13.10.2015. 22:38
Latvijas futbola izlase otrdien 2016.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra noslēdzošajā spēlē savās mājās pēc pirmā puslaika cīnās neizšķirti 0:0 ar Kazahstānas vienību.

Spēli tiešraidē var vērot Latvijas Televīzijas (LTV) 7.kanālā.

Vienības jau zaudējušas izredzes kvalificēties finālturnīram, tomēr šī mača zaudētāji paliks apakšgrupas pēdējā vietā.

Līdzīgi kā iepriekšējā abu komandu savstarpējā spēlē, maču aktīvāk iesāka mājinieki, kas šoreiz bija Latvijas futbolisti. Tieši Latvijas izlase izveidoja pirmos bīstamos momentus pie pretinieku vārtiem. 11.minūtē pēc labas kombinācijas Artūrs Zjuzins gandrīz nonāca viens pret vienu pret Kazahstānas vārtsargu, taču pēdējā piespēle bija nedaudz par spēcīgu.

Turpinājumā bīstami uzbruka tieši Kazahstānas spēlētāji, izdarot vairākus bīstamus momentus uz Andra Vaņina sargātajiem vārtiem. Nākamajās minūtēs labs uzbrukums pēc Vitālija Maksimenko kļūdas padevās viesu spēlētājiem, taču Latvijas aizsargam izdevās ne tikai labot savu kļūdu, bet arī izveidot bīstamu pretuzbrukumu, kurš, tiesa, noslēdzās bez gūtiem vārtiem.

Pēc tam spēle mazliet izlīdzinājās, līdz Kazahstāna izveidoja vēl vienu bīstamu uzbrukumu uz Latvijas sargātajiem vārtiem, kurā mazu savainojumu guva Vaņins. Spēlē iestājās maza pauze, līdz Vaņins spēja turpināt maču. Dažas minūtes vēlāk bīstamu sitienu izdarīja Deniss Rakels, tomēr bumba lidoja tieši virsū Kazahstānas vārtsargam.

Puslaika atlikušajās minūtēs nevienai komandai neizdevās izveidot kādu bīstamu uzbrukumu, spēles pirmajai daļai noslēdzoties neizšķirti.

Latvijas un Kazahstānas futbola izlases līdz šim savā starpā tikušās četras reizes. Pirmās trīs reizes abas komandas tikās pārbaudes spēlēs - 2002.gada 17.aprīlī Ventspilī Latvijas izlase izcīnīja uzvaru ar rezultātu 2:1, vārtus gūstot Mihailam Zemļinskim un Andrejam Štolceram. Nepilnus divus gadus vēlāk 2004.gada 18.februārī Kiprā Latvijas izlase izcīnīja uzvaru ar rezultātu 3:1, vienus vārtus gūstot pašreizējam valstsvienības galvenajam trenerim Marianam Paharam, bet divus - Jurijam Laizānam. Savukārt 2012.gada 29.februārī Turcijā notikusī spēle noslēdzās ar 0:0. Šajā spēlē debiju valstsvienības rindās piedzīvoja pussargs Artūrs Zjuzins.

Zīmīgi, ka abu komandu iepriekšējā savstarpējā spēle bija pirmā šajā Eiropas čempionāta atlases ciklā. Mačs pērn 9.septembrī notika Astanā, bet noslēdzās neizšķirti 0:0.

Kā zināms, Latvijas izlase sestdien izbraukumā atspēlēja divu vārtu deficītu, nospēlējot 2:2 ar Islandi, bet Kazahstāna šajā pat dienā savā laukumā ar 1:2 piekāpās Nīderlandei.

Neviena no abām komandām šajā atlases turnīrā nav izcīnījusi panākumu, Latvijai piecas reizes cīnoties neizšķirti, bet Kazahstānai - divreiz.

Pēdējo reizi Latvija uzvaru oficiālajos mačos izcīnījusi pērnā gada maijā, kad Baltijas kausa izcīņā ar 1:0 pārspējusi Lietuvas izlasi. Savukārt pēdējais panākums Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīros izcīnīts 2011.gada oktobrī, kad ar 2:0 tika pārspēta Malta.

Tikmēr Kazahstāna pēdējo reizi oficiālajos mačos uzvarējusi 2013.gada septembrī, kad ar 2:1 tika pārspētas Farēru salas, bet Eiropas čempionāta atlases ciklos pēdējais panākums gūts 2011.gada jūnijā, kad ar 2:1 tika uzvarēta Azerbaidžāna.

Tāpat plkst.21.45 sākušās vēl divas A apakšgrupas spēles, kurās savā starpā tiksies Nīderlandes un Čehijas komandas, kā arī Turcijas un Islandes izlases.

Pēc deviņām kārtām kvalifikācijas sacensību A apakšgrupā 20 punkti ir līderei Islandei, kurai punktu zaudē Čehija. Abas izlases jau garantējušas sev vietu Eiropas čempionātā.

Šīm vienībām ar 15 punktiem seko Turcija, kurai divus punktus zaudē Nīderlande. Savukārt Latvija un Kazahstāna iekrājušas attiecīgi piecus un divus punktus. Latvijas un Kazahstānas dueļa zaudētāja paliks apakšgrupas pēdējā vietā.

Pēc divu apļu grupu turnīra finālsacensībās iekļūs katras grupas divas labākās komandas un labākā no trešajā vietā palikušajām izlasēm. Pārējās astoņas trešo vietu ieguvējas spēkosies "play-off" pāros par četrām atlikušajām ceļazīmēm.

Eiropas čempionāta finālturnīrs 2016.gadā Francijā būs pirmais, kurā līdzšinējo 16 komandu vietā startēs 24 izlases.

Pēc gada Latvija uzsāks cīņu par ceļazīmi uz 2018.gada Pasaules kausa finālturnīru Krievijā. Latvija Pasaules kausa kvalifikācijā ielozēta vienā grupā ar Portugāli, Šveici, Ungāriju, Farēru salām un Andoru.

Latvijas futbola izlases sastāvs spēlē ar Kazahstānu: Andris Vaņins, Kaspars Gorkšs, Vladislavs Gabovs, Kaspars Dubra, Vitālijs Maksimenko, Oļegs Laizāns, Aleksandrs Cauņa, Aleksejs Višņakovs, Artūrs Zjuzins, Deniss Rakels, Valērijs Šabala.

Kazahstānas futbola izlases sastāvs spēlē ar Latviju: Stass Pokatilovs, Samats Smakovs, Konstantīns Engels, Sergijs Malijs, Gafuržans Sujumbajevs, Jurijs Logviņenko, Tanats Nuserbajevs, Dmitrijs Šomko, Timurs Dosmagambetovs, Islambeks Kjats, Sergejs Hižņičenko.

Vieglatlētikas klubs Viļāni, biedrība Kultūras laukums 9, Viļāni, Viļānu n., LV-4650