06.12.2014. 20:49
Latvijas vīriešu florbola izlase sestdien ar pārliecinošu zaudējumu pret mājinieku izlasi uzsāka Zviedrijas pilsētā Gēteborgā notiekošo pasaules čempionātu.

Latvijas komanda ar 2:11 (1:5, 1:6, 0:0) piekāpās pašreizējiem pasaules čempioniem zviedriem.

Valstsvienības labā abus vārtus guva Atis Stepāns.

Šīs cīņas rezultātu jau 23.sekundē atklāja Zviedrijas izlases florbolists Jūhans Sāmuelsons, taču pēc nepilnām divām minūtēm Latvijai izdevās panākt neizšķirtu, kad pirmo reizi izcēlās Stepāns. Pēcāk latvieši izrādīja ļoti sīvu pretošanos pašreizējiem pasaules čempioniem, taču otro bumbiņu Latvijas izlases vārtos astotajā minūtē raidīja Jūnass Svans.

Mača turpinājumā Zviedrijas pārspēks izpaudās arvien uzskatāmāk, kuri līdz pirmās trešdaļas izskaņai panāca jau 5:1, bet Stepāns savus otros vārtus guva 28.minūtē, panākdams 2:7. Pēc tam gan mājinieki otrajā trešdaļā guva vēl četrus vārtus, bet trešajā periodā viņiem pie vārtu guvuma neizdevās tikt.

Noslēdzošajā trešdaļā pieredzējušo Latvijas vārtsargu Andi Blindu nomainīja Normunds Krūmiņš, kurš tādejādi savā pasaules čempionāta debijas spēlē palika nepārspēts.

Latvijas komandas rindās par labāko šajā mačā tika nosaukts Juris Gribusts.

Sacensību turpinājumā Latvijas florbolisti svētdien tiksies ar pasaules vicečempioni Somiju, bet pirmdien spēkosies ar Vāciju.

Otrā sestdienas mačā Somija ar 9:2 (3:1, 2:0, 4:1) pārliecinoši apspēlēja Vāciju.

Pirmo reizi arī vīriešu čempionātā tiek izmantota tā pati izspēles sistēma, kuru pielietoja jau iepriekšējā sieviešu čempionātā, - 16 komandas grupās sadalītas, ņemot vērā pasaules rangu. Pēc grupu turnīra A un B apakšgrupu divas labākās komandas uzreiz iekļūs ceturtdaļfinālā, bet pārējām izlasēm būs jāaizvada astotdaļfināla spēles ar C un D grupas pirmo divu vietu ieguvējām.

Pirms čempionāta notikušajā preses konferencē Latvijas Florbola savienība izteicās, ka būs apmierināta, ja izlase spēs iekļūt šī turnīra labāko komandu pieciniekā.

Tikai dienu pirms čempionāta atklāšanas spēlēm bija pārdotas jau gandrīz 110 000 biļešu.

Sacensību atklāšanas ceremonija risinājās piektdien, bet mači notiks no šodienas līdz 14.decembrim, bet jau tagad skaidrs, ka tas kļūs par visu laiku apmeklētāko čempionātu, jo pārspēts 2008.gadā sasniegtais Čehijas rezultāts, kad tika pārdotas 104 018 biļetes.

Gatavojoties pasaules čempionātam, oktobra beigās un novembra sākumā Latvijas izlase Valmierā triumfēja Četru nāciju pārbaudes turnīrā, apspēlējot Igauniju, Vāciju un Dāniju.

Izlasi čempionātā pārstāv astoņi valsts čempionvienības «Cēsu alus»/«Lekrings» spēlētāji, četri spēlētāji no «Mogo-RTU»/«Rockets» vienības, divi no «Valmiera»/ViA komandas, bet pa vienam no Stalbes «Pārgaujas», «Lielvārdes», «Ulbrokas»/FS «Masters» un Kocēnu «Rubenes». Savukārt vēl divi sportisti - Morics Krūmiņš un Artis Raitums - spēlē Somijas klubos.

Savukārt kā rezervisti, kuri traumas vai slimības gadījumā drīkstēs aizvietot kādu no nosauktā divdesmitnieka, ir vārtsargs Kristiāns Ķīlis («Talsi»/«Triobet»), aizsargs Mārtiņš Broks («Valmiera»/ViA) un uzbrucējs Edžus Ceriņš («Ulbroka»/FS «Masters»).

Astoņas translācijas no šī gada pasaules čempionāta nodrošinās Latvijas Televīzija (LTV), pārraidot visas Latvijas izlases spēlēs grupu turnīrā, iespējamo ceturtdaļfināla spēli, abas pusfināla cīņas un abus mačus par medaļām.

Latvijas izlase vietu pasaules čempionātā sev nodrošināja, janvārī un februārī Valmierā notikušajā kvalifikācijas turnīrā izcīnot otro vietu.

Latvijas izlase 2012.gada beigās pasaules čempionāta apakšgrupas pēdējā mačā sensacionāli pieveica spēcīgo Čehiju, kas ceturtdaļfinālā ļāva izvairīties no tikšanās ar Somiju. Tomēr vēsturi pārrakstīt Latvijai neizdevās, jo cīņā par iekļūšanu pusfinālā tika zaudēts Vācijai un turnīrs noslēgts sestajā vietā.

Latvijas izlase piedalījusies visos deviņos līdz šim notikušajos pasaules čempionātos, trīs reizes izcīnot piekto vietu.

Kā zināms, 2016.gada pasaules čempionāts vīriešiem tiks aizvadīts Latvijā. Izceļams, ka šī fakta dēļ pirmoreiz vēsturē kvalifikācijas sacensībās uz nākamo čempionātu piedalīsies visas četras pasaules vadošās izlases - Somija, Zviedrija, Čehija un Šveice.

Latvijas vīriešu florbola izlases sastāvs dalībai pasaules čempionātā:

vārtsargi - Andis Blinds (RTU/«Inspecta»), Normunds Krūmiņš («Cēsu alus»/«Lekrings»);

aizsargi - Ingus Laiviņš, Andris Malkavs, Jānis Rajeckis (visi - «Cēsu alus»/«Lekrings»), Morics Krūmiņš («Nokian KrP», Somija), Oskars Fīrmanis (RTU/«Inspecta»), Gatis Liepiņš, Aigars Belasovs (abi - «Valmiera»/ViA), Ivo Balodis (Stalbes «Pārgauja»);

uzbrucēji - Ainārs Juškēvičs («Ulbroka»/FS «Masters»), Artis Raitums (TPS, Somija), Mārtiņš Rajeckis, Aleksandrs Abramovs, Andris Rajeckis, Artūrs Jurševskis (visi - «Cēsu alus»/«Lekrings»), Artis Savins («Lielvārde»), Atis Blinds, Juris Gribusts (abi - RTU/«Inspecta»), Atis Stepāns (Kocēnu «Rubene»).