01.02.2013. 22:13
Latvijas sieviešu florbola izlase Valmierā notiekošā pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīra ceturtajā mačā piektdien ar 6:1 (2:1, 1:0, 3:0) uzvarēja Dāniju.

Latvijas izlase tādējādi tika pie sava ceturtā panākuma turnīrā, priekšlaicīgi nodrošinot pirmo vietu sacensībās. Savukārt pasaules čempionātam Latvijas vienība jau bija kvalificējusies pirms šī mača.

Spēles piektajā minūtē vadībā izvirzījās Dānijas florbolistes, taču mača turpinājumā vārtus guva tikai mājinieces. Pirmajā trešdaļā izcēlās Edīte Bankava un Līga Garklāva, bet otrajā trešdaļā 3:1 panāca Gunita Kārkliņa. Trešajā trešdaļā Latvijas izlase guva vēl trīs bezatbildes vārtus, kad savus otros vārtus guva Kārkliņa, bet divreiz izcēlās Luīze Biļinska.

Kārkliņas un Biļinskas kontā arī pa vienai rezultatīvai piespēlei.

Pārējos ceturtās kārtas mačos piektdien Slovākija ar 7:2 (3:0, 2:1, 2:1) sagrāva Igauniju, bet Vācija lika kapitulēt Itālijai ar 11:2 (3:0, 3:1, 5:1).

Kā ziņots, pirmajā spēlē Latvijas izlase otrdien ar 4:2 pieveica Slovākiju, dienu vēlāk ar 4:2 uzvarēja Vāciju, bet ceturtdien ar 13:1 sagrāva Itālijas florbolistes. Uzvara pret Itālijas komandu Latvijai nodrošināju dalību gada nogalē gaidāmajā pasaules čempionātā Čehijā.

Pēc četrām kārtām Latvijas izlase turnīrā ieņem pirmo vietu ar astoņiem punktiem, bet ar pieciem punktiem tās tuvākā sekotāja ir Slovākijas komanda.

Latvijas izlase sacensību pēdējā mačā sestdien spēkosies ar Igauniju.

No sešām kvalifikācijas turnīra dalībniecēm tieši Latvijas izlase atrodas visaugstāk pasaules rangā - sestajā vietā. Vēl labāko desmitniekā ir vienīgi devītajā pozīcijā esošā Dānija.

2013. gada pasaules čempionāta finālturnīrā pēc viena apļa spēlēm iekļūs kvalifikācijas grupas trīs spēcīgākās komandas, kā arī labākā no ceturtajā vietā palikušajām izlasēm. Identisks kvalifikācijas turnīrs paralēli notiek Polijā.