10.06.2015. 21:12
Latvijas vīriešu handbola izlase trešdien Dobelē 2016.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra izšķirošās, trešās, kārtas piektajā mačā piekāpās Zviedrijas valstsvienībai.

Latvijas komanda ar 14:33 (8:16) atzina 2012.gada Londonas vasaras olimpisko spēļu vicečempionu Zviedrijas handbolistu pārākumu.

Mača rezultātu atklāja latvieši, taču jau pēc dažām minūtēm spēles rezultāts bija neizšķirts 2:2. Turpinājumā zviedri spēlēja veiksmīgāk, izvirzoties vadībā ar 4:2, un pamazām sāka palielināt savu rezultāta pārsvaru (10:4). Nākamajās izspēlēs Latvijas izlase divus punktus atguva (6:11), tomēr pirmo puslaiku noslēdza iedzinējos ar astoņu punktu deficītu (8:16).

Otro puslaiku veiksmīgāk uzsāka Zviedrijas sportisti, gūstot trīs punktus pēc kārtas (19:8). Tad divreiz precīzi bija Latvijas handbolisti, panākot 10:19, taču pēc tam atkal trīs vārtus guva viesu spēlētāji, izvirzoties vadībā ar 12 punktu pārsvaru (22:10). Turpinājumā Zviedrija palielināja savu pārsvaru līdz 13 punktiem (25:12), bet spēles izskaņā tā ieguva jau 19 punktu pārsvaru, uzvarot cīņā ar 33:14. Zīmīgi, ka pēdējos septiņus vārtus guva tieši viesu spēlētāji.

Rezultatīvākais Latvijas rindās ar trīs gūtiem vārtiem bija Jānis Pavlovičs, kuram arī šī mača labākā spēlētāja balva.

Tikmēr citā trešdienas mačā Slovēnijas sportisti ar 26:20 (13:10) pārspēja Slovākiju.

Jau pēc trim dienām Latvijas handbolisti izbraukumā spēkosies ar Slovēnijas sportistiem, aizvadot savu pēdējo cīņu šajā kvalifikācijas turnīrā.

Latvijai šajā mačā nepalīdzēja viens no valstsvienības līderiem Dainis Krištopāns, jo viņš vēl joprojām kārto formalitātes, lai no Kataras, kur pārstāv vietējo klubu "Al Rayyan", pārceltos uz Eiropu. Taču pirms pēdējām divām cīņām kvalifikācijas turnīrā valstsvienības kandidātu pulkā atgriezies viens no izlases līderiem Aivis Jurdžs, kurš ģimenes apstākļu dēļ nespēlēja mačos pret Slovākiju.

Pēc Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlēm, no 20. līdz 26.jūnijam, Latvijas izlase startēs Starptautiskās Handbola federācijas (IHF) jaunattīstības valstu turnīrā, kas norisināsies Kosovā.

Jau vēstīts, ka atlases turnīra izšķirošo kārtu Latvija pagājušā gada rudenī sāka ar zaudējumu, izbraukumā ar 23:33 piekāpjoties olimpiskai vicečempionei Zviedrijai. Savukārt neilgu laiku vēlāk ar 28:39 savā laukumā nācās piekāpties Slovēnijai.

Savukārt pavasarī Latvija divreiz pieveica Slovākiju - ar 25:18 savā laukumā, bet izbraukumā varonīgi atspēlēja septiņu vārtu pārsvaru un pretiniekus pārspēja ar 23:22.

Ar piecās spēlēs iekrātiem deviņiem punktiem apakšgrupas līdere ir Zviedrija, bet septiņi punkti ir Slovēnijai. Tikmēr Latvija guvusi četrus punktus, bet Slovākija cīnās bez punktiem.

Pēc šīs uzvaras Zviedrija kvalificējusies Eiropas čempionāta finālturnīrām.

Eiropas čempionāta finālturnīram kvalificēsies katras grupas divu pirmo vietu ieguvējas un labākā trešās vietas īpašniece.

CAPOEIRA A.Čaka iela 59-5a, Rīga