10.09.2013. 10:24
Šovakar plkst. 21:45 Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas turnīrā astoto spēli G apakšgrupā, izbraukumā mērojoties spēkiem ar vienu no grupas vadošajām komandām Grieķiju.

Latvijas futbolisti pēc uzvaras Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas pēdējā spēlē Rīgā pār Lietuvu (2:1) pakāpusies uz piekto vietu. Latvijai tagad ir septiņi punkti septiņās spēlēs, piecus punktus priekšā ir Slovākija, kurai pirmajā savstarpējā spēlē viesos tika zaudēts ar 1:2, bet oktobra vidū Rīgā kvalifikācijas turnīra noslēdzošajā spēlē būs visas iespējas reabilitēties. Ar grieķiem tikāmies pirms gada, uzsākot turnīru, un zaudējām ar 1:2, lai gan pēc puslaika bijām vadībā ar 1:0.

Grieķijai pēc Bosnijas zaudējuma mājās slovākiem (0:1) atkal ir parādījušās cerības uz pirmo vietu grupā, kas dos automātisku ceļazīmi uz Brazīliju. Šobrīd grieķiem, tāpat kā bosniešiem, ir 16 punkti un komandas atrodas turnīra tabulas augšgalā. Tāpēc grieķi nevar atļauties zaudēt punktus un izies maksimāli noskaņoti. Šovakar Bosnija atkal spēlēs ar slovākiem, bet tagad jau viesos. Savstarpējos mačos bosniešiem ir pārsvars pār grieķiem (3:1, 0:0), tāpēc vienādu punkta skaita gadījumā priekšroka ir bosniešiem.

Piektdien grieķi aizvadīja ļoti vāju pirmo puslaiku pret Lihtenšteinu, bet otrajā puslaikā viņiem jau bija milzīgs pārsvars un, pateicoties vārtiem 72.minūtē, tika izrauta uzvara ar 1:0. Paredzams, ka grieķiem pamatā būs četras izmaiņas. Kreisās malas aizsargs Hosē Holevas Vaducā tika noraidīts un šovakar viņu aizstās Jorgoss Cavelass. Pēc diskvalifikācijas atgriezīsies malējie uzbrucēji Jorgoss Samarass un Dimitris Salpingidis, kuri droši vien spēlēs Panajoša Konē un Lazarosa Hristodulopulosa vietā. Vienīgā ar diskvalifikācijām nesaistītā maiņa būs centra pussargu trio. Panajoti Tahcidi aizstās Sotiris Ninis, kurš ļoti labi izgāja uz maiņu.

Latvijas izlases sastāvā pret Grieķiju diskvalifikāciju dēļ nespēlēs uzbrucēji Artjoms Rudņevs un Valērijs Šabala, kuri izgāja pamatsastāvā iepriekšējā spēlē pret Lietuvu. Iespējams, tiks spēlēts ar vienu uzbrucēju – Māri Verpakovski – kuram tādā gadījumā tā būs 100.spēle valstsvienībā. Interesanti, ka pirmo spēli izlasē Verpakovskis aizvadīja tieši pret Grieķiju 1999.gadā ar vārtu guvumu debijas reizē nodrošinot Latvijas uzvaru ar 2:1. Ja runājam par sastāvu, tad iepriekš minēto uzbrucēju dēļ uz valstsvienību izsaukts Virslīgas rezultatīvākais spēlētājs Artūrs Karašausks, tāpat izlasei pievienojies vēl viens U-21 izlases spēlētājs centra aizsargs Vitālijs Jagodinskis.

Grieķijas izlasē šoreiz nav Latvijas izlases bieda Teofaņa Gekasa, kurš pret Latviju guvis septiņus vārtus, ieskaitot pirmā apļa spēli Rīgā, kuru grieķi uzvarēja ar 2:1. Gekass ir jauna kluba meklējumos.

Latvijas un Grieķijas izlašu spēli tiešraidē varēs vērot kanālā LTV7. Translācijas sākums jau no plkst. 21:15, spēles sākums - plkst. 21:45.

Datums Notikums Komanda A – Komanda B Rez.
7.09.2012. PK kvalifikācija Latvija – Grieķija 1:2
6.09.2011. EČ kvalifikācija Latvija – Grieķija 1:1
8.10.2010. EČ kvalifikācija Grieķija – Latvija 1:0
10.10.2009. PK kvalifikācija Grieķija – Latvija 5:2
10.09.2008. PK kvalifikācija Latvija – Grieķija 0:2