07.12.2012. 23:00
Latvijas vīriešu florbola izlase Šveicē notiekošā pasaules čempionāta pusfināla spēlē par 5.-8.vietu piektdien ar rezultātu 6:2 (0:1, 4:0, 2:1) uzvarēja Slovākijas valstsvienību.Tādējādi sestdien Latvijas vienība aizvadīs maču par piekto...

Tādējādi sestdien Latvijas vienība aizvadīs maču par piekto vietu. Zīmīgi, ka turnīra piecas spēcīgākās komandas automātiski garantēs vietu nākamajā pasaules čempionātā 2014.gadā.

Spēli Latvijas izlases vārtos uzsāka turnīra gaitā par nomināli otro numuru kļuvušais Guntis Bundzenieks. Notikumiem skopā pirmajā trešdaļā Latvijas izlase uzbrukumā darbojās nepārliecinoši un bikli, 13.minūtē nonākot zaudētājos. Vēl pirmās trešdaļas izskaņā Latvijas izlase veiksmīgi izturēja divas minūtes mazākumā.

Otro trešdaļu Latvijas vienības pārstāvji sāka veiksmīgi, pēc trim nospēlētām minūtēm izlīdzinot rezultātu, kas ar precīzu metienu izcēlās aizsargs Jānis Rajeckis. Trešdaļas astotajā minūtē par pretinieka pārkāpumu Latvijas komanda tika pie iespējas izpildīt soda metienu, tomēr Mihails Kostusevs nebija precīzs. Vēlāk sekojošajā vairākumā Latvijai vēl neizdevās pārņemt vadību, taču uzreiz pēc tā mazāk nekā minūtes laikā tika gūti trīs vārti, kad 4:1 panāca Artis Raitums un Henrijs Uzraugs, bet vienu reizi slovāki raidīja bumbiņu savas komandas vārtos.

Atlikušajā otrās trešdaļas laikā Latvijas izlase kontrolēja laukumā notiekošo, taču rezultāts vairs nemainījās.

Trešajā trešdaļā slovāki par spīti pamatvārtsarga problēmām ar rokas sāpēm aktīvi centās atspēlēties, trešdaļas vidū tiekot pie iespējas spēlēt vairākumā. Arī šāds pārsvars gan neļāva Slovākijas izlasei mainīt cīņas gaitu, bet tā vietā trešdaļas 14.minūtē 5:1 panāca Kostusevs. Neilgi pēc tam slovāki vienus vārtus atguva, bet vēl nedaudz vēlāk potītes savainojumā iedzīvojās viens no Latvijas izlases līderiem Kostusevs, kurš laukumu spēja pamest vien ar komandas biedru palīdzību. Pārkāpumā pret Kostusevu slovākiem tika piešķirts noraidījums, bet divas minūtes pirms mača beigām 6:2 panāca Raitums, kuram tie bija otrie vārti mačā.

Mača sākums loģistikas apsvērumu dēļ tika pārcelts par pusstundu.

Kā ziņots, pateicoties uzvarai apakšgrupas pēdējā mačā pār spēcīgo Čehiju ar 5:4, Latvijas izlase ceturtdaļfinālā izvairījās no tikšanās ar pašreizējo pasaules čempionvienību Somiju un ieguva reālas izredzes uz vēstures pārrakstīšanu un iekļūšanu pusfinālā. Tomēr ceturtdien notikušajā ceturtdaļfinālā latvieši ar 2:4 piekāpās Vācijai un ļāva šai valstij garantēt lielāko panākumu vēsturē.

Pirms tam Latvija bija grupu spēlēs ar 8:3 uzvarējusi ASV un ar 11:1 pārspējusi Japānu.

Tikmēr Slovākija sākotnēji grupā ar 4:8 piekāpās Šveicei, turpinājumā nospēlēja 4:4 ar Igauniju, bet ar 13:2 pārspēja Singapūru. Savukārt ceturtdaļfinālā slovāki ceturtdien ar 1:18 kapitulēja Zviedrijai.

Slovākijas hokejistiem turnīrs ir noslēdzies, bet latvieši sestdien aizvadīs cīņu par piekto vietu ar Norvēģijas izlasi, kas piektdien otrajā pusfināla cīņā par 5.-8.vietu ar 5:4 pēcspēles metienu sērijā uzvarēja Čehiju.

Latvijas izlase iepriekšējos trīs pasaules čempionātus noslēgusi piektajā pozīcijā, bet Slovākijai līdz šim augstākā vieta pasaules čempionāta ieskaitē bija 17.

Devītais pasaules čempionāts florbolā vīriešu izlasēm līdz svētdienai notiks Šveices pilsētās Bernē un Cīrihē. Latvijas izlase visus mačus aizvada Cīrihē.

Kā ziņots, vienīgajā pārbaudes spēlē pirms pasaules čempionāta Latvijas izlase ar 3:1 pārspēja Šveices klubu Cīrihes "Grasshoppers".Latvijas vīriešu florbola izlases sastāvs dalībai pasaules čempionātā:

vārtsargi - Guntis Bundzenieks (Cēsu "Lekrings"), Indriķis Siliņš ("Ulbroka"/FS "Masters");

aizsargi - Aigars Belasovs ("Loviisa Tor", Somija), Ingus Laiviņš, Jānis Rajeckis, Andris Malkavs (visi - "Lekrings"), Oskars Fīrmanis (RTU/"Inspecta"), Morics Krūmiņš (Helsinku SSV, Somija), Gints Siliņš (Liepājas "Kurši"), Mārtiņš Druvkalns ("Ķekava");

uzbrucēji - Jānis Jansons, Atis Blinds (abi - RTU/"Inspecta"), Ainārs Juškēvičs ("Ulbroka"/FS "Masters"), Artis Raitums ("Talsi"/"Triobet"), Mihails Kostusevs, Toms Akmeņlauks (abi - "Lielvārde"), Mārtiņš Rajeckis, Andris Rajeckis (abi - "Lekrings"), Jānis Peičs, Gints Klēģers (abi - "Ķekava").

Latvijas Svarbumbu celšanas asociācija Saules 110-45, Ventspils, LV-3601