11.09.2013. 00:37

Vienīgos vārtus 58. minūtē guva Dimitris Salpigidis, kurš pēc lieliskas Giorga Samara piespēles ieripināja bumbu vārtu stūrī. Līdz ar to šis Latvijas izlasei bija pirmais zaudējums jaunā galvenā trenera Mariana Pahara vadībā.

Pirmā spēles daļa aizritēja ar diezgan izteiktu Grieķijas izlases pārsvaru. Pirmo vārtu gūšanas iespēju mājinieki izveidoja devītajā minūtē, bet Vitālijs Maksimenko patraucēja Dimitrim Salpingidim savaldīt bumbu vārtu priekšu. Vislabākais moments Grieķijai bija 14. minūtē, kad Latvijas izlases vārtsargs Aleksandrs Koliņko fantastiskā kārtā ķēra bumbu pēc Kostantīna Mitroglu sitiena ar galvu no pāris metriem. Savukārt vēl pēc piecām minūtēm Giorgs Samars raidīja bumbu gar pašu Koliņko tālo vārtu stabu un arī Mitroglu nedaudz pietrūka, lai aizsniegtos līdz apaļajam priekšmetam.

Latvijas izlasei arī izdevās izveidot pāris uzbrukumus, bet tie iztika bez bīstamiem noslēgumiem pretinieku vārtu priekšā. Vienīgo bīstamo momentu Latvijas izlase izveidoja 42. minūtē, kad soda laukumā viens nokļuva Māris Verpakovskis, tomēr pretinieku aizsargam izdevās viņu apturēt.

Otro puslaiku atkal ievērojami aktīvāk uzsāka Grieķijas izlase un 58. minūtē Salpingidim arī beidzot izdevās atklāt rezultātu. Tomēr puslaika otrajā daļā atkal cīņa bija daudz līdzīgāka un arī Latvijas izlase cīnījās ļoti cienījami. Cīņas beigās Grieķijas futbolisti laukumā darbojās teatrāli un uz to uzķērās Ritvars Rugins, kurš 86. minūtē pagrūda pretinieku un tika noraidīts no laukuma.

Pēc palikšanas vairākumā jau vairākus ļoti bīstamus momentus atkal izveidoja Grieķijas izlase, tomēr ikreiz vārtos lielisks bija pieredzējušais Koliņko un noturēja rezultātu 0:1. Jau kompensācijas laikā otro brīdinājumu saņēma Grieķijas izlases kapteinis Kosts Kacuranis, tomēr tas cīņas iznākumu vairs nemainīja.

Latvijas izlase jaunākajā FIFA rangā ieņem 119. vietu, bet Grieķija atrodas 11. pozīcijā.

Citās G apakšgrupas spēlē Lietuva savu skatītāju priekšā ar rezultātu 2:0 apspēlēja Lihtenšteinas komandu, bet Bosnija un Hercegovina viesos ar 2:1 pieveica Slovākiju.

TVNET jau vēstīja, ka pagājušajā nedēļā Latvija savā laukumā ar 2:1 izcīnīja kaujiniecisku panākumu pret Lietuvas valstsvienību.

G apakšgrupas kopvērtējumā pēc šī mača Latvijas futbolisti ar 7 punktiem astoņos mačos ieņem 5. pozīciju.

Spēlē pret Grieķiju divu brīdinājumu diskvalifikācijas dēļ nepiedalījās uzbrucēji Valērijs Šabala un Artjoms Rudņevs, savukārt pēc valstsvienības treneru štāba lēmuma uz Grieķiju nedevās FK «Ventspils» aizsargs Oļegs Timofejevs un Borisovas «BATE» vārtsargs Germans Māliņš.

Latvijas futbola izlases sastāvs mačā ar Grieķiju: Aleksandrs Koļinko, Vladislavs Gabovs, Nauris Bulvītis, Kaspars Gorkšs, Vitālijs Maksimenko, Artis Lazdiņš (Alans Sineļņikovs, 61.min.), Juris Laizāns, Ritvars Rugins, Artūrs Zjuzins (Artūrs Karašausks, 68.min.), Aleksandrs Cauņa, Māris Verpakovskis (Deniss Rakels, 79.min.).

Trubeckojs Andrejs Trubeckojs AndrejsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa