17.08.2014. 12:32
Latvijas handbola izlase pārbaudes spēlē Vācijā sestdien ar rezultātu 21:29 (13:14) piekāpās deviņkārtējiem Austrijas čempioniem «Bregenz», vēsta Latvijas Handbola federācija.

Spēles pirmās 30 minūtes aizritēja līdzīgā cīņā, pārmaiņus vadībā esot te vienai, te otrai komandai, tomēr pārtraukumā ejot Latvijai bija minimāls deficīts ar 13:14.

Otrā puslaika sākumā Latvijai radās iespēja rezultātu nosvērt savā labā, jo austriešiem bija divu spēlētāju mazākums, taču notika pretējais - 17 minūtes pēc kārtas Latvija nespēja gūt vārtus, ļaujot austriešiem veikt izšķirošo izrāvienu. Lai arī puslaika otrajā pusē sniegums tika uzlabots, cerības uz uzvaru jau bija pagaisušas un piedzīvots otrais zaudējums divās pārbaudes spēlēs Vācijā - 21:29.

Tāpat šajā spēlē nelielu savainojumu guva arī izlases kapteinis Ingars Dude.

Kā ziņots, dienu iepriekš, galvenā trenera Uģa Vikštrēma debijas mačā, Latvijas izlase ar rezultātu 26:30 piekāpās Vācijas trešās bundeslīgas klubam «Konstanz».

Vikštrēms pēc divām pārbaudes spēlēm norādījis, ka rasts priekšstats par tuvākajiem rezervistiem un atklājušies galvenie trūkumi, kas pēc iespējas ātrāk jānovērš - tā ir spēlētāju vājā funkcionālā sagatavotība un spēle aizsardzībā. Visspilgtāk pārbaudes spēlēs sevi parādījuši Andis Ērmanis Arnolds Straume un Raimonds Trifanovs, bet treneris pozitīvi novērtēja arī vārtsargu Artūra Kuģa un Helmuta Tihanova spēli.

Šajā pārbaudes spēļu ciklā valstsvienībai nevarēja palīdzēt izlases potenciālie līderi Dainis Krištopāns, Evars Klešniks, Aivis Jurdžs, Ģirts Lilienfelds, kuri netika uz sabraukumu savu pārstāvēto klubu dēļ, kā arī abi labās malas spēlētāji Jānis Pavlovičs un Ēriks Blūms, kuri šobrīd ir savainoti.

Kā ziņots, Latvijas izlase 2016.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra izšķirošās, trešās, kārtas mačos spēkosies vienā grupā ar Slovākiju, Zviedriju un Slovēniju. Spēles notiks šīgada oktobrī un novembrī, kā arī 2015.gada aprīlī un jūnijā.

Komandas salozētas septiņās apakšgrupās, no kurām katras divas spēcīgākās vienības un viena labākā trešās vietas ieguvēja iekļūst finālturnīrā, kas tiks aizvadīts Polijā.

Austrijā strādājošais Vikštrēms par Latvijas izlases galveno treneri kļuva aprīļa vidū, amatā nomainot Valdi Labanovski.