15.12.2013. 14:31

• Latvijas sieviešu florbola izlase PČ mačā sagrauj Poliju 2013. g. 13. decembris
  • Latvijas sieviešu florbola izlase piekāpjas arī Norvēģijai 2013. g. 9. decembris

Maču sekmīgāk iesāka norvēģietes, kas otrās trešdaļas sākumā jau bija izvirzījušās vadībā ar 3:0. Tomēr 34.minūtē vienus vārtus atguva Edīte Bankava, 49.minūtē deficītu līdz minimumam samazināja Diāna Isjomina, bet četras minūtes pirms pamatlaika beigām neizšķirtu panāca Luīze Biļinska.

Līdz ar to abām komandām nācās aizvadīt pagarinājumu, kurā Latvija izcēlās pēdējā desmitajā minūtē - pēc Bankavas metiena pa vārtiem pirmā pie atlēkušās bumbiņas nokļuva Līga Garklāva, kura guva uzvaru nesošos vārtus.

Par labāko spēlētāju Latvijas izlasē tika atzīta Bankava.

Pusfināla cīņā par 5.-8.vietu Latvijas florbolistes ar 9:0 piektdien sagrāva Poliju, bet Norvēģija ar 7:1 apspēlēja Vāciju.

Pirms tam apakšgrupu turnīru Latvija aizvadīja ļoti neveiksmīgi, ciešot trīs smagas neveiksmes. Pirmajā mačā tā ar 1:6 zaudēja grupas favorītei Šveicei, turpinājumā ar 0:7 kapitulēja Norvēģijai, bet noslēdzošajā cīņā ar 1:12 piekāpās arī Čehijai.

Līdz ar to Latvijas florbolistēm vispirms bija jāspēkojas astotdaļfinālā, kur saspringtā mačā ar 4:3 otrdien tika pieveikta Slovākija, nodrošinot sev vietu labāko astoņu komandu pulkā un dueli pret pasaules spēcīgāko komandu Zviedriju, kurā gan nācās atzīt pretinieču pārākumu ar 2:12.

Tikmēr Norvēģijas izlase apakšgrupā bez uzvaras pret Latviju ar 3:6 piekāpās Šveicei un ar 1:6 atzina Čehijas pārspēku. Savukārt astotdaļfinālā norvēģietes ar 7:3 uzvarēja Austriju, bet ceturtdaļfinālā ar 2:5 piekāpās Somijai.

Septīto vietu šajā čempionātā sestdien ieguva Polija, kas ar 3:1 pieveica Vāciju.

Šajā čempionātā ir jauna izspēles kārtība, kas tika ņemta vērā jau izlozes laikā. A un B apakšgrupās ielozēja tās astoņas valstsvienības, kas pasaules rangā ieņem astoņas augstākās vietas, bet C un D apakšgrupās - pēc ranga nākamās astoņas izlases.

Pēc grupu turnīra A un B grupu divas labākās izlases uzreiz iekļuva ceturtdaļfinālā, bet A un B grupu trešo un ceturto vietu ieguvējas astotdaļfinālā spēlēja ar C un D grupu divām labākajām komandām par atlikušajām četrām vietām ceturtdaļfinālā.

Pasaules čempionāts Čehijas pilsētās Brno un Ostravā noslēgsies šodien.

Latvijas izlase čempionātam kvalificējās gada sākumā Valmierā notikušajā atlases turnīrā, kur mājinieces izcīnīja uzvaras visos piecos aizvadītajos mačos.

Latvijas izlase iepriekšējā pasaules čempionātā 2011.gadā izcīnīja septīto vietu. Latvijas visu laiku augstākais rezultāts ir ceturtā vieta 2007.gada pasaules čempionātā, bet piekto vietu latvietes spēja izcīnīt arī 2005.gadā.

Latvijā 2016.gadā notiks pasaules čempionāts florbolā vīriešiem.

Latvijas sieviešu florbola izlases sastāvs dalībai pasaules čempionātā

Vārtsardzes: Monta Čēma (RSU), Ilga Jēkabsone (Kocēnu «Rubene»), Lauma Višņevska («Sala Silverstaden», Zviedrija).

Aizsardzes: Linda Līce, Baiba Juruša (abas - Kocēnu «Rubene»), Gunita Kārkliņa (Oslo «Sveiva», Norvēģija), Evelīna Garbare («UHC Dietlikon», Šveice).

Uzbrucējas: Elīza Elizabete Bērziņa, Gundega Vancāne (abas - «Ķekava»), Inga Ametere (Ķekavas «Bulldogs»), Santa Torstere, Aija Kuncīte (abas - RSU), Paula Egle, Edīte Bankava, Evita Rudzīte, Madara Rudzīte, Madara Adamane (visas - Kocēnu «Rubene»), Līga Garklāva (Oslo «Sveiva», Norvēģija), Diāna Isjomina («Riders DBR», Šveice), Luīze Biļinksa («UHC Dietlikon», Šveice).