07.01.2016. 20:20
Latvijas handbola izlase 2017.gada pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīra spēlē pēc pirmā puslaika ar rezultātu 14:5 viesos pārliecinoši uzvar Kipras valstsvienību.

Kā liecina Latvijas Handbola federācijas informācija, rezultāts tika atklāts vien mača septītajā minūtē, bet Kipra pirmo precīzo raidījumu izpildīja vēl sešas minūtes vēlāk. 19.minūtē Latvija jau bija priekšā ar 8:1, bet pirmo puslaiku droši noslēdza ar 14:5.

Latvijas izlasē pa četriem vārtiem jau iemetuši Aivis Jurdžs un Dainis Krištopāns.

Svētdien izlases tiksies atkārtoti, kad latvieši Kipru uzņems Vidzemes Olimpiskajā centrā Valmierā. Vēl pēc trim dienām Latvija viesosies Grieķijā, bet nākamajā svētdienā tā Valmierā aizvadīs apakšgrupas pēdējo spēli ar Ukrainu.

Kā zināms, pirmajā cīņā Latvija decembra sākumā ar 31:22 Dobelē uzveica Grieķijas valstsvienību, bet dažas dienas vēlāk tā ar rezultātu 23:18 izbraukumā pieveica Ukrainas izlasi.

Savukārt Kipra pirmajā mačā ar 13:27 piekāpās Ukrainai, bet otrajā spēlē tā ar 27:31 atzina Grieķijas pārākumu.

Tikmēr pirmajā trešās kārtas spēlē ceturtdien Ukraina ar 25:27 (16:13) savā laukumā negaidīti piekāpās Grieķijai, palielinot Latvijas izlases cerības uz uzvaru apakšgrupā, jo Ukraina tiek uzskatīta par spēcīgāku komandu.

Ar četriem punktiem divās spēlēs Latvija ir grupas līdere, pie četriem punktiem trijos mačos tikusi Grieķija, divi punkti ir Ukrainai, bet pastarīte Kipra cīnās bez punktiem.

Sacensībās tiks izspēlēts divu apļu turnīrs, un tas noslēgsies nākamā gada sākumā. Katras apakšgrupas uzvarētāja kvalificēsies izslēgšanas spēļu kārtai, kas notiks nākamā gada jūnijā. Uzvarot izslēgšanas spēlēs, komanda iekļūs pasaules čempionātā, kas 2017.gada janvārī notiks Francijā.

Latvijas izlases treneri Uģis Vikštrems un Andrejs Narnickis pirms izšķirošajām spēlēm kandidātu sarakstā sākotnēji iekļāva 16 spēlētājus. Izlasei nevarēs palīdzēt Uldis Lībergs, kurš uz Kipru nav devies ģimenes apstākļu dēļ, Austris Tuminskis, kurš Rīgas domes kausā savainoja labās rokas īkšķi, un pagaidām nav skaidrības arī par viņa dalību atlikušajās spēlēs, kā arī Māris Veršakovs, kurš nespēlēs personisku iemeslu dēļ.

Toties ierindā ir pārējie nozīmīgie spēlētāji - gan uzbrukuma līderi Dainis Krištopāns un Aivis Jurdžs, gan gada izskaņā par Rīgas domes kausa vērtīgāko spēlētāju atzītais līnijas spēlētājs Ingars Dude un turnīra rezultatīvākais spēlētājs Raimonds Trifanovs, kuri pirmajās divās kvalifikācijas spēlēs dažādu iemeslu dēļ nepiedalījās.

Kā ziņots, Jurdžs kluba dēļ nepalīdzēja izlasei Rīgas domes kausā. Janvārī gaidāmajos atlases mačos izlasei gan nepalīdzēs vēl citi potenciālie līderi Ģirts Lilienfelds un Evars Klešniks.

Tikmēr Kipras izlases sastāvā šobrīd iekļauti vien 14 handbolisti. Lielākoties handbolisti ir no pašmāju klubiem, bet viens spēlē ārzemēs - vārtsargs Kristofors Nungovičs pārstāv Francijas trešās līgas klubu.

Ja Latvijai izdosies izcīnīt pirmo vietu grupā, 2016.gada jūnijā būs jāaizvada izšķirošā - "play off" - kārta, kuras uzvarētājs (divu spēļu summā) kvalificēsies pasaules čempionātam. Tas 2017.gada sākumā notiks Francijā.

Pasaules čempionātā Eiropu pārstāvēs 12 komandas. Neskaitot mājinieci - pašreizējo pasaules čempioni Franciju -, finālturnīram jau kvalificējusies arī planētas vicečempione Katara. Automātiski pasaules čempionātam kvalificēsies arī nākamā gada Eiropas čempionāta pirmo trīs vietu ieguvējas.

Kā ziņots, Latvijas handbola izlase ar gada nogalē izcīnītu otro vietu noslēdza dalību tradicionālajā Rīgas domes kausā. Turnīra ievadā Latvija cienīgā spēlē ar 26:28 piekāpās Baltkrievijai, nākamajā dienā tā ar 29:24 pieveica Ēģipti, bet turnīru latviešu noslēdza ar zaudējumu 19:30 spēcīgajai Krievijas valstsvienībai. Visas trīs Latvijas pretinieces šī gada sākumā piedalījās pasaules čempionātā.

Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs "Dolomīts M", Salas p., Salas n., LV-5230
Mihailovs Jurijs Mihailovs JurijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa