28.12.2013. 14:29
Rīgas Domes handbola kausa izcīņas pēdējā mačā Latvijas izlase apspēlēja Slovākijas valstsvienību (24:20) un četru vienību turnīrā izcīnīja otro vietu. Rezultāts šoreiz nav svarīgākais, jo galvenais starts būs janvāra sākumā, kad mūsu vīri turpinās cīņu par ceļazīmi uz 2015. gada pasaules čempionātu.

Mūsējiem šajā mačā beidzot varēja palīdzēt Vācijas 1.bundeslīgā spēlējošie Aivis Jurdžs un Evars Klešniks, kā arī no Norvēģijas atbraukušais Uldis Lībergs. Slovākijas izlases sastāvā turnīram nav iekļauti vairāki līderi, taču ir spēlētāji, kas atgriezušies izlases rindās un arī daži jauni.

Jau pirms mača bija zināms, ka ar vai bez Jurdža un Klešnika mūsu izlase ir divas dažādas komandas. Viņu klātbūtne komandas biedriem atraisa rokas uzbrukumā un dod nepieciešamo saskaņu arī aizsardzībā. To apliecināja arī notikumi šodienas spēlē. Pēc pirmo deviņu minūšu iešūpošanās Latvijas izlase pārņēma vadību un arvien nostiprināja savu pārsvaru - 27. minūtē tablo jau vēstīja 13:4. Labvēlīgo ritējumu mazliet pabojāja pirmā puslaika pēdējās minūtes, kad pretinieki iemeta trīs vārtus, bet mūsējie palika tukšā (13:7). Pirmajā puslaikā Latvijas izbrukuma līderis bija Oskars Arājs (5 vārti), kuram sekoja Aivis Jurdžs un Jānis Pavlovičs (pa diviem panākumiem).

Otrā puslaika sākumā mājinieki iesāka ar diviem precīziem raidījumiem (15:7). Turpmākajās deviņās minūtēs rezultāts auga līdzīgi (20:11), bet tad slovāki guva sešus vārtus pēc kārtas, līdz ar to 52. minūtē rezultāts uz tablo vairs neraisīja pārākuma un drošības sajūtas (20:17). Bez tam 54. minūtē mūsējie palika mazākumā. Desmit minūšu klusuma periodu pārtrauca Kristaps Ence, kurš iemeta mazākumā (21:17). Tālāk problēmu vairs nebija, un Latvijas izlase izcīnīja uzvaru (24:20). Mača rezultatīvākais spēlētājs Aivis Jurdžs izcēlās ar 7 vārtiem.

Latvija - Slovākija 24:20 (13:6)Latvija: Jurdžs 7, Arājs 5, Krištopāns 3, Ence 3, Pavlovičs 2, Klešniks 1, Borodovskis 1, Dude 1, Blūms 1.

V Komanda S U N Z VA P
1. Lietuva 3 2 0 1 80:81 4
2. Latvija 3 2 0 1 87:77 4
3. Slovākija 3 1 0 2 78:73 2
4. Igaunija 3 1 0 2 87:101 2

Latvijas vīriešu izlase: Oskars Arājs, Ēriks Blūms, Andis Ērmanis, Arvis Juzups (Dobeles Tenax), Einārs Kiršteins, Artis Kurmēns, Artūrs Lazdiņš, Raitis Puriņš, Žanis Malahovs (Celtnieks/LSPA), Elvijs Borodovskis (HSV Bad Blankenburg, Vācija), Ingars Dude (Istres, Francija), Kristaps Ence, (HSG Nienburg, Vācija), Aivis Jurdžs (ThSV Eisenach, Vācija), Evars Klešniks (HSG Wetzlar, Vācija), Dainis Krištopāns (Tatran Prešov, Slovākija), Artūrs Kuģis, Māris Veršakovs (SV Beckdorf, Vācija), Edgars Kukša (VfL Fredenbeck, Vācija), Uldis Lībergs (Drammen, Norvēģija), Jānis Pavlovičs (Sandefjord, Norvēģija).Galvenais treneris: Valdis LabanovskisTreneris: Dmitrijs Bražņikovs

Rīgas Domes kausa izcīņa komandām bija viens no gatavošanās posmiem pirms pēdējām spēlēm 2015. gada pasaules čempionāta kvalifikācijas grupā janvāra sākumā. Latvijas vīriešu izlase kvalifikācijā 2. janvārī izbraukumā spēlēs pret Bosniju un Hercegovinu, pēc tam divas cīņas aizvadīs Dobelē 5. janvārī ar Bosniju un Hercegovinu un 8. janvārī ar Portugāli, bet pēdējais mačs Latvijai būs izbraukumā 11. janvārī pret Igauniju.