04.06.2015. 12:01
Latvijas vīriešu futbola izlase Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) pasaules rangā, kas publicēts ceturtdien, pakāpusies par trim vietām un tagad ieņem 82.pozīciju.Latvijas valstsvienība uz 85.vietu bija pakāpusies pirms...

Pilna vērsija:

, Diena.lv, Sports

Latvijas valstsvienība uz 85.vietu bija pakāpusies pirms diviem mēnešiem, kad pamanījās veikt kāpumu par desmit vietām.

Latvijas futbola izlase vēl marta beigās 2016.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra A apakšgrupas piektajā mačā viesu laukumā nospēlēja neizšķirti 1:1 ar Čehijas valstsvienību, bet dažas dienas vēlāk tā izbraukumā pārbaudes mača kompensācijas laikā panāca neizšķirtu 1:1 ar Ukrainu.

Nākamā cīņa Latvijas izlasei paredzēta 12.jūnijā, kad tā savā laukumā Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēlē uzņems FIFA rangā sestajā vietā esošo Nīderlandes vienību.

Ar piecās spēlēs izcīnītiem trīs punktiem Latvija atlases turnīrā šobrīd ieņem piekto vietu starp sešām apakšgrupas vienībām, apsteidzot vien Kazahstānu, kam viens punkts.

Vēl 2012.gada augustā tā rangā ieņēma 70.vietu, bet 2013.gada jūnijā pirmoreiz sasniedza 119.pozīciju, atkrītot uz visu laiku zemāko vietu, kas tika atkārtots arī tā paša gada novembrī. Pašlaik Latvijas rēķinā ir 390 punkti - par trim vairāk nekā iepriekšējā rangā.

No pārējām Baltijas valstīm Igaunija pakāpusies par divām pozīcijām uz 91.vietu, bet Lietuva atguvusi četras vietas un nu ieņem uz 96.pozīciju.

Tikmēr ranga vadošo komandu vidū notikušas vien minimālas izmaiņas. Līderes godu saglabājusi Pasaules kausa īpašniece Vācija, bet uz otro vietu pakāpusies Beļģija, kas pamanījusies apsteigt Argentīnu. Ceturtā joprojām ir Kolumbija, kurai seko Brazīlija, tikmēr Eiropas čempionāta ciklu neveiksmīgi sākusī Nīderlande atrodas sestajā pozīcijā, kam seko Portugāles komanda.

Astotajā vietā ierindojas Urugvaja, kurai kāpums par vienu pozīciju, bet divas pozīcijas atguvusi Francija, kas nu ir devītā. Pirmo desmitnieku tikmēr noslēdz Spānija.

Visaugstāk no Latvijas izlases pretiniecēm 2016.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā atrodas jau pieminētā Nīderlande. No pārējām kvalifikācijas sacensību A grupas komandām Čehija atrodas 16.vietā, Islande 37.vietā, bet Turcija tagad rangā atrodama 57.pozīcijā. Savukārt Kazahstāna ir 133.vietā.Trāpītava.com, SIA Aiviekstes 22, Rīga, LV-1019
Šmigarevs Andrejs Šmigarevs AndrejsBrīvā cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties