03.06.2012. 15:39
Latvijas futbola valstsvienība Baltijas kausa izcīņas finālmačā svētdien Igaunijas pilsētā Veru ar rezultātu 2:1 (0:0, 1:1) pēcspēles 11 metru sitienu sērijā pieveica Somijas izlasi.

Pirmajā puslaikā abām komandām bija pāris iespējas gūt vārtus, tomēr neviena no tām netika izmantota un pirmajā spēles daļā rezultāts netika atklāts.

Cīņas rezultātu 51.minūtē atklāja somu futbolists Toni Kolehmainens, bet jau trīs minūtes vēlāk 1:1 panāca Latvijas izlases uzbrucējs Edgars Gauračs. Atlikušajās otrā puslaika minūtēs komandas precīzus sitienus vairs neizpildīja, līdz ar to uzvarētāju noskaidrošanai bija nepieciešama pēcspēles 11 metru sitienu sērija.

Rezultatīvā pēcspēles sitienu sērijā Latvijas futbolisti bija pārāki ar rezultātu 6:5, līdz ar to triumfējot šā gada Baltijas kausa izcīņas turnīrā.

Svētdien plkst.16.30 mačā par trešo vietu Igaunija mērosies spēkiem ar Lietuvas izlasi.

Kā ziņots, Latvijas valstsvienība piektdien pusfināla mačā ar rezultātu 5:0 (3:0) pārliecinoši uzvarēja Lietuvu, kamēr Somijas izlase ar 2:1 (2:1) pārspēja Igauniju, lai arī visu otro puslaiku spēlēja mazākumā.

Jāizceļ, ka piecus vārtus vienā spēlē Latvijas izlase guva pirmo reizi kopš neatkarības atjaunošanas. Kopumā pēdējo reizi tas valstsvienībai padevās 1937.gadā, kad Kauņā ar 5:1 tika uzvarēta tieši Lietuvas izlase.

Finālspēlē Latvijas valstsvienībai nepalīdzēja pusfināla cīņā sarkanās kartītes saņēmušie pussargs Artis Lazdiņš un aizsargs Igors Savčenkovs.

Baltijas kauss pirmoreiz notika vēl 1928.gadā un ir viens no senākajiem komandu turnīriem Eiropā. Pašlaik sacensības notiek reizi divos gados. Iepriekšējā turnīrā 2010.gadā Kauņā uzvarēja Lietuvas valstsvienība, bet Latvija ieņēma otro vietu.

get_link function have no all arguments: [Array ( [input_module] => 2 [id] => 0 ) ]
Current category is: [Ziņas]. ID: [591]