01.02.2014. 20:07
Latvijas vīriešu florbola izlasei šodien izdevās kvalificēties pasaules čempionāta finālturnīram. Kvalifikācijas turnīra izšķirošajā spēlē latvieši ar rezultātu 11:5 sagrāva Itālijas valstsvienību.

Pēc zaudējuma sīvā cīņā Norvēģijas izlasei (4:6) latviešiem bija nepieciešams izcīnīt kaut vienu punktu pēdējā kvalifikācijas turnīra spēlē pret Itāliju, lai varētu piedalīties desmitā pasaules čempionāta finālturnīrā. Līdzīgā situācijā atradās arī Latvijas izlases pretinieki itāļi, kuriem gan vieta pasaules čempionātā atrastos tikai tādā gadījumā, ja tiktu uzveikti latvieši, jo Itālijas izlasei ir sliktāka gūto un zaudēto vārtu attiecība.

Pēdējo maču šajā kvalifikācijas turnīrā ar aktīvu spēli uzbrukumā un aizsardzībā iesāka Latvijas izlase, tiekot pie iniciatīvas un labām vārtu gūšanas iespējām. Itālijas florbolisti spēja izturēt latviešu ofensīvu un izvirzīties vadībā, kad precīzi no laukuma centra meta Tomass Ilmers. Latvijas izlasi septītajā minūtē mazā nokdaunā nolika Sandro Ludolīnī, kurš pirmais bija pie atlēkušās bumbiņas un raidīja to vārtu tīklā - 2:0.

Pirmā perioda turpinājumā Latvijas izlase izdarīja ļoti lielu spiedienu, kas nesa rezultātu 15. minūtē, kad lielisku tālmetienu realizēja Kārlis Bulāns. Pēc vairākām ļoti labām vārtu gūšanas iespējām latviešiem izdevās ne vien panākt izlīdzinājumu, bet arī izvirzīties vadībā. Vispirms precīzs bija Atis Blinds, bet četras sekundes līdz perioda beigu signālam vārtus guva Artis Savins - 3:2.

Otrajā periodā turpinājās nospiedošā Latvijas izlases ofensīva. Ātri Latvijas izlases ceturtos vārtus guva Toms Akmeņlauks. Līdz perioda vidum latviešiem bija vēl vairākas lieliskas iespējas palielināt rezultāta starpību, bet precīzi spēja būt tikai Mārtiņš Rajeckis un Ainārs Juškēvičs - 6:2. Arī Itālijas izlasei pēc ilgāka pārtraukuma izdevās gūt vārtus, kad pēc viena no retajiem uzbrukumiem vārtu priekšā labi nospēlēja Ilmers. Pēc nelieliem asumiem laukuma saimnieki tika pie vairākuma, kuru pēc labas izspēles realizēja Atis Raitums. Īsi pēc tam izcēlās arī Atis Blinds, turpmāko maču padarot par sava veida formalitāti (8:3).

Pateicoties otrajiem Toma Akmeņlauka vārtiem, otrais periods noslēdzās ar rezultātu 9:3. Trešā perioda ievadā latvieši pārāk pasīvi nospēlēja aizsardzībā, kas "hat trick" izkārtoja Tomasam Ilmeram, kurš samazināja rezultāta starpību. Neilgi pēc tam Itālija tika pie skaitliskā vairākuma, kuru realizēja Davide Petrīnī. Atspēlēt vēl četrus vārtus itāļiem nebija lemts. Latvijas izlase kontrolēja mača gaitu, guva vēl divus vārtus un uzvarēja šajā mačā ar 11:5 rezultātu, kvalificējoties decembrī gaidāmajam pasaules čempionātam.

Latvijas izlases rindās ar trīs gūtiem vārtiem izcēlās Atis Blinds, bet ar četriem rezultativitātes punktiem (1+3) izcēlās Artis Raitums, kurš tika atzīts par labāko spēlētāju šajā mačā,bet Itālijas izlasē par labāko tika atzīts Džianuluka Amštucs, kuram viena rezultatīva piespēle.

Noslēdzoties šim kvalifikācijas turnīram, tika nosaukts arī tā simboliskais piecinieks. Par labāko vārtsargu tika atzīts Norvēģijas izlases florbolists Kristers Ronmarks, bet no aizsargiem šādu godu izpelnījās latvietis Morics Krūmiņš un norvēģis Daniels Gidske. Simboliskā piecinieka uzbrukuma līniju veidoja Kārlis Bulāns, Ketils Kronbergs no Norvēģijas un Alessio Breskianī no Itālijas.