06.12.2014. 10:09

Pilna vērsija:

, LSM.LV - Sports

Ar Latvijas izlases startu pasaules čempionātā lielas cerības saista galvenais treneris Īro Parviainens. Treneris uzskata, ka viņa vadītā komanda ir labi sagatavojusies un sasniegusi pienācīgu līmeni. Parviainens uzsvēra, ka turnīrs būs garš, tādēļ ne mazāk svarīgi būs pareizi sadalīt spēkus.

Latvijas izlases pārstāvētajā A grupā līdzās pašreizējiem čempioniem zviedriem un vicečempioniem somiem būs arī Vācijas florbolisti, ar kuriem spēles paredzētas attiecīgi svētdien un pirmdien. Grupas divas labākās komandas pēc apļa izspēles uzreiz tiks ceturtdaļfinālā, bet abas pārējās izlases par vietu astoņniekā aizvadīs izslēgšanas spēles pret rangā zemākas grupas pirmo divu vietu ieguvējiem.

Čempionātā 16 komandas ir sadalītas četrās grupās un divos līmeņos. Astoņas spēcīgākās izlases iekļautas A un B grupā, bet pārējās komandas spēlēs rangā zemākajās C un D grupās. 

Latvijas Florbola savienības (LFS) prezidents Ilvis Pētersons par labu sasniegumu valstsvienībai uzskatīs iegūtu 5.vietu, bet jo īpaši svarīga būs ceturtdaļfināla sasniegšana. Pētersons uzsvēra, ka spēku sadalījums pasaules florbolā ir ļoti polarizēts, un spēcīgākās komandas citiem ir tālu priekšā, taču Latvijas izlasei ir iespēja ar labu sniegumu ieinteresēt līdzjutējus nākamajām pasaules meistarsacīkstēm, kas notiks Latvijā.

Latvieši ir spēlējuši visos pasaules čempionātos un labākais sasniegums līdz šim ir 5.vieta. Iepriekšējā čempionātā tika iegūta 6.vieta. Tiesības startēt pasaules čempionātā Latvijas izlase nodrošināja februārī kvalifikācijas turnīrā Valmierā. 

Pasaules čempionāts Gēteborgā risināsies līdz 14.decembrim. 

Latvijas izlase pasaules čempionātā:

Vārtsargi: Andis Blinds ("RTU/Inspecta"), Normunds Krūmiņš ("Cēsu alus/Lekrings")

Aizsargi: Ingus Laiviņš, Andris Malkavs, Jānis Rajeckis (visi "Cēsu alus/Lekrings"), Gatis Liepiņš, Aigars Belasovs (abi FBK "Valmiera/ViA"), Oskars Fīrmanis ("RTU/Inspecta"), Ivo Balodis (SK "Pārgauja"), Morics Krūmiņš (Nokian KrP, Somija)

Uzbrucēji: Mārtiņš Rajeckis, Aleksandrs Abramovs, Andris Rajeckis, Artūrs Jurševskis (visi "Cēsu alus/Lekrings"), Atis Blinds, Juris Gribusts (abi "RTU/Inspecta"), Ainārs Juškēvičs ("Ulbroka/FS Masters"), Artis Savins ("Lielvārde"), Atis Stepāns ("Rubene"), Artis Raitums (TPS, Somija)Kušnira Natālija Kušnira NatālijaFitness, Aerobika, Body-Bike
FTA
Reģistrēties