvija iesāka lieliski, neļaujot pretiniekiem gūt vārtus gandrīz septiņas minūtes un pašiem izvirzoties vadībā ar 17:10. Turpinājumā gan ēģiptieši atguvās un spēja atslēgt mājinieku vārtus, bet lauzt cīņas gaitu viņi nespēja. Pēdējās minūtēs Ēģipte bija četru piecu vārtu attālumā, taču līdz bīstamākam attālumam nepietuvojās, jo Latvija sekmīgi cīnījās uzbrukumā un aizsardzībā, kas ļāva nodrošināt panākumu.

Pirms tam svētdien pie otrās uzvaras turnīrā tika Krievija, kas ar 34:24 (17:13) pārspēja Baltkrieviju.

Latvieši turnīru iesāka ar cienīgu zaudējumu 26:28 spēcīgajai Baltkrievijai, bet Ēģipte ar 24:31 piekāpās Krievijai.

Līdz ar to pēc divām kārtām četri punkti ir Krievijas kontā, kamēr par diviem ir Latvijai un Baltkrievijai. Ēģiptei punktu pagaidām nav.

Turnīra noslēdzošajā mačā Latvija pirmdien plkst.10 tiksies ar Krieviju. Visas trīs Latvijas pretinieces šī gada sākumā piedalījās pasaules čempionātā.

18 gadu laikā, kopš norisinās Rīgas domes kauss, Latvijas handbolisti tajā uzvarējuši deviņas reizes, tostarp pērn, kad tas tika paveikts pēc astoņu gadu pārtraukuma. Kopumā turnīrā startējušas 19 valstu komandas - Latvija, Lietuva, Igaunija, Ukraina, Somija, Polija, Īrija, Malta, Armēnija, Luksemburga, Kipra, Moldova, Farēru salas, Beļģija, Baltkrievija, Lielbritānija, Krievija, Slovākija un Itālija.

Latvijas handbola izlase ar divām uzvarām sākusi 2017.gada pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīru. Atlikušās četras spēles Latvija aizvadīs janvārī, vispirms divreiz sacenšoties ar Kipru, pēc tam viesojoties Grieķijā, bet izšķirošajā mačā 17.janvārī Valmierā uzņemot Ukrainu.

Apakšgrupas uzvarētāja kvalificēsies izslēgšanas spēļu kārtai, kas notiks nākamā gada jūnijā. Uzvarot izslēgšanas spēlēs, komanda iekļūs pasaules čempionātā, kas 2017.gada janvārī notiks Francijā.

Latvijas handbola izlases sastāvs Rīgas domes kausā

Vārtsargi: Edgars Kukša («VfL Frendenbeck», Vācija), Viktors Turkupols («Jūrmalas Sports»), Helmuts Tihanovs (Rīgas «Celtnieks»);

Kreisā mala: Vitālijs Borisenko (Ludzas «Latgols»), Nils Kreicbergs (Dobeles «Tenax»);

Kreisie ārējie: Artis Kurmēns («Ogre»/«Miandum»), Emīls Kurzemnieks («Tenax», MSĢ/LAT-98), Normunds Seņkāns («Latgols»), Austris Tuminskis (ASK/LSPA);

Saspēles vadītāji: Raimonds Trifanovs («VT Zweibrucken - Saarpfalz», Vācija), Māris Veršakovs («SV Beckdorf», Vācija), Toms Lielais («Tenax»);

Labie ārējie: Dainis Krištopāns (Brestas «Meškov», Baltkrievija), Arvis Laganovskis («Ogre»/«Miandum»);

Labā mala: Jānis Pavlovičs («Runar», Norvēģija), Artis Laganovskis («Ogre»/«Miandum»);

Līnijas spēlētāji: Ingars Dude (Miluzas «Sud Alsace», Francija), Uldis Lībergs («Jūrmalas Sports»), Einārs Kiršteins («Herulf», Norvēģija), Egils Politers («Tenax»).

CAPOEIRA A.Čaka iela 59-5a, Rīga
Solncevs Valērijs Solncevs ValērijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Pludmales cīņa