09.06.2015. 07:26
Šīs nedēļas nogalē, no 12. līdz 14. jūnijam, Krievijas pilsētā Sanktpēterburgā norisināsies 14. pasaules čempionāts galda hokejā. Kā ik gadu, arī šogad uz sezonas svarīgāko turnīru kuplā skaitā dosies arī Latvijas galda hokeja izlase, to starpā savu pasaules čempiona titulu dosies aizstāvēt pašreizējais pasaules čempions Atis Sīlis

Pasaules čempionāts galda hokejā Krievijā norisināsies otro reizi, jo pirms astoņiem gadiem tas notika Maskavā. Trīs dienu laikā tiks noskaidroti pasaules čempioni ierastajās astoņās kategorijās - gan individuālie, gan komandu OPEN, sieviešu, junioru un veterānu kategorijās. Pirmo reizi tiks izspēlēti arī čempiona tituli bērnu (līdz 13 gadu vecumam) un super veterānu (virs 50 gadiem).

Uz Sanktpēterburgu Latvijas izlases delegācijas vadītāja Sanda Kalniņa vadībā Latvijas izlasi dosies pārstāvēt kopumā pārstāvēs 22 sportisti. Tā ir otra lielākā pārstāvniecība uzreiz pēc mājinieku krievu izlases - 26 dalībnieki.

Sacensību pirmajā dienā - 12. jūnijā - tiks sadalīti jau pirmie seši medaļu komplekti, kad pirmos čempionus noskaidros junioru, sieviešu un veterānu individuālajās un komandu kategorijās.

Otrajā dienā - 13. jūnijā - tiks noskaidroti pasaules čempioni komandām, kā arī kvalifikācijas sacensībās OPEN kategorijā.

Sacensību pēdējā dienā - 14. jūnijā - izšķirošās cīņas norisināsies OPEN fināla cīņas un tiks noskaidrots, kurš turpmākos divus gadus nesīs pasaules čempiona titulu. Paralēli tam arī tiks noskaidroti pasaules čempioni bērnu un super veterānu kategorijās.

Pēdējos divus gadus pasaules čempiona godu izcīnīja mūsējais - Atis Sīlis, bet vice čempiona godā tika viņa komandas biedrs Edgars Caics, kas arī šogad tiek uzskatīti par vieniem no galvenā titula pretendentiem. Lielākas izredzes tiek prognozētas mājiniekam Maksimam Borisovam, kurš ir pašreizējas pasaules reitinga līderis, kā arī divas sezonas bijis Pasaules tūres kopvērtējuma uzvarētājs, kas diemžēl vēl joprojām nav izdevies mūsējiem.

Turēsim īkšķus par savējiem, lai godam izdodas pārstāvēt Latviju un gaidīsim izlases spēlētājus atpakaļ ar medaļā. Arī augstākā kaluma!

Gads Norises vieta Spēlētājs
2015. gads Sanktpēterburga (Krievija) ???
2013. gads Stavangera (Norvēģija) Atis Sīlis (Latvija)
2011. gads Turku (Somija) Oleg Dmitrichenko (Krievija)
2009. gads Budapešta (Ungārija) Roni Nuttunen (Somija)
2007. gads Maskava (Krievija) Roni Nuttunen (Somija)
2005. gads Rīga (Latvija) Hans Osterman (Zviedrija)
2003. gads Cīrihe (Šveice) Daniel Wallen (Zviedrija)
2001. gads Pilzene (Čehija) Hans Osterman (Zviedrija)
1999. gads Vilhelmshavena (Vācija) Stefan Edwall (Zviedrija)
1997. gads Helsinki (Somija) Hans Osterman (Zviedrija)
1995. gads Stokholma (Zviedrija) Jacob Lindahl (Zviedrija)
1993. gads Parīze (Francija) Anders Ekestubbe (Zviedrija)
1992. gads Brno (Čehija) Jacob Lindahl (Zviedrija)
1989. gads Stokholma(Zviedrija) Mikael Kratz (Zviedrija)

2015. gada pasaules čempionāta galda hokejā mājaslapaBalance Gym, sporta klubs Prūšu 46, Rīga, LV-1057
Lucenko Jekaterina Lucenko JekaterinaAerobika, Aerobika ūdenī
FTA
Reģistrēties