12.11.2014. 17:37
Latvijas futbola izlase Nīderlandē, kura svētdien aizvadīs 2016.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēli pret vietējo valstsvienību, trenējas nomaļā atpūtas kompleksā, novēroja aģentūra LETA.Komplekss atrodas aptuveni 100...

Pilna vērsija:

, Diena.lv, Sports

Komplekss atrodas aptuveni 100 kilometrus no Amsterdamas, izlasei skaļi nereklamējot savu atrašanās vietu.

Komanda Nīderlandē trenējas jau kopš pirmdienas, lai arī mačs paredzēts vien svētdien. Izlases vadība nolēma visu sagatavošanās posmu pirms spēles pavadīt Nīderlandē, jo nevarēja būt pārliecināta, ka Latvijas nepastāvīgie laikapstākļi treniņiem netraucēs.

Trešdienas treniņā iesākumā tika veikti individuālie vingrinājumi, bet pēc tam futbolisti strādāja pie standartsituācijām - pārsvarā soda sitieniem, bet mazāk pie stūra sitieniem.

Treniņā piedalījās visi spēlētāji, un pilnvērtīgu nodarbību aizvadīja arī pussargs Aleksandrs Cauņa, kurš pavisam nesen aizvadījis savas pirmās spēles pēc gadu ilgas savainojumu ārstēšanas.

Kopā ar valstsvienību jau no pirmās dienas ir arī Latvijas izlases galvenā trenera Mariana Pahara palīgs Andris Riherts, kurš vada pašmāju komandu Metta/Latvijas Universitāte. Tiesa, šobrīd viņš saņēmis piecu spēļu diskvalifikāciju Latvijas SMScredit.lv Virslīgas futbola čempionātā, tāpēc viņš nepalīdzēs vienībai gaidāmajās pārspēlēs par vietas saglabāšanu virslīgā.

Latvijas izlases galvenais treneris Marians Pahars uz valstsvienību izsaucis 23 futbolistus - trīs vārtsargus, astoņus aizsargus, astoņus pussargus un četrus uzbrucējus.

Salīdzinājumā ar iepriekšējo izsaukumu šoreiz sastāvā atgriezies pussargs Oļegs Laizāns, kurš oktobrī nevarēja palīdzēt traumas dēļ, bet pēc ilgāka laika uz izlasi oficiāli izsaukts arī vārtsargs Kaspars Ikstens, kurš jau oktobrī trenējās ar valstsvienību, kad nelielu traumu bija guvis Aleksandrs Koliņko. Sastāvā šoreiz nav Ginta Freimaņa, kurš iepriekšējā mačā tika noraidīts, tāpēc šoreiz izcietīs diskvalifikāciju, un Ritvara Rugina, bet kopā ar komandu ir iepriekš savainotais aizsargs Vitālijs Maksimenko.

Valstsvienībai savainojumu dēļ joprojām nevar palīdzēt pussargs Artis Lazdiņš, pamatvārtsargs Andris Vaņins un uzbrucējs Edgars Gauračs.

Savukārt sastāvā atkal iekļauts Cauņa, kurš vairāk nekā gada laikā traumas dēļ nospēlējis vien divus mačus. Viņš sastāvā bija arī pirms izlases spēlēm septembrī un oktobrī, bet tad nevarēja palīdzēt.

Latvijas valstsvienība Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra pirmajā mačā septembrī izbraukumā cīnījās 0:0 ar Kazahstānu. Turpinājumā oktobrī savā laukumā ar 0:3 tika zaudēts Islandei, kā arī nospēlēts 1:1 ar Turciju.

Kvalifikācijas cikla pirmā apļa noslēgumā 2015.gada 28.martā Latviju sagaida spēle Čehijā.

Eiropas čempionāta kvalifikācijā pēc trim kārtām A grupā pa deviņiem punktiem ir Čehijai un Islandei, Nīderlande iekrājusi trīs punktus, kam ar diviem punktiem seko Latvija, kamēr Kazahstāna un Turcija iekrājušas pa punktam.

Pēc divu apļu grupu turnīra finālsacensībās iekļūs katras grupas divas labākās komandas un labākā no trešajā vietā palikušajām izlasēm. Pārējās astoņas trešo vietu ieguvējas spēkosies "play-off" pāros par četrām atlikušajām ceļazīmēm.

Eiropas čempionāta finālturnīrs 2016.gadā Francijā būs pirmais, kurā līdzšinējo 16 komandu vietā startēs 24 izlases.

Latvijas Futbola federācijas (LFF) valde uzdevusi izlasei iekļūt labāko trijniekā.Mona, orientēšanās sporta klubs Lāčplēša 52/54, Rīga, LV-1011
Bojāre Olga Bojāre OlgaBokss, Aerobika
FTA
Reģistrēties