15.09.2013. 15:13
Ar Latvijas un Igaunijas vīriešu izlašu savstarpēju spēli šodien Valmierā noslēdzās četru nāciju pārbaudes turnīrs florbolā. Latvijas florbolisti savus ziemeļu kaimiņus pārspēja ar 5:1, ar trim uzvarām trīs mačos kļūstot par turnīra uzvarētājiem.

Turnīra pirmajās divās spēlēs latviešu florbolisti ar 9:1 sakāva slovākus, bet ar 16:3 – poļus. Izredzes uz 1.vietu turnīrā saglabāja arī igauņi, kuri ar 1:0 bija pārspējuši poļus, bet ar 3:4 piekāpās slovakiem. Lai cerētu uz uzvaru turnīrā, Igaunijas izlasei šodien vajadzēja pieveikt mūsu komandu ar vismaz piecu vārtu pārsvaru.

Spēles sākums veiksmīgāks padevās pretiniekiem, kuri jau 3.minūtes sākumā atklāja spēles rezultātu. 13.minūtē Kārlis Bulāns panāca izlīdzinājumu, pirmais periods noslēdzās neizšķirti – 1:1. Otrā perioda vidū Andris Rajekis un Toms Akmeņlauks piecu minūšu laikā ar 3:1 izvirzīja vadībā latviešus, bet pēdējā trešdaļā Artis Raitums ar realizētu soda metienu un Ēriks Akulovs nostiprināja mūsu izlases panākumu – 5:1.

Rezultatīvākais Latvijas izlases sastāvā šajā mačā bija Andris Rajeckis ar 2 (1+1) punktiem. Par visa turnīra rezultatīvāko spēlētāju kļuva Jānis Jansons, kuram divās spēlēs 7 (4+3) punkti. Starp vārtsargiem labākais mūsu Andis Blinds, kurš atvairīja 49 no 51 metiena jeb 96.07 %. 2.vietu četru nāciju turnīrā izcīnīja slovāki, kuri šodien ar 4:2 pārspēja poļus, 3.vietā – igauņi.

Nr.p.k. Datums Plkst. 1. komanda 2. komanda Rez.
1. 13.09. 20:00 Slovākija Latvija 1:9
2. 14.09. 12:00 Polija Igaunija 0:1
3. 14.09. 17:00 Igaunija Slovākija 3:4
4. 14.09. 20:00 Latvija Polija 16:3
5. 15.09. 10:00 Polija Slovākija 2:4
6. 15.09. 13:00 Igaunija Latvija 1:5