07.10.2017. 18:30
Latvijas futbola izlase 2018.gada Pasaules kausa (PK) kvalifikācijas cikla priekšpēdējā mačā sestdien viesos spēlēja neizšķirti 0:0 (0:0) ar Fēru salu futbolistiem, tādējādi pārtraucot deviņu zaudējumu sēriju.

Tiesa, Latvijas valstsvienība joprojām nespēj tikt pie uzvaras. Iepriekšējais panākums tika gūts pagājušā gada 6.septembrī Pasaules kausa kvalifikācijas pirmajā mačā pret Andoru, bet pēc tam nu jau desmit cīņās pēc kārtas uzvaras garša nav izjusta.

Piepildītajā Touršhavnas futbola stadionā, kas spēj satilpināt 6000 cilvēku, maču aktīvāk uzsāka Latvijas izlase, jau pirmajās minūtēs cenšoties izveidot vārtu gūšanas iespējas. Fēru salu futbolisti tikmēr spēlēja no aizsardzības un centās pārsteigt pretiniekus ar pretuzbrukumiem. Tomēr tieši mājinieki bija pirmie, kuri 11.minūtē izveidoja lielisku iespēju gūt vārtus - Jūana Edmundsona sitiens ar galvu atsitās pret vārtu stabu.

Fēru salu izlase bija ieguvusi lielāku bumbas kontroli, kam sekoja vēl viena laba vārtu gūšanas iespēja, taču Edmundsona sitiens lidoja garām vārtiem. Pirmā puslaika vidū mājinieki bija pārņēmuši iniciatīvu - apspēlējot Latvijas aizsargus, sitiena pozīcijā atkal izvirzījās Edmundsons, kura raidījumu meistarīgi atvairīja Andris Vaņins.

Mača 31.minūtē laba vārtu gūšanas izdevība iepretim pretinieku «cietoksnim» bija Valērijam Šabalam, tomēr viņa sitiens no gaisa lidoja stipri pāri mērķim. Pāris minūtes vēlāk Latvijas izlase izveidoja vēl vienu labu izdevību, tomēr Gļeba Kļuškina sitiens pie soda laukuma robežas bija garām vārtiem.

Kopuma pirmajā puslaikā bija aktīvs futbols, abām vienībām domājot par pretinieku vārtu iekarošanu. 36.minūtē Fēru salām bija vēl viena laba iespēja atklāt rezultātu, taču sitienu bloķēja Igors Tarasovs. Pēcāk mājinieki vēlreiz saasināja situāciju pie Latvijas vārtiem, turklāt pēc sitiena bumba šķietami trāpīja pa Kaspara Gorkša roku, bet 11 metru soda sitiens netika nozīmēts.

Otro puslaiku abas vienības iesāka, cīnoties par iniciatīvas iegūšanu, bet pirmajās minūtēs par bīstamu izklupienu dzelteno kartīti saņēma Tarasovs. Mirkli vēlāk Latvijas izlasi no vārtu zaudējuma glāba veiksme - 51.minūtē nepieskatīts soda laukumā palika Edmundsons. Viņa sitiens gan atkal trāpīja pa vārtu stabu, bet turpinājumā pēc stūra sitiena bumba atleca pie Roaldura Jakobsena, kura raidījums bija stipri pāri vārtiem.

Cīņas 55.minūtē tuvu vārtu guvumam bija Kļuškins, kurš pēc centrējuma sita bumbu vārtos ar galvu, bet raidījums nebija no spēcīgākajiem, tāpēc vārtsargs ar to tika galā. Savukārt trīs minūtes vēlāk Šabala neredzēja, ka pretinieku vārtsargs pēc Latvijas izlases nesekmīga uzbrukuma bija pārāk tālu izskrējis no vārtiem, tāpēc nesita bumbu vārtos. Latvijas futbolistiem bija izdevies iegūt iniciatīvu, kā rezultātā pie laba sitiena 62.minūtē tika Šabala, bet vārtsargam tas nekādas lielas problēmas gan neradīja.

Cīņas 71.minūtē dzelteno kartīti saņēma Latvijas izlases kapteinis Gorkšs, kurš līdz ar to brīdinājumu normas dēļ nevarēs spēlēt otrdienas cīņā pret Andoru. Tādējādi sestdienas mačs pret Fēru salām var izrādīties aizsarga noslēdzošā spēle valstsvienībā, jo nākamgad viņš ir apņēmies kandidēt Latvijas Futbola federācijas (LFF) prezidenta vēlēšanās, tāpēc viņš spēlētāja karjerai šogad varētu likt punktu.

Arī mača izskaņā abas vienības apmainījās uzbrukumiem, bet pēdējās desmitminūtes sākumā uzbrukuma smailē atkal bija Šabala, kurš pēc teicama Vitālija Maksimenko centrējuma ar galvu sita pāri vārtiem.

Pēcāk iespēja gūt vārtus bija arī uz maiņu uznākušajam Robertam Uldriķim, bet arī Fēru salu komanda, izmantojot Latvijas izlases kļūdas aizsardzībā.

Neviena no komandām cīņas noslēgumā tā arī vārtus neguva, lai gan bīstami atkal sita Edmundsons, bet Oļega Laizāna tālsitiens bija garām vārtiem.

Aleksandra Starkova vadītā komanda līdz šim bija piedzīvojusi deviņus zaudējumus pēc kārtas, kas ir valstsvienības antirekords.

Abu komandu pirmajā spēlē «Skonto» stadionā Rīgā uzvaru ar 2:0 guva Fēru salu futbolisti.

Fēru salu izlasē 13 futbolisti pārstāv vietējās komandas, četri futbolisti spēlē Islandē, bet pa trim ir no Norvēģijas un Dānijas līgām. Valstsvienībā šajā sasaukumā ir iekļauti arī Ragnārs Natestads un Joans Edmundsons, kuri tieši pirms gada Rīgā kaldināja Fēru salu uzvaru ar 2:0. Natestads pārstāv pazīstamo Norvēģijas komandu «Molde», bet Edmundsons spēlē Dānijas superlīgas vienībā «Odense».

Kopš 2011. gada Fēru salu izlasi vada dāņu speciālists Larss Olsens.

Salīdzinot ar iepriekšējo maču, Latvijas izlases sākumsastāvā tika veiktas piecas izmaiņas.

Iepriekšējo reizi Latvijas izlase spēlēja 3.septembrī, kad ar 0:3 kapitulēja Šveicei un cieta devīto zaudējumu pēc kārtas, «uzlabojot» savu antirekordu. Salīdzinājumā ar šo maču Latvijas izlases sākumsastāvā devās Gints Freimanis, Dāvis Ikaunieks, Jevgēņijs Kazačoks, Gļebs Kļuškins un Igors Tarasovs.

Tikmēr sastāvā šoreiz nebija Kaspara Dubras, kurš neaizbrauca izbraukumā, jo šonedēļ netrenējās, Aleksandra Solovjova un Dāvja Indrāna, kuri abi izcieta diskvalifikācijas, kā arī Edgara Vardanjana un Denisa Rakela, kuri nemaz nav starp kandidātiem.

Latvijas izlases vārtus sargāja Andris Vaņins, bet pārējie laukuma spēlētāji šoreiz bija izvietoti pēc shēmas 4-4-2. Aizsardzības līniju veidoja Vitālijs Maksimenko, Ņikita Koļesovs, Kaspars Gorkšs un Gints Freimanis, laukuma vidusdaļā darbojās Oļegs Laizāns, Igors Tarasovs, Gļebs Kļuškins un Jevgēņijs Kazačoks, bet kā uzbrucēji bija Dāvis Ikaunieks un ikdienā Polijas otrajā līgā spēlējošais Valērijs Šabala.

FIFA rangā Latvijas izlase šobrīd ieņem 148. vietu, kas ir valstsvienības antirekords. Savukārt Fēru salas ir 93. pozīcijā.

Vēl sestdien B apakšgrupā Andora uzņems spēcīgo Portugāli, bet Šveice savu līdzjutēju priekšā spēlēs ar Ungāriju.

Kvalifikācijas ciklu Latvijas futbolisti noslēgs 10. oktobrī savā laukumā («Skonto» stadions) pret Andoru.

2018.gada Pasaules kausa finālturnīrs norisināsies Krievijā. No Eiropas zonas deviņu apakšgrupu uzvarētāji uzreiz tiks pie ceļazīmēm uz finālturnīru, bet astoņas labākās otro vietu ieguvējas izslēgšanas spēlēs noskaidros vēl četras finālturnīra dalībnieces.

Latvijas futbola izlases sastāvs mačam pret Fēru salām: Andris Vaņins; Kaspars Gorkšs, Vitālijs Maksimenko, Ņikita Koļesovs, Gints Freimanis; Oļegs Laizāns, Igors Tarasovs, Gļevs Kļuškins, Jevgēņijs Kazačoks (Aleksejs Višņakovs, 66.min.); Dāvis Ikaunieks (Roberts Uldriķis, 74.min.), Valērijs Šabala (Eduards Višņakovs, 83.min.).

Teksta tiešraide Pēdējais atjauninājums 20:52 20:52

Spēle noslēgusies. 0:0.

20:41

86' Teicamu izdevību izvirzīties vadībā neizmantoja Patriks Johanesens, kurš sita nedaudz garām Latvijas izlases sargātajiem vārtiem.

20:34

2018. gada Pasaules kausa finālturnīrs norisināsies Krievijā. No Eiropas zonas deviņu apakšgrupu uzvarētāji uzreiz tiks pie ceļazīmēm uz finālturnīru, bet astoņas labākās otro vietu ieguvējas izslēgšanas spēlēs noskaidros vēl četras finālturnīra dalībnieces.

20:33

74' - Otrā maiņu mūsu izlases rindās⬆️ Roberts Uldriķis⬇️ Dāvis Ikaunieks — Futbola federācija (@kajbumba)

20:29

71' Kaspars Gorkšs nopelna dzelteno kartiņu un viņam nākamā spēle pret Andoru būs jāizlaiž. Šajā kvalifikācijas turnīrā kapteinis laukumā aizvada pēdējās minūtes.

20:26

66' - Pirmā maiņa mūsu komandas sastāvā⬆️ Aleksejs Višņakovs⬇️ Igors Tarasovs — Futbola federācija (@kajbumba)

20:15 20:06

51' Jūnass Edmundsons neizmanto iespēju atklāt spēles rezultātu. Pēc teicami apstrādātas bumbas, viņš no tuvas distances bumbu sita pa tālo vārtu stabu.

20:05

49' - Dzeltenā kartīte Igoram Tarasovam. — Futbola federācija (@kajbumba)

20:04

Fēru salu izlasē 13 futbolisti pārstāv vietējās komandas, četri futbolisti spēlē Islandē, bet pa trim ir no Norvēģijas un Dānijas līgām. Valstsvienībā iekļauti arī Ragnārs Natestads un Jūnass Edmundsons, kuri tieši pirms gada Rīgā kaldināja Fēru salu uzvaru ar 2:0. Natestads pārstāv pazīstamo Norvēģijas komandu «Molde», bet Edmundsons spēlē Dānijas superlīgas vienībā «Odense».

20:00

Sācies otrais puslaiks!

19:47

Lamāties nākas pat tiem, kuri šodien nespēlē diskvalifikācijas dēļ. Vāji. Nav ne skaidrības, ne vīzijas, ne pārliecības, ne pareizu lēmumu.— Iļja Poļakovs (@Ilja_Polakovs)

19:45

Pirmais puslaiks noslēdzies. Pēc nospēlētām 45 minūtēm rezultāts ir 0:0.

19:44

Fēru salu komandai pieder bumbas kontrole - 57%.

19:30

Vēl šajā apakšgrupā plkst. 21.45 Andora savā laukumā tiksies ar Portugāli, bet Šveice pie sevis uzņems Ungāriju. Ja Andorā nenotiks sensācija un Portugāle tiks pie trim punktiem, automātiskās ceļazīmes ieguvēja no B apakšgrupas noskaidrosies otrdien pēdējā kārtā, kad Lisabonā duelēsies grupas spēcīgākās komandas Portugāle un Šveice. Šobrīd šveiciešiem ir par trim punktiem vairāk, bet krietni labāka vārtu attiecība, kas būs otrs papildrādītājs ceļazīmes nodrošināšanai, ja izlasēm būs vienāds punktu skaits, ir portugāļiem.

19:30

19:11

11' Pēc Jūana Edmundsona sitiena ar galvu bumba atsitās pret Latvijas valstsvienības vārtu stabu.

19:09

Cīņas pirmajās 10 minūtēs jaušams piesardzīgs futbols abu komandu izpildījumā. Bīstami momenti pagaidām nav bijuši ne pie vieniem, ne otriem vārtiem.

19:03

Lūk arī mūsu komandas sastāvs un izkārtojums spēlei pret Fēru salām! — Futbola federācija (@kajbumba)

19:01

Kopumā Latvijas izlase piedzīvojusi zaudējumus jau deviņos mačos pēc kārtas, kas Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) pasaules rangā licis nokrist līdz rekordzemajai 148. vietai. Pavasarī pie valstsvienības stūres atgriezās Aleksandrs Starkovs, kurš nomainīja Marianu Paharu, taču arī viņa vadībā vienība cietusi jau četras neveiksmes pēc kārtas.

19:00

Spēle sākusies!

18:32

Iepriekšējo reizi Latvijas izlase spēlēja 3. septembrī, kad ar 0:3 kapitulēja Šveicei un cieta devīto zaudējumu pēc kārtas, turpinot «uzlabot» savu antirekordu. Salīdzinājumā ar šo maču Latvijas izlases sākumsastāvā dosies Gints Freimanis, Dāvis Ikaunieks, Jevgēņijs Kazačoks, Gļebs Kļuškins un Igors Tarasovs.

18:29

Latvijas izlases vārtus sargās Andris Vaņins, bet pārējie laukuma spēlētāji šoreiz būs izvietoti pēc shēmas 4-4-2. Aizsardzības līniju veidos Vitālijs Maksimenko, Ņikita Koļesovs, Kaspars Gorkšs un Gints Freimanis, laukuma vidusdaļā darbosies Oļegs Laizāns, Igors Tarasovs, Gļevs Kļuškins un Jevgēņijs Kazačoks, bet kā uzbrucēji būs Dāvis Ikaunieks un ikdienā Polijas otrajā līgā spēlējošais Valērijs Šabala.

18:08

Latvijas izlase ieradusies Tórsvøllur stadionā. Līdz spēles sākumam precīzi 6️⃣0️⃣ minūtes! — Futbola federācija (@kajbumba)

17:23 17:22

get_link function have no all arguments: [Array ( [input_module] => 2 [id] => 0 ) ]
        Current category is: [Ziņas]. ID: [591]