06.12.2012. 21:15

Latvijas florbola izlase ceturtdien Šveicē notiekošā pasaules čempionāta (PČ) ceturtdaļfināla mačā ar rezultātu 2:4 piekāpās Vācijas izlasei, neizmantojot iespēju pirmo reizi sasniegt PČ pusfinālu. Čempionāta turpinājumā Latvija cīnīsies par 5.-8.vietu.

Mača sākumā vācieši uzbruka pasīvi, bet cīņas gaitu kontrolēja Latvija, pirmos patiešām bīstamos momentus izveidojot desmitajā minūtē, kad labi meta Ainārs Juškēvičs, bet Mārtiņa Rajecka raidījums atdūrās pret vārtu stabu. Tomēr jau brīdi vēlāk Vācija pretuzbrukumā atklāja rezultātu, precīzam esot Zviedrijas superlīgā spēlējošajam Fredrikam Holcam.

Pēc rezultāta atklāšanas iniciatīvu pārņēma Vācija un 14.minūtē arī jau panāca 2:0, kad Manuels Muka nokļuva pie atlēkušās bumbiņas vārtu priekšā. Arī nākamajās minūtēs Latvija pakļāvās Vācijas uzspiestajam lēnajam tempam, tomēr trīs minūtes pirms trešdaļas beigām Kostusevam izdevās gūt savus astotos vārtus turnīrā, kad latvieši pretinieku vārtsargu pārspēja pēc vairākiem atkārtotiem metieniem. Ar rezultātu 1:2 arī noslēdzās pirmā trešdaļa.

Otrās trešdaļas trešajā minūtē Latvija izmantoja aizturēto sodu un ar lielisku tālmetienu precīzs bija Raitums. Turpinājumā arvien aktīvāk uzbruka arī Latvijas izlases pirmā maiņa, tomēr brīdī, kad likās, ka latvieši pilnībā atguvuši iniciatīvu, atkal vārtus guva Vācija - Daniels Muka saņēma lielisku piespēli no sava dvīņubrāļa Manuela, ieraidot bumbiņu vārtos no ļoti tuvas distances.

Šoreiz pēc nokļūšanas zaudētājos Latvija iniciatīvu neatdeva, kaut Vācija atkal centās mazināt cīņas tempu. Otrajā spēles daļā visi atlikušie Latvijas izlases mēģinājumi atkal panākt neizšķirtu bija neveiksmīgi un pēc 40 spēlētām minūtēm latvieši atradās iedzinējos ar 2:3.

Izšķirošās trešdaļas sākumā Latvijas izlase ieguva iespēju cīnīties vairākumā, tomēr tā netika izmantota. Turpinājumā Vācijas izlase pie katras iespējas vilka laiku, bet pārsvarā gadījumu uzbruka Latvija, ilgstoši nespējot pārspēt lieliski spēlējošo vācu vārtsargu Miku Dīcu. Kā jau visu šo čempionātu, ļoti bīstami uzbruka Latvijas otrā maiņa, bet arī tai neizdevās pārspēt Dīcu.

Sešas ar pusi minūtes pirms pamatlaika beigām Latvijas izlase pieprasīja pusminūtes pārtraukumu. Atlikušajā laikā Latvija turpināja dramatiski uzbrukt, bet Vācija pašaizliedzīgi noturējās aizsardzībā, un pāris sekundes pirms mača beigām arī ieraidīja bumbiņu tukšos vārtos un tika pie uzvaras ar 4:2.

Līdz ar to Latvijai nāksies turpināt cīņu par piekto vietu turnīrā.

PČ florbolā. 1/4 fināls.

Latvija - Vācija 2:4 (1:2; 1:1; 0:1)

Vārti: 11:01 F.Holcs (K.Holcs) 0:1; 13:17 M.Muča (P.Hūlers) 0:2; 17:20 M.Kostusevs (I.Laiviņš) 1:2; 22:23 A.Raitums (I.Laiviņš) 2:2; 27:31 D.Muča (M.Muča) 2:3; 59:53 D.Muča (F.Holcs, t.v.) 2:4;