14.12.2014. 12:00

, LSM.LV - Sports

Mārtiņš Rajeckis uzvarētājiem pēdējā spēlē guva divus vārtus, un precīzi bija arī Ivo Balodis un Ingus Laiviņš. Trešā perioda sākumā Latvijas florbolisti bija vadībā ar 4:1, tomēr cīņas galotne izvērsās spraiga.

Latvijas izlase pirmās trešdaļas vidū nonāca zaudētājos, taču minūti vēlāk Rajeckis atjaunoja neizšķirtu. Veiksmīgs latviešiem izvērtās otrais periods - Balodis ar tālu metienu izvirzīja komandu vadībā, bet spēles vidu Rajeckis iezīmēja ar trešo vārtu guvumu. Laiviņš ātrā Latvijas uzbrukumā trešā perioda sākumā palielināja pārsvaru jau līdz trim vārtiem. Norvēģi gan spēja samazināt rezultāta starpību līdz minimumam, tomēr uzvaru Latvijas izlase nosargāja.

Vēlāk svētdien finālā mājinieki zviedri titulu centīsies nosargāt pret Somijas izlasi, bet par bronzas medaļām cīnīsies Šveices un Čehijas valstsvienības. Kopš pasaules čempionātu iedibināšanas 1996.gadā finālā ir spēlējusi tikai Zviedrija un Somija.

Galvenā trenera Īro Parviainena vadītā Latvijas izlase iepriekš ceturtdaļfinālā piekāpās Šveicei (1:6), savukārt mazajā pusfinālā par 5.vietu ar 6:1 uzvarēja Igaunijas florbolistus. Grupas spēlēs Latvija pēc zaudējumiem pašreizējiem čempioniem zviedriem (2:11) un vicečempioniem somiem (1:7) uzvarēja Vāciju (5:3), bet astotdaļfinālā sekoja uzvara pār Kanādas valstsvienību (10:2).

Latvijas Florbola savienības (LFS) prezidents Ilvis Pētersons pirms komandas došanās uz Zviedriju teica, ka 5.vieta pasaules čempionātā būtu labs sasniegums. Latvieši ir spēlējuši visos 10 pasaules čempionātos un iepriekšējā turnīrā ieguva 6.vietu. Nākamais pasaules čempionāts 2016.gadā notiks Latvijā.