06.02.2015. 21:54
Pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīrā florbolā šovakar Vidzemes olimpiskajā centrā Valmierā Latvijas valstsvienība ar 5:1 pārspēja Ungārijas izlasi, tādējādi nodrošinot vismaz trešo vietu apakšgrupā un dalību pasaules čempionātā, kas gada beigās notiks Somijas pilsētā Tamperē.

Lai gan jau mača sākumā mājinieces ieguva vairākumu, pirmos vārtus Latvijas komanda guva tikai 15. minūtē, kad izcēlās Santa Torstere, bet pēc divām minūtēm un 45 sekundēm pārsvaru dubultoja Evelīna Garbare. Otrajā trešdaļā veiksmīga izrādījās 13. minūte, kad precīzi meta Luīze Biļinska. 18. Minūtē ungārietēm radās iespēja samazināt rezultāta starpību, taču Brigita Radaši soda metienā neprata pārspēt Latvijas izlases vārtsargi Kristīni Kirilovu. Turklāt 43 sekundes līdz perioda beigām latvietes palielināja pārsvaru, vārtus gūstot izlases veterānei Baibai Jurušai.

Pēdējās trešdaļas 16. minūtē Latvijas izlase guva vārtus, spēlējot skaitliskajā mazākumā, kad precīzi meta Biļinska, gūstot savus otros vārtus mačā. Bet nepilnas četras minūtes līdz spēles beigām goda vārtus ungārietēm iemeta Beata Gjugoša.

Šīsdienas pirmajās spēlēs Spānija ar 5:1 pieveica Franciju, bet kārtējo graujošo uzvaru izcīnīja Šveice, kas ar 16:1 sakāva Dāniju. Atgādinām, ka latvietes kvalifikācijas turnīru sāka ar 9:0 uzvaru pār Spāniju, kam sekoja 15:0 uzvara pār Franciju, bet ceturtdien Latvija cīnījās neizšķirti 3:3 ar Dāniju.

Pēdējā mačā Latvijas komanda sestdien, plkst. 18.00 krustos nūjas ar Šveices valstsvienību, kas līdz šim turnīru aizvadījusi ļoti pārliecinoši, izcīnot četras uzvaras ar kopējo vārtu attiecību 85:2!

Latvijas florbolistes līdz šim piedalījušās visos deviņos pasaules čempionātos. Veiksmīgākais starts Latvijas valstsvienībai padevās 2007. gadā, kad Dānijā tika izcīnīta ceturtā vieta.

Latvija - Ungārija 5:1 (2:0, 2:0, 1:1)Vārti: 14:01 Torstere (Garbare) 1:0, 16:46 Garbare (Juruša) 2:0, 32:41 Biļinska (Bankava) 3:0, 39:17 Juruša (Garbare) 4:0, 55:30 Biļinska (Bankava) 5:0, 56:19 Gjugoša (Daraji) 5:1.Metieni: 31:15Soda minūtes: 6:2Vārtsardzes: Kristīne Kirilova - Anna Rača (Rita Mikloša)